Két góllal vezetett a Mol Fehérvár Pakson, majd hatalmas ziccerei voltak...

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.02.25. 19:50
A labdarúgó NB I 22. fordulójának nyitó mérkőzésén a Mol Fehérvár hamar kétgólos előnyre tett szert a Pakson, majd hatalmas helyzeteket alakított ki, ám ezeket ki is hagyta – a lelkes hazaiak innen megnyerték a mérkőzést, az utolsó, győztes gólt a 94. percben megszerezve!

NB I
22. FORDULÓ
Paksi FC–Mol Fehérvár FC 3–2 (Haraszti 19., Ádám 84., Lenzsér 90+4., ill. Zulj 3., Dárdai P. 13.)
Paks, Paksi FC Stadion, 1871 néző. Vezette: Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Majdnem 15 évet kell visszamenni az időben ahhoz, hogy a Mol Fehérvár FC történetében olyan rossz sorozatot találjunk, mint amilyen sodrásban a pénteki bajnokit várta. Az együttes 2022-ben mind a négy mérkőzését elvesztette (a Puskás Akadémia 1–0-ra, a DVSC 2–1-re, a Budapest Honvéd 3–1-re, az Újpest pedig 2–1-re győzte le), és ez többek között azzal is jár, hogy a harmadik kudarc után Szabics Imrét Michael Boris váltotta a kispadon.

Ezt megelőzően zsinórban négyszer 2007 szeptemberében, októberében kapott ki a csapat – más kérdés, hogy az akkori vezetőedző, Marijan Vlak túlélte a Győri ETO FC (1–4), a Paksi FC (1–2), az Újpest FC (1–2) és a DVTK (0–2) elleni meccseket, hogy aztán a DVSC (0–0) ellen tegyen egy lépést a kiegyenesedés felé.

Ami a jelent illeti, az sem a fehérváriak mellett szólt, hogy a csapat a tíz idegenbeli meccse közül csak egyet nyert meg (az MTK-t verte meg 2–0-ra), ráadásul az utolsó hat fellépése közül ötször is pont nélkül maradt. Persze a csapatnak sokkal erősebb a kerete annál, mint arra az eredményei alapján következtetni lehet, ám ettől még tény: pontszámban közelebb állt az utolsó helyezett MTK Budapesthez (kilenccel előzte meg), mint a harmadik helyezett Kisvárdához (tizeneggyel volt lemaradva).

Michael Boris vezetőedző helyzetét az sem könnyítette meg, hogy a klub négy ukrán légiósa, Ivan Petrjak, Jevheni Makarenko, Bohdan Lednev és Artem Sabanov a hazájukban lévő háborús helyzet miatt el sem utazott Paksra.

Két és fél perce sem tartott a mérkőzés, amikor Alex mélységi indítása után a labda bántóan üresen találta Peter Zuljt, aki átvette, majd a bal sarokba lőtte. Gyorsan érkezhetett volna a válasz, Ádám Martin azonban hiába verekedett ki magának két védő mellett lövőhelyzetet, ballábas bombája után a labda a bal felső sarok mellett hagyta el a játékteret. Negyedórája sem tartott a találkozó, amikor a jobb oldali szögletet követően Dárdai Pál elé került a labda, s máris két góllal vezettek a vendégek. Aki azt gondolta, eldőlt a három pont sorsa, tévedett: Haraszti Zsolt iramodott meg a balösszekötő helyén, csinált egy cselt, majd pazar mozdulattal bombázott a bal felső sarokba. Ment előre a Paks, és ha Kinyik Ákos fejesét nem védi bravúrral Kovács Dániel, majd Szabó Bálint nagy helyzetben nem a bal sarok mellé lövi a labdát, nemcsak az egyenlítés, hanem a fordítás is összejöhetett volna.

A szünetben Bognár György Szabó Jánost és Böde Dánielt is pályára küldte, de továbbra sem érkeztek a szélekről olyan beadások, amelyekből az erőteljes csatárok veszélyeztetni tudtak volna. Az 53. percben Lenzsér Bence nagyot hibázott, és csakis Kenan Kodrón múlt, hogy a Mol Fehérvár nem duplázta meg az előnyét. Két perccel később Ádám Martin ugyan a bal sarokba fejelte a labdát, ám Bogár Gergő játékvezető jól látta, hogy a paksi támadó ellökte Fiola Attilát, így joggal járt a fehérvári szabadrúgás.

Papp Kristóf fejese után a lécről vágódott ki a labda, majd öt másodpercen belül háromszor is gólt szerezhetett volna a Paks, ám előbb Haraszti, majd Ádám lövését védte Kovács Dániel, végül a góllövőlista vezetője a jobb kapufát találta el. Később Nikolics Nemanja is a lécre lőtte a labdát, majd Ádám Martin mutatta meg, miért is vezeti a góllövőlistát: remek mozdulattal fejelt a vendégkapu bal sarkába. A meccs vége felé Alef „tüntette el” az öt és felesen belül Böde Dánielt, a lelátóról nézve úgy tűnt, tizenegyest érően szabálytalankodott, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

A hosszabbításban előbb Loic Nego hibázott óriási helyzetben, majd amikor már úgy tűnt, döntetlen marad az állás, az utolsó pillanatban Lenzsér Bence megszerezte a Paks győztes találatát. A Mol Fehérvár sorozatban ötödik bajnokiján is pont nélkül maradt, a Paks pedig kétgólos hátrányból fordította meg a mérkőzést, s nem érdemtelenül tartotta otthon a három pontot. 3–2