Marad izgalom a végére: nyert a Siófok Pápán

2013.05.24. 19:04
Quintero nem féltette a fejét, mégis kikapott a Pápa (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a tizennegyedik Lombard Pápa a tizenötödik helyen álló Siófokot fogadta. A gól nélküli első félidő után Takács Zoltán szerzett vezetést a vendégeknek, az 57. percben, egy parádés szabadrúgásból. Tíz perccel később a siófokiak Máté János kiállítása miatt megfogyatkoztak, de egyenlíteniük már nem sikerült a hazaiaknak. A Balaton-partiak idénybeli első idegenbeli győzelme azt jelentette, hogy továbbra is harcban maradtak a bennmaradásért.

A siófoki csapatnak egyetlen receptje van az élvonalban maradásra: hogy a hátralévő két mérkőzését megnyeri. Ehhez azonban először éppen annak a Pápának az otthonában kellett volna győzniük, amelyet meg kellene előzniük ehhez a tabellán. A Balaton-partiak viszont még ebben a bajnokságban egyetlen meccset sem nyertek idegenben – két döntetlen és tizenkét vereség volt a mérlegük – s a mostani volt az utolsó lehetőség ennek a rossz sorozatnak a megszakítására.

Ennek megfelelően igencsak agresszívan kezdtek a vendégek, már a középpályán letámadták ellenfelüket, s a meccs első negyedórájában ők is veszélyeztették a kaput: előbb Pál Szabolcs lövését kellett fognia Szűcs Lajosnak, majd Takács Zoltán távoli lövése ment a kapu fölé.

A túloldalon mindössze egy gyengécske Szabó Ottó-szabadrúgás – amelyet könnyedén fogott Kurucz Péter – és egy Maróti Béla-lesgól érdemelt említést, majd a 34. percben megint a vendégek: Pál jobb oldali beadása után Kiss Máté lőtt bravúros mozdulattal, fél fordulattal, 8 méterről a kapu fölé. Aztán azért Goran Marics is megtornáztatta Kuruczot, majd César Quintero végül pedig Marics szabadrúgása szállt a kapu fölé, de ezzel gyakorlatilag véget is ért az első félidő.

A második játékrész hatalmas hazai helyzettel indult, miután Griffiths éles szögből leadott lövését Kurucz csak kiöklözni tudta, s a labda így az üres kapu előtt pattogott, de Marics elől az utolsó pillanatban fel tudtak szabadítani. Két perccel később megint Kurucznak volt dolga, ezúttal Marics löketét ütötte ki. És éppen ezután szerzett vezetést a Siófok: az 57. percben Takács Zoltán végzett el egy szabadrúgást a 16-os előteréből, kissé jobbról, s ballal a kapu jobb felső sarkába lőtt (0–1).

Ekkor egy kicsit elszabadultak az indulatok – látszott, hogy mindkét csapat az életéért küzdött –, mert bő tíz percen belül három sárga lapot osztott ki a játékvezető, s a harmadik után Máté János megkapta a pirosat is. Ezek után a vendégek beálltak védekezni, míg a pápaiak elkeseredett támadásba kezdtek az egyenlítésért. Marics amúgy is fölé szálló szabadrúgást viszont Kurucz azért ujjheggyel még biztosította, míg Griffiths közvetlen közelről ugyancsak a hálóőrbe lőtt.

A hosszabbításban Tóth Bence még a keresztlécet bombázta telibe, de az egyenlítés nem sikerült. A siófokiak idénybeli első idegenbeli sikere pedig azt jelenti, hogy továbbra is nyílt a kiesés kérdése: a Balaton-partiaknak azonban le kell győzniük a záró fordulóban az Újpestet, ebben az esetben viszont a bennmaradáshoz a Pápának is nyernie kell Diósgyőrben.

EDZŐI VILLÁMÉRTÉKELÉSEK A SPORT TV MIKROFONJA ELŐTT

KOVÁCS LÁSZLÓ (Lombard Pápa): – Az az igazság, hogy az első félidő nem úgy sikerült, ahogyan akartuk. Hagytuk ezt az álmos iramot, adtunk ötvenöt-hatvan percet a Siófoknak. Utána kezdett el úgy játszani a csapat, ahogyan az első pillanattól kellett volna, de akkor már Fortuna istene büntetett minket. Két óriási ziccer, kapufa, ott már kimaradt minden. Hogy az elején idegesek voltak a játékosok? Rutinos játékosokról van szó, de hogy idegesek voltak, mert mindenki tudja, miről szól a történet, az elképzelhető. Még van esélyünk a bennmaradásra, az utolsó fordulóban meg kell verni a Diósgyőrt, nincs más mód.

HORVÁTH KÁROLY (Siófok): – Minden elismerésem az összes játékosomé, az összesé, hiszen minden játékosomat elhoztam, mind a huszonhetet, mert az ördög nem alszik. Mindenre gondoltam, bármi történhet akár utazás közben is, de hála istennek semmi sem történt. Óriási álmunk teljesedett be ma, hogy ezt a mérkőzést meg tudtuk nyerni. Minden elfogultság nélkül mondom, hogy most lettünk igazi csapat. Már korábban is voltak jelei, de a mai mérkőzésen, amikor tíz emberre fogyatkoztunk, akkor is csapatként tudtuk tartani az eredményt. Minden elismerésem az összes játékosé, köszönöm nekik a mai teljesítményt.