A Fradi 2001 után nyert ismét bajnokit Debrecenben

2013.05.26. 16:25
A labdarúgó NB I 29., azaz utolsó előtti fordulójában a Ferencváros izgalmas, színvonalas, gólokban gazdag mérkőzésen győzni tudott a Debrecen otthonában. A zöld-fehérek 3–2-es sikere azt is jelenti, hogy a két csapat helyet cserélt a tabellán, immáron a Fradi az ötödik.

A Fradi megnyerte a Loki elleni ötgólos rangadót (Fotó: Veres Viktor)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS A MÉRKŐZÉSRŐL

A MÉRKŐZÉS

Alig telt el pár perc, máris megszerezte a vezetést a Ferencváros.

Holman Dávid szerzett labdát 6. percben a debreceni térfélen Máté Pétertől. A fiatal középpályás önzetlenül Somália elé passzolt, aki tizenegy méterről lőtt az üres kapuba. 0–1

Az első tíz percre jellemző volt, hogy a Loki a középpályán több labdát is elvesztett, a Ferencváros pedig jól csapott le ezekre a lehetőségekre, az egyik ilyen labdaszerzésből meg is szerezte a vezetést. Az első tíz perc után azonban felébredt a hazai csapat.

Na, azért a ferencvárosi védelem is képes érdekes dolgokra: Muhamed Besic is elcselezte magát, ami után Ferenczi János lőhetett kapura, de Jova Levente a helyén volt, nem sokkal később pedig Adamo Coulibaly ziccerben gyengén fejelte a labdát a Fradi-kapus kezébe.

Most már a Loki játszott veszélyesebben. Az első 20 perc alapján nem volt rossz a mérkőzés – persze nem egy BL-döntő.

Mondjuk, nem is győzni jár mostanában a Fradi a cívisvárosba. A Ferencváros a legutóbbi hét bajnokiját elvesztette Debrecenben, 2003 májusa óta nem szerzett pontot az Oláh Gábor utcában. Akkor 1–1 lett a végeredmény.

Tizenegyest kapott a DVSC! A halhatatlan legenda teljesen feleslegesen húzta meg Szűcs István mezét a tizenhatoson belül. Persze a Loki játékosának sem kellett sok, hogy homorítson Vladan Csukics mezfogójánál. Mindenesetre a büntetőt Coulibaly értékesítette. Így már kettővel vezet Böde előtt a góllövőlistán. 1–1

Nem sokáig örülhetett a Loki az egyenlítésnek, vagy éppen túl sokáig örült. A debreceni védelem ugyanis újra gólhoz segítette a Ferencvárost. A rossz labdakihozatal után Somália fejelt Jennerhez, aki szépen tette maga elé a labdát, majd a kapu közepébe lőtt. 1–2

Az első félidő hajrájában a Ferencváros óriási mázlival kerülte el az egyenlítést. A 45. percben egy jobb oldali beadásnál két fradista sem találta el a labdát, de Ibrahima Sidibe sem tudott lecsapni a lehetőségre, majd a hosszúról visszatett labdát Coulibaly mellé fejelte.

Élvezetes első negyvenöt percen voltunk túl. Kiegyenlített volt a mérkőzés, de a Fradi higgadtabb volt az ellenfél kapuja előtt, a Loki-játékosok pedig túlságosan cidriztek a saját térfelükön.

SZÜNET

A Loki kezdte veszélyesebben a második félidőt, csak éppen Sidibe mintha harapta volna a labdát, úgy fejezett be egy kontrát, majd Coulibaly éles szögből eresztett meg egy reménytelen lövést. Hogy aztán Józsi György egy sistergős kapufával tegye helyre az egyre magabiztosabb lokistákat.

Aztán Mátét kiállította a játékvezető. A DVSC játékosa az oldalvonalnál mellbe rúgta Somáliát, de látszott a mozdulaton, hogy mindössze azért történt, mert jóval lassabban képes ezt a sportágat játszani, mint a villámgyors Fradi-légiós. Szándékosnak nem tűnt az eset, ellenben hihetetlen rossz ütemű belépő volt.

