A jól kezdő pécsieknek csak ikszre futotta a DVTK ellen

2013.11.09. 17:58
A pécsi védelemmel Futács most nem tudott mit kezdeni (Fotó: Török Attila)
Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a vezetést már a 3. percben megszerző Pécsi MFC hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Diósgyőri VTK-val.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Pécs megnyerte legutóbbi három tétmérkőzését (ebből kettő volt bajnoki), a DVTK viszont a Ferencváros ellen búcsút inthetett hosszú bajnoki és hazai veretlenségi sorozatának, így a hazaiak várták jobb lelki állapotban a találkozót.

A pécsiek nem is vártak sokat, és az első lehetőségükből megszerezték a vezetést. A 3. percben Debreceni labdavesztése után Grumics tört kapura, majd 14 méterről, remek mozdulattal átemelte a labdát a kifutó Rajics felett. 1–0

A gólt követően ugyan kezdett magára találni a diósgyőri együttes, de a rengeteg védelmi hiba – különösen Kádár labdavesztései – miatt a saját térfelükre visszahúzódó pécsiek előtt adódtak a nagyobb lehetőségek.

A félidőben ennek ellenére továbbra is 1–0-t mutatott az eredményjelző, de az öltözőbe vonuló Tomiszlav Szivicsen, és a DVTK játékosain is látszott a tanácstalanság.

A fordulás után az első igazán nagy helyzet megint a remekül kontrázó pécsiek előtt adódott. Az 51. percben egy esernyőcsel után Grumics előtt adódott hatalmas lehetőség, de Debreceni hátulról szerelni tudta a támadót. A visszajátszás után sem volt egyértelmű az eset, de Solymosi szerint szabályos volt a becsúszás, így nem ítélt büntetőt.

Tomiszlav Szivics látva a mérkőzés képét, úgy ítélte meg, hogy be kell hozni egy újabb támadó szellemű játékost. Érkezett hát Barczi a sokat hibázó Debreceni helyére, a Diósgyőr pedig egyenlített. A mindössze két perce a pályán lévő Barczi passzolt a tizenhatoson belül helyezkedő Bacsának, aki nagy nehezen maga elé tudta tenni a labdát, majd elgurított Dibusz mellett. 1–1

A PMFC ezzel az 1–1-es döntetlennel, és azzal, hogy a DVTK ellen is be tudott találni, folytatta sorozatát és már sorozatban 16 bajnokin szerzett legalább egy gólt.

„Nagy pofont kaptunk a múlt héten a Ferencvárostól, ennek fényében az egy pont Pécsen nem rossz eredmény – értékelt Tomiszlav Szivics, a DVTK vezetőedzője. – Jól játszottunk, és még egyszer mondom, az egy pont nem sikertelenség.”

„Nem vagyok megelégedve a látottakkal – mondta Lőrincz Emil. – Úgy érzem, tiszta tizenegyes maradt el egy-nulla után. Ha azt megadják, berúgjuk, kettő-nulla ide, piros lap az ellenfélnek. Fordulópont volt, a játékvezető ott állt pár méterre az esettől. Ezzel együtt az első félidőben több góllal kellett volna vezetnünk, a másodikban egy pár szituáció melegen alakul a kapunk előtt, a vége parázs volt.”