A Honvéd hozta a kötelezőt az Eger ellen

2013.05.25. 15:59
Ha a Honvéd ismét nyert – vagy legalább ki nem kap – biztosan Európa-liga-indulást érő helyen végez (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Budapest Honvéd az Egert fogadta, és bár az első félidőben alaposan megszenvedett a már kiesett egriek védőfalával, végül biztosan, 3–0-ra nyert.

A Honvéd úgy kezdhette a meccset a már kiesett és pofozógépszerepre kényszerült Eger ellen, hogy győzelme esetén akár a dobogóra is felléphet, főleg, ha az MTK nem tud nyerni Győrben.

Lanzafame gólöröme (fotó: Meder István)

Ehhez képest eléggé mérsékelt tempóban kezdték a felek a meccset, Lanzafame próbálkozásai mellett nem sok eseményt lehetett feljegyezni. Már a mérkőzés elején kialakult az a koreográfia, amely lényegében az egész első félidőt meghatározta, vagyis hogy támadott a Honvéd, az Egernek pedig minden erejét felemésztette a védekezés, elvétve jutott el a Honvéd kapujáig, helyzetbe pedig nem is került.

A 19. percben már veszélyes helyzete volt a Honvédnak, amikor Diaby kapta a labdát a tizenhatos vonalánál Martíneztől, majd 15 méterről, jobbal lőtt a bal sarok felé, de Sztankó védett.

A 22. percben azonban már ő sem menthetett, mert Lanzafame kényszerítőzött Vécseivel, majd a visszakapott labdát 22 méterről remekül lőtte a jobb alsó sarokba. 1–0. A gól megnyugtatta a hazaiakat, nyugodtan adogattak, hiszen ekkor már megvolt a vezetés.

Az Eger egyetlen értékelhető kapura lövése a 26. percben történt, amikor Vidovics 25 méteres szabadrúgását kellett nagy bravúrral védenie Kemenesnek.

A „fékezett habzású” kispesti akciók nem hoztak sikert, bár még a félidő vége előtt, a 44. percben egy kavarodás után ismét Lanzafame lőhetett volna gólt, ha Németh Norbert nem vetődik önfeláldozóan a lövés útjába. Így aztán maradt az egygólos hazai vezetés a félidőre.

A második félidő úgy indult, ahogy az első befejeződött. Az Eger továbbra is képtelen volt a védekezésen kívül másra is koncentrálni, sokszor a felezővonalon sem tudott átjutni a hevesi csapat.

Ennek ellenére egészen a 70. percig jól tartotta magát, ekkor azonban a Lanzafame átadásával kiugró Vernest elütötte Sztankó a tizenhatoson belül, és nem elég, hogy tizenegyest ítéltek az Eger ellen, még a kapust is kiállította a játékvezető. A tizenegyest Lanzafame a 72. percben váltotta gólra. 2–0.

És ha már beindult a Honvéd, akkor nem is állt meg, a tíz emberre fogyatkozó vendégek között a 76. percben a csereként beállt Nagy Gergő csapott le a lecsorgó labdára a tizenhatoson belül, majd 9 méterről, jobbal, laposan a jobb sarokba lőtt 3–0.

A hátralévő percekben még volt egy Lanzafame-helyzet, különben pedig már csak a lefújást várták a csapatok. Az Eger tisztességgel küzdött, de igazán nem tudta megnehezíteni a Honvéd dolgát. A kispestiek ezzel a győzelmükkel nagy lépést tettek a dobogó felé, hiszen az MTK kikapott Győrben, így az utolsó forduló előtt három pont az előnyük a kék-fehérekkel szemben.