Természetesen fölénybe került az emberelőnyben játszó Fradi, de az újabb gólhoz az kellett volna, hogy Böde legalább egy csellel megpróbálkozzon, ha már le akar cselezni egy Loki-védőt vagy, hogy Holman ziccerben úgy próbálja meg elhúzni a labdát Verpecz István mellett, hogy közben eltalálja a labdát...

A hetvenedik perctől kezdve unalmas lett a találkozó, de azért a hajrára visszatértek az izgalmak. A Fradi nem akart kockáztatni (de még a labdát sem tudta megtartani...), a Loki próbált támadni, de egy emberrel kevesebben nehéz volt.

Egy kontrát azért csak végigvitt a Fradi a 83. percben, s ezzel úgy tűnt, eldöntötte a három pont sorsát. Jenner húzta meg a jobb oldalt, majd tökéletesen kanyarított középre (Verpecz azért elég rossz ütemben mozdult ki), ahol az érkező Milan Perics a kapuba lőtt. A Viditől kölcsönbe érkező támadó elég szépen felhelyezte a labdát a bal felsőbe – ahhoz képest, hogy üres volt a kapu. 1–3

Na még egy Loki-büntetőt azért tartogatott a meccs vége! Besic felrúgta Coulibalyt, a sértett pedig higgadtan lőtte a labdát a jobb alsóba. 2–3

Sőt! Az utolsó percekben végig a ferencvárosi kapu előtt volt a labda, a DVSC beszorította a zöld-fehéreket, de egyenlíteni már nem tudott.

Majdnem elszórakozta a Ferencváros a mérkőzést, de végül kihúzta.

VÉGE!

A MÉRKŐZÉS UTÁNI NYILATKOZATOK, AZ M1 ALAPJÁN:
KONDÁS ELEMÉR:
„Nagyon jó mérkőzés volt, sajnos olyan gólokat kaptunk, amilyeneket nem lett volna szabad. A kiállítás után nehéz helyzetbe kerültünk, de a srácot tették a dolgukat becsülettel, egy rossz szavam nem lehet rájuk. Valahogy nem éreztem a hazai pálya előnyét a mai mérkőzésen. A Ferencváros kapott két sárga lapot két tizenegyesért, ennyi. Mi meg kaptunk nyolcat vagy nem tudom, mennyit. Mindegy, nem ezzel kell foglalkozni. Nyilván a kiállítás kicsit nehéz helyzetbe hozott minket, az az igazság, hogy az első félidőben voltak helyzeteink, azokat kellett volna jobban kihasználni.”

RICARDO MONIZ: „Tizenkét év után tudtunk nyerni Debrecenben, ez talán mutatja, hogy jó úton járunk, fejlődésben vagyunk, ez egy jó jel nekünk. A mérkőzés előtt már tudtuk, hogy a dobogó nem elérhető, de mindenképpen presztíszmérkőzés volt a számunkra, hiszen az elmúlt évek legsikeresebb csapata ellen játszottunk idegenben, szerettük volna megmutatni, hogy mi is jó csapat vagyunk.”

NB I
29. FORDULÓ

DVSC-Teva–Ferencváros 2–3 (1–2)
Debrecen, Oláh Gábor utcai stadion. Vezette: Bognár T.
SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV
TABELLA

ELŐZMÉNYEK

Tulajdonképpen tét nélküli összecsapást rendeznek Debrecenben. A Loki a kupagyőzelemmel már bebiztosította részvételét a nemzetközi kupákban, egészen pontosan az Európa-ligában, míg a Ferencváros már nem előzheti meg a harmadik Honvédot, így a komoly célok megvalósítása egy évet biztosan csúszik a zöld-fehérek számára.

Persze azért az kérdéses, hogy ki lesz a bajnokság gólkirálya, erre a legjobb eséllyel a ma pályára lépő két labdarúgó, a 16 gólos Adamo Coulibaly és a 15 találatnál járó Böde Dániel pályázik.

„Szeretnénk nyerni, persze mi mindenhová győzni megyünk – fogalmazott Julian Jenner a találkozó előtt. – A holland és a magyar futball között, például az a különbség, hogy ott mindenki győzni akar, itt nem. Sokan a 'csak ne kapjunk ki' elvet követik, amihez persze joguk van. Sajnos a harmadik helyre már nem tudunk odaérni az idén, jövőre viszont ennek a Ferencvárosnak már a bajnoki címért kell küzdenie.”