Otthon tartotta a három pontot a Mezőkövesd a Paks ellen

2021.11.06. 14:29
Fordulatos meccsen 2–1-re győzött a Mezőkövesd a Paks ellen az NB I 12. fordulójában, így a borsodi együttes a negyedik helyre jött fel a tabellán.
Supka Attila együttese kemény meccsen nyert (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Supka Attila együttese kemény meccsen nyert (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
Mezőkövesd–Paksi FC 2–1 (1–1)

Mezőkövesd,Városi Stadion,1300néző.Vezette:Antal
Gólszerző: Drazsics (18.), Jurina (72.), ill. Sajbán (44.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A bajnokság nyitó fordulójában a Mezőkövesd, mondhatni, fajsúlyos meglepetéssel szolgált: július 30-án 3–2-re győzött Pakson. A vendégek Dino Besirovic és Marin Jurina góljával kétgólos előnyre tettek szert, de a Bognár György edzette csapat Sajbán Máté és Hahn János révén egalizálta az állást, hiába, mert Andreias Calcan a 80. percben eldöntötte a mérkőzést.

A hazai oldalon nem a támadókkal kapcsolatban találgattak a drukker, hanem azon törték a fejüket, ki védi majd a kövesdi kaput. Supka Attila legutóbb Tordai Árpád személyében újoncot avatott, ugyanis Riccardo Piscitelli betegség, Antal Botond pedig derékbántalmak miatt nem állt a rendelkezésére. Nos, a kapus remekül mutatkozott be, a hosszabbításban még tizenegyest is hárított az Újpest ellen, így döntő érdemeket szerzett a döntetlen kiharcolásában – talán nem csoda, hogy ő állt ismét a gólvonal elé.

Hullámzó játék, sok átadási hiba jellemezte az első perceket. Tordai Árpád kétszer is igazolhatta jó formáját, majd Cseri Tamás eladott labdája után Ádám Martin 14 méterről eltalálta a jobb kapufa tövét. Fokozatosan magához ragadta a kezdeményezést a Paks, a Mezőkövesd nem nagyon tudott kibontakozni. Andreias Calcan csavart labdája a lécről vágódott a gólvonal elé, ám a 18. percben már semmi sem segíthetett, Sztefan Drazsics közelről a paksi kapuba fejelte a labdát. Ezt követően Bognár István bombája zúgott el a bal felső sarok mellett, a Paks igyekezett felpörgetni a játékot, Ádám Martin egyenlíthetett volna, de tíz méterről ballal a kapu fölé lőtt. Kényszerű hazai csere következett, Antonio Vutovot hordágyon vitték le, a helyére Kocsis Gergő érkezett. Majd Balogh Balázs lapos lövése munkát adott a hazaiak kapusának, a félidő zárása előtt pedig Bognár István labdáját Sajbán Máté közelről már a léc alá lőtte – nagy meglepetést nem jelentett a találat, érett ugyanis a vendégek gólja.

A második félidő első veszélyes támadását a hazaiak vezették, és bár nem volt nagy az iram, izgalom mégis akadt, ugyanis egy óra elteltével Bognár szabadrúgása után a jobb kapufa segített a hazaiaknak. Hiányoztak a lövések, a váratlan megoldások, a látványos trükkök, mintha a felek megelégedtek volna az állással, szinte semmiféle kockázatot sem vállaltak.

A 72. percben aztán az egyik kontraakció végén ismét vezetést szerzett a Mezőkövesd, Marin Jurina ismét vezetéshez juttatta a csapatát: az akció előtt Ádám Martin veszítette el a labdát, Madarász Márk remekül indított, és a kövesdiek légiósa a rutinfeladatot kifogástalanul oldotta meg. A vendégek egy-két szabadrúgással veszélyeztettek, két perccel a vége előtt ismét a kövesdiek bosnyák játékosa villant meg, bebiztosíthatta volna a győzelmet, de hiába vitte el a kapus mellett a labdát, túlcifrázta a befejezést, kisodródott, és a kapu mellé lőtt.

A Mezőkövesd roppant értékes győzelmet aratott, a Paks ezúttal jóval több hibával futballozott, mint korábban. 2–1

Sajbán gólja nem ért pontot (Fotó: Földi Imre)

1. Ferencvárosi TC 11 8 1 2 24–9 +15 25
2. Puskás Akadémia 11 8 1 2 18–11 +7 25
3. Kisvárda 12 7 2 3 20–14 +6 23
4. Mol Fehérvár 12 5 5 2 16–11 +5 20
5. Mezőkövesd 12 5 3 4 17–20 –3 18
6. Paksi FC 12 4 2 6 28–26 +2 14
7. Zalaegerszegi TE 12 4 2 6 17–28 –11 14