Parádés meccsen, kétgólos hátrányból győzte le a Loki Honvédot

2021.11.06. 16:46
Fordulatos meccsen a Debrecen 5–3-ra győzött otthon a Bp. Honvéd ellen a labdarúgó NB I 12. fordulójában. Jeremiás Gergő hármat cserélt a szünetben, ami után negyedóra alatt négyet vágott a Loki, Dzsudzsák két gólt és két gólpasszt jegyzett.
Összesen ötször volt okuk a gólörömre a debrecenieknek (Fotó: Kovács Péter)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Összesen ötször volt okuk a gólörömre a debrecenieknek (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Debreceni VSC–Budapest Honvéd 5–3 (Dzsudzsák 36., 58. – az elsőt 11-esből, Ugrai 55., Deslandes 67., Németh K. 69., ill. Lukics 25. – 11-esből, Bőle 28., 45+1.)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 3170 néző. Vezette: Karakó

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

Nem sok sikerélmény jutott az utóbbi hetekben a Nagyerdei Stadionban szombat este pályára lépő csapatoknak. A Honvéd zsinórban három találkozón hagyta el vesztesen a pályát, sorrendben a Mol Fehérvár FC, a Mezőkövesd Zsóry és a Puskás Akadémia nyert a piros-feketék ellen. A házigazda DVSC még a 6. fordulóban, szeptember 10-én örülhetett legutóbb győzelemnek, akkor a Gyirmót kiütése után az előkelének tűnő hatodik helyet foglalta el a Loki a tabellán, ám azóta öt mérkőzésen mindössze két döntetlenre futotta az erejéből – múlt héten már nem is a Toldi Gábor, Huszti Szabolcs edzőpáros irányításával szerzett pontot az MTK Budapest otthonában. A szakmai stábban történt változás a debreceniek játékrendszerén is meglátszott, a csapatot ideiglenesen irányító Jeremiás Gergő alaposan átszervezte a DVSC-t. Háromvédős játékrendszerre állt át a piros-fehér együttes, s Dzsudzsák Balázs is teljesen más szerepkörben futballozott a Honvéd ellen, mint az előző szakmai stáb irányításának idején: eddig szűrőként szerepeltették a válogatottsági rekorder labdarúgót, aki az MTK ellen kisebb sérülése miatt nem lépett pályára, ezúttal pedig támadó középpályásként kezdte a találkozót.

A vendégek kezdték aktívabban a mérkőzést, a Loki nem találta a ritmust. A Honvéd mezőnyfölénye a félidő derekán érett (tizenegyesből szerzett) góllá, majd Sylvain Deslandes ütemtévesztése után Bőle Lukács hamar megduplázta a vendégek előnyét, aztán Dzsudzsák Balázs kivételesen hosszabb videózás nélkül megadott büntetőből szépített, ám az első játékrész ráadásában ismét nehéz helyzetbe sodródott a Debrecen (1–3).

Újra a csapatkapitány, Dzsudzsák Balázs volt a debreceniek vezére (Fotó: Kovács Péter)

A félidőben Jeremiás Gergő olyan húzásra szánta el magát, amelyet magyar edző ritkán tesz meg: három támadót küldött pályára, s úgymond ultraoffenzív felállásban futballozott a Loki. A bátorság pedig meghozta eredményét! Tíz perc telt el a folytatásból, amikor Ugrai Roland parádés találata jelt adott a debreceni rohamra. Dzsudzsák átlövése már a döntetlent jelentette, Sylvain Deslandes pedig szöglet utáni fejes góllal tette jóvá a vendégek tizenegyese előtt elkövetett hibáját. A döbbenettől szinte dermedt Honvéd-játékosok szinte csak lézengtek a pályán, s ha nem érzik magukat a mérkőzés alakulás miatt roppant kellemetlenül, akár meg is tapsolták volna Németh Krisztián nagyszerű átemelését, amely után már 5–3-ra vezetett a DVSC – a Loki tizenöt perc alatt szerzett négy gólt! Eksztázisban futballoztak a hazaiak, s a közhangulat is alaposan megváltozott. Az első játékrész után még roppant morcos hazai publikum felállva ünnepelt, a vendégeket elkísérő szurkolók pedig mindennel és mindenkivel elégedetlenek voltak.

Majdnem két hónap után nyert tehát a DVSC, s amit a második játékrészben produkáltak a debreceni játékosok, arra valóban lehet alapozni.

1. Ferencvárosi TC 11 8 1 2 24–9 +15 25
2. Puskás Akadémia 11 8 1 2 18–11 +7 25
3. Kisvárda 12 7 2 3 20–14 +6 23
4. Mol Fehérvár 12 5 5 2 16–11 +5 20
5. Mezőkövesd 12 5 3 4 17–20 –3 18
6. Paksi FC 12 4 2 6 28–26 +2 14
7. Zalaegerszegi TE 12 4 2 6 17–28 –11 14
8. Budapest Honvéd 12 4 1 7 21–25 –4 13