Halmosi Péter duplájával három Haladás-csapás a Fradinak

2013.11.10. 16:25
Az FTC szégyenteljes vereséget szenvedett pályaválasztóként (Fotók: Török Attila)
Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a Ferencváros a Haladást fogadta a Puskás Ferenc Stadionban, és a vendégek Halmosi Péter két, valamint Ugrai Roland egy találatával magabiztos győzelmet arattak. Sorozatban harmadszor sem tudott győzni pályaválasztóként a Fradi, tovább menetel a Haladás, ráadásul úgy, hogy a szombathelyiek legutóbbi öt tétmérkőzésüket megnyerték idegenben.

Halmosi két góljával döntő érdemeket szerzett a győzelemből

Bizonyára kevesen gondolták a bajnokság indulásakor, hogy az őszi idény hajrájában a Ferencváros és a Haladás azonos pontszámmal várja majd kettejük párbaját a 14. fordulóban, az viszont nem meglepetés, hogy ami a hazai zöld-fehéreknek egyértelmű csalódás, az a szombathelyieknek bravúros szereplés.

Még rosszabb kedve lett a házigazda zöld-fehéreknek a mérkőzés elején: egyrészt a vártnál jóval kevesebben jöttek ki a mérkőzésre, másrészt Böde Dánielt büntetlenül lökhette fel az ötös előtt az első percben Devecseri Szilárd, és legfőképpen azért, mert Radó András passza után Halmosi Péter nem kis szerencsével megszerezte a vezetést a Halinak a tizedik percben. 0–1!

Nem tudta kiheverni a Fradi a kapott gól okozta sokkot, támadott ugyan, de gyámoltalanul, bezzeg egy gyors kontra során Bosnjak Predrag okos középre gurítását Ugrai Roland kapásból a jobb alsóba vágta, és máris nagyon kellemetlen helyzetben találták magukat Ricardo Monizék. 0–2!

Artner: Talán ismét bebizonyosodott, kár szidni Guzmicsot és Devecserit

Kétszer ingott meg az első játékrészben a Hali-védelem, de nem követte gól egyiket sem: előbb Devecseri becsúszása hozta gólhelyzetbe Gersont, de Rózsa Dániel jókor volt jó helyen, majd Guzmics Richárd nem ért el fejjel egy beadást, ám Gyömbér Gábor az oldalhálóba lőtt.

Moniz a szünetben Ulysse Diallót küldte be Holman Dávid helyére, és a légiós hamarosan gólhelyzetbe került, közeli fejesét azonban hárítani tudta Rózsa. Túlélte a pihenő utáni hazai fellángolást a Haladás, sőt, Nagy I Gábor remek passza után Halmosi Péter a 16-os elől csodásan kanyarintott a kapu közepébe a kivetődő kapus fölött, és ezzel tulajdonképpen el is dőlt a három pont sorsa, már a 64. percben. 0–3!

Busai Attila és Buzsáky Ákos beállítása sem segített a fővárosiakon, a másik oldalon Halmosi lesérülése miatt izgulhattak, majd Buzsáky is leballagott a hajrában, combját fájlalva (a hazaiaknak ugyebár elfogyott az összes cserelehetőségük ekkorra).

A végén Devecseri még majdnem fejelt egy gólt, de kapusa, Rózsa hatalmas bravúrral védett a bal alsó előtt...

Sorozatban harmadszor sem tudott győzni pályaválasztóként a Fradi, tovább menetel a Haladás, ráadásul úgy, hogy a szombathelyiek legutóbbi öt tétmérkőzésüket megnyerték idegenben.

NYILATKOZATOK

„Óriási dolognak tartom, hogy sikerült nyerni három nullára, kapott gól nélkül, mert amilyen körülmények között edzettünk egész héten, az a vicc kategóriája. Ennek ellenére így teljesítünk, ezért nagyon büszke vagyok a csapatra, óriási dolgokat érünk el hétről hétre” – nyilatkozta a meccs hőse, a két gólt szerző Halmosi Péter az M1 kamerája előtt.

„Tudtuk a Fradi hibapontjait, ezt a gyors támadásokkal ki is használtuk, két gyönyörű gólt rúgtunk. A második félidőben tudtuk, hogy feltolják a védekezésüket és két csatárral fognak támadni, így tudtuk, hogy a pálya közepén eggyel többen leszünk, ezt ki is használtuk” – mondta a meccs után a vendégek edzője, Artner Tamás.

„Látszik, hogy kétarcú csapat vagyunk, a múlt héten kreatívabbak, frissebbek voltunk. Tudtuk, hogy ha a Haladás ellen hátrányba kerülünk, akkor az halálos lehet” – értékelte a meccset Ricadro Moniz, a Ferencváros szakmai irányítója.

BŐVEBBEN ITT OLVASHAT A NYILATKOZATOKRÓL!