Orosz-góllal győzött a Pápa a Paks ellen

2013.11.09. 15:59
A nehéz talajon a játék küzdő jellege dominált (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 14. fordulójában a Lombard Pápa a Paksot fogadta. A gól nélküli, egy hazai kapufát hozó első félidőt követően a 63. percben Orosz Márk szerzett vezetést a Pápának, s bár a paksiak előtt is adódott egyenlítési lehetőség, a pápaiaknak is volt még egy kapufájuk.

Az első tíz perc tapogatózó játéka után a hazaiak előtt adódott az első lehetőség: előbb Orosz Márk lövését kellett fognia Csernyánszki Norbertnek, majd Lazar Arszics lőtt 20-ról a kapu mellé. A túloldalon Horváth Gábor fejesét védte Szűcs Lajos, majd Könyves Norbert bombája kerülte el a kaput.

Elsősorban távolról próbálkoztak a csapatok, de Bartha László löketét Szűcs fogta, Arszics és Szabó János bombája pedig fölé szállt. A félidő hajrájában aztán fokozódtak az izgalmak: előbb Bartha közeli lövését hárította a kivetődő Szűcs, majd a túloldalon Tóth Gábor fejelt kapufát. Gól azonban nem született az első játékrészben.

A második játékrész is egy hazai helyzettel indult, ekkor Sekour 22 méteres lövését kellett Csernyánszkinak fognia, majd a 63. percben vezetést szereztek a pápaiak: Oroszt ugratták ki remek ütemben a félpályánál, aki egy védő kíséretében tört a kapura, majd 18 méterről, ballal a bal felső sarokba bombázott (1–0).

A hátrányban lévő vendégek ezek után mindent megtettek az egyenlítésért: előbb Nagy Olivér 16 méteres bombáját kellett Szűcsnek védenie, majd Simon Attila tört egyedül kapura, de lövés helyett az ellenfélhez passzolt. Persze a túloldalon is volt gólszerzési lehetőség, de Arszics 30 méteres szabadrúgása a keresztlécen csattant. Mivel újabb gól nem született, a hazaiak megnyerték a találkozót.