Nehezen gyűrte le a Kaposvárt az ETO

2013.11.09. 15:55
A Győr nehezen juttatta érvényre tudásbeli fölényét a Kaposvár ellen (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 14. fordulójában a címvédő Győri ETO Lipták Zoltán fejes góljával legyőzte a sereghajtó Kaposvári Rákóczit.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Győri ETO–Kaposvár 1–0 (Lipták 65.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A cél szentesíti az eszközt – a tabella utolsó helyezettje, a Kaposvár nem azzal a szándékkal utazott el a címvédő Győrhöz, hogy parádés futballal késztesse megadásra ellenfelét, elismerésre a kritikusokat, hanem azért, hogy legalább egy pontot kicsikarjon magának. Igaz, az kiviláglott az elmúlt fordulókból: a Rákóczi ellen senki sem mehet biztosra, ellenben az ETO senki ellen sem mehet biztosra…

Az viszont egészen biztos, hogy az első negyedóra kifejezetten csapnivalóra sikeredett, a második negyedórára pedig még tovább esett a színvonal. Ment, mendegélt előre az ETO, ívelgetett serényen, bele a semmibe, a fehér mezes vendégek pedig könnyedén hárították a beadásokat, majd kivagdosták előre a labdát. Többnyire szintén a semmibe. Biztosan a sűrű eső a hibás, ennek volt köszönhető a rengeteg rossz passz, ezért szabadított fel saját maga elől az egyik támadó gólhelyzetben, vagy ezért pattant el a másik lábáról 14 méterre a labda az ötösön. A félidő nagyjelenetének egyébként azt szavaztuk meg, amikor Nikola Trajkovics hatalmas ziccerben, pár méterre a kaputól hatalmasat esett a labdában. Ki kell szúrni, akkor nem pattog! – szól ilyenkor rendre az igen praktikus tanács a nézőtérről…

Mivel a Rákóczi eleve feladni látszott a támadásokat – Prukner László 4–3–3-as (négy védő, 3 szűrő, 3 támadó) hadrendje két megingást kivéve jól működött az első 45 percben –, sokak szerint csak egyetlen kérdést tartogatott a találkozó: megszerzi-e a mérkőzés egyetlen gólját az ETO?

A második félidőben pár perces játék után Pintér Attila bevetette a Varga Roland, Rok Kronaveter kettőst, közülük előbbi első labdaérintéséből egy szép lövéssel megdöngette a kapufát. Végül Lipták Zoltán juttatta vezetéshez az ETO-t: miután egyik remek passzát Trajkovics, a másikat Varga volt képtelen a kapuba juttatni az ötös elől, magára vállalta a védő a befejezést is – Kronaveter beadását szépen bólintotta a bal alsóba. 1–0!

Szerencsét hozott neki a 8-as mez: a szünetben ugyanis Lipták elszakadt 16-os meze helyett felvett egy újat, név nélkülit (eredetileg Dudás Ádámé a nyolcas).

Prukner a hajrára becserélte Oláh Lórántot és Luka Dominicot, de csapata már nem tudott egyenlíteni.

„Most, hála Istennek, akartunk is győzni!” – értékelt a lefújást követően a gólszerző. Mi mást mondhatnánk még? Három ponttal gazdagodott a címvédő, nem ért pontot a kaposvári biztonsági futball.