Idegenben lepte meg a Paks Pintér együttesét

2016.09.21. 18:50
A Paks megérdemelten nyert a Mezőkövesd ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában az otthon pályára lépő Mezőkövesd 3–1-es vereséget szenvedett a Pakstól. A hazaiak a 72. perctől emberelőnyben játszottak.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Mezőkövesd–Paks 1–3 (Frőhlich 13., ill. Haraszti 19., Bartha 41., Hahn 56.)

Talán nem a 10. forduló legjobban várt mérkőzése volt a Paks mezőkövesdi vendégjátéka, de a kilátogató nézők izgalmas, kiélezett csatát élvezhettek végig. Az első tíz percben még jobbára a mezőnyben folyt a játék, mígnem a 13. percben megszületett az első gól: az eltiltott Marek Strestík helyén kezdő Frőhlich Roland elé szerencsés körülmények között egy menteni igyekvő paksi védőről került a labda, ő pedig, ha már ilyen helyzetbe került, kihasználta a lehetőséget, és egyből Kemenes kapujába továbbított: 1–0!

Nem kellett sokáig várni a válaszra, hat perccel később Haraszti Zsolt távoli lövése minden bizonnyal a jobb felső sarok összes pókhálóját leszedte: 1–1!

A félidő végén pedig Bartha László a vezetést is megszerezte a paksiaknak: a jobbról érkező beadást eltörte ugyan, de a pattogó labdát nem sikerült idejében eltávolítani a gólvonal környékéről, így áthaladt a gólvonalon: 1–2!

Tíz perccel a fordulás után Szeles Tamás rossz felszabadítása Hahn János elé került, aki begyalogolt a kapuig, majd kilőtte a bal felsőt: 1–3!

Nehéz helyzetbe került így Pintér Attila csapata, a hazaiak a gól utáni első sokkot követően magukhoz ragadták a kezdeményezést, sőt a 72. percben emberelőnybe is kerültek: Kecskés Tamás műesésért megkapta a második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni.

A hátralevő játékidőben nyomott a hazai egyesület, a cseréket követően a padról érkező Orosz Márk, illetve Nicorec is veszélyeztetett, de Kemenes és a paksi védelem állta a sarat, újabb gól már nem született. Csertői Aurél egyesülete megérdemelten távozhatott három ponttal Mezőkövesdről.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!