NB I: Markek Tamás nem akart hátradőlni a kispadon

P. V.P. V.
2021.11.07. 07:23
Markek Tamás lett a hős – írtuk a Puskás Akadémia és az Újpest mérkőzéséről szóló tudósításunkban. Bizony, a felcsútiak kapusának bravúrjai is nagyon kellettek csapata 2–1-es sikeréhez, a találkozó után vele beszélgetett az NSO Tv.

„Nagyon nehéz mérkőzésünk volt, de erre is készültünk. Az Újpest annak ellenére, hogy az utolsó helyen áll a tabellán, olyan minőségi játékosokkal rendelkezik, akik képesek mérkőzést eldönteni. Nehezen indult nekünk a találkozó, de a második félidőben lőtt góljainkkal időben sikerült lezárni” – mondta a 30 éves kapus, aki az MTK ellen megsérülő Tóth Balázst váltva már a harmadik győztes bajnokin védte végig a Puskás Akadémia kapuját.

Arról is beszélt, hogy amikor nyáron a felcsútiak átigazolták a Csákvártól, nem akart hátradőlni a kispadon, hogy egy NB I-es csapat tagja lett, mindennap keményen dolgozott, hogy Hornyák Zsolt bizalmat szavazzon neki. S hogy milyen visszajelzéseket kapott? Videónkból kiderül, mint ahogy az is szóba kerül, hogy a Puskás Akadémia a válogatott szünet alatt akár vezetheti is a tabellát, ha a vasárnapi Kisvárda–Ferencváros rangadón a számukra megfelelő eredmény születik.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Újpest FC 2–1(Baluta 50., Kozák 90. – 11-esből, ill. Beridze 90+8. – 11-esből)