Pávkovics fejesével nyert a Debrecen az MTK ellen

BERECZKY ATTILA (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)BERECZKY ATTILA (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2022.02.27. 16:45
Kiharcolta a három pontot a Loki, a hetedik helyre jött fel a tabellán (Fotó: Kovács Péter)
Pávkovics Bence csukafejesével megszerezte az első félidőben a vezetést a Debrecen az MTK ellen az NB I 22. fordulójában, és mivel több gól már nem esett a találkozón, otthon tudta tartani a házigazda a három pontot (1–0).

LABDARÚGÓ NB I

22. FORDULÓ

Debreceni VSC–MTK Budapest1–0 (1–0)
Debrecen,Nagyerdei Stadion,2853néző.Vezette:Berke
Gólszerző:Pávkovics (26.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Érdekes tavaszt produkált eddig a DVSC, hiszen pontot vagy pontokat szerzett dobogóra pályázó ellenfeleitől, emellett viszont az egyetlen olyan meccsén, amelyen esélyesnek számított, simán kikapott hazai környezetben a Mezőkövesdtől. Ráadásként hozzátehetjük, hogy a piros-fehérek hazai pályán még nyeretlenek, idegenben viszont hibátlan a mérlegük, hiszen Székesfehérváron és Felcsúton egyaránt három pontot szereztek. A vendég MTK Budapest is az élcsapatok ellen kapta össze magát: az utóbbi két fordulóban először nyert a második helyezett Puskás Akadémia otthonában, majd gól nélküli döntetlent játszott a listavezető Ferencváros ellen.

A debreceniek az elmúlt hetek tapasztalataiból okulva hazai környezetben sem estek neki ellenfelüknek, a két idegenbeli siker receptjét követve alaposan megszervezték a védekezésüket és vártak a lehetőségre. A sereghajtó fővárosi csapatnak ugyanis mennie kellett előre, a felzárkózáshoz kevés lett volna a bravúros döntetlen. Ennek megfelelően a vendégek irányítottak az első húsz percben, akadtak is lehetőségeik, de Gróf Dávid minkét veszélyes szituációban magabiztosan hárított.

Húsz perc elteltével aztán kicsit előrébb merészkedett a DVSC, s ennek hamarosan meg is lett az eredménye, mivel a 26. percben Dzsudzsák Balázs beadása után fejelte keresztbe a kapu előtt a labdát Sylvain Deslandes, az érkező Pávkovics Bence pedig előrevetődve ugyancsak fejjel megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

Joan Carrillo tervének első része tehát megvalósult, s mivel a váratlanul kapott gól alaposan megfogta az MTK-t a folytatásban az történt a pályán, amit a debreceniek akartak. Ráadásul a belső védőik nagyon figyeltek Futács Márkóra, aki így nehezen jutott labdához a szoros őrizetben. A hazaiak birtokolták többet a labdát, s mivel szünetig nem változott az eredmény, a szezonban hazai pályán először vonulhatott előnyben pihenőre a Loki.

Márton Gábor a félidőben átszervezte a csapatát, Sztefan Szpirovszki és Bojan Miovszki érkezett Miknyóczki Ádám és Palincsár Martin helyére. Sőt, Sztefan Szpirovszki előtt mindjárt adódott is két kecsegtető lehetőség, de az északmacedón labdarúgó a kapu környékét sem találta el. Jobban célzott Stieber Zoltán, ám a középpályás életerős lövését Gróf Dávid bravúrral kiütötte.

A vendéglátók néhány perc elteltével rendezték a soraikat, így a folytatásban elmaradtak a kék-fehér helyeztek. Igaz, továbbra is mezőnyfölényben futballozott a sereghajtó, viszont nem volt esélye az egyenlítésre. A DVSC ugyanakkor közel állt ahhoz, hogy növelje az előnyét, azonban a Babunszki testvérek parádés összjátéka után megítélt büntetőt – bár Bódi Ádám már a büntetőpontra helyezett labda mögött készülődött – a VAR-szobában ténykedők észrevétele alapján les miatt visszavonták.

Az MTK egy pillanatra sem adta fel, mentek előre becsülettel a kék-fehérek, de a Debrecen okosan játszva kontrollálta az eseményeket. Ha kellett, taktikai szabálytalanságokkal állította meg a riválist, ha pedig lehetősége adódott, okosan tartotta meg a labdát. A paprikás hangulatú végjátékban többször is kakaskodtak a felek, az eredmény azonban nem változott.

A DVSC kicsit fellélegezhet, az MTK ellenben nagyon nehéz helyzetből várhatja a folytatást.