Kevés helyzet gól nélkül – döntetlen a ZTE és a Kisvárda meccsén

BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2022.02.26. 14:15
Gyenge színvonalú mérkőzésen nem született gól a Kisvárda zalaegerszegi vendégjátékán a labdarúgó NB I 22. fordulójában.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Alighanem elégedett volt Waltner Róbert vezetőedző csapata múlt heti gyirmóti vendégjátékával, ugyanis ugyanazt a kezdőcsapatot küldte pályára, mint az 1–0-s idegenbeli győzelem alkalmával. A túloldalon viszont négy helyen is változott az összetétel: Claudiu Bumba és Herdi Prenga sérülés miatt nem utazhatott el Zalaegerszegre, Andrei Peteleu és Lazar Zlicsics pedig szakmai okok miatt került a kispadra. Megjegyzendő, hogy a Kisvárda hadra fogható ukrán nemzetiségű játékosai a hazájukat sújtó háború ellenére pályára léptek.

Helyzetekben nem bővelkedett az első félidő, az első, kaput találó lövésre a 28. percig kellett várni, amikor Zoran Lesjak kísérletezett. A leghevesebb szurkolói reakciót (tapsvihart és ujjongást) az egyik drukker mutatványa váltotta ki, a jó labdaérzékkel megáldott úr az oldalvonalon túlra szálló, „égbe” lőtt labdát kapus módjára ölelte magához – valóban szép mozdulat volt.

A Kisvárda szokatlanul sok labdát szórt el saját térfelén, ám a hazai támadások nem vezettek eredményre, hiába kavargatott Tajti Mátyás a bal, s hiába sprintelt fel és alá Meshack Ubochioma a jobb szélen, az erőfeszítések hiábavalóak voltak. Az már rövid idő elteltével látszott, hogy a két csapat legutóbbi összecsapásának végeredménye nem ismétlődik meg – emlékeztetőül: a várdaiak október 31-én 5–0-ra győztek. Kevés kockázatot vállaltak a felek, az lehetett a néző érzése, hogy elképzelés nélkül futballoznak, hacsak nem az volt a terv, hogy különösebb elgondolás nélkül játszva próbálják meglepni vetélytársukat. Bosszantó volt, hogy a játékosok gyakorta ívelgettek pontatlanul, s gyors labdakihozatalokkal is csak elvétve próbálkoztak, ellenben sok fölöslegesnek tetsző szabálytalanságot követtek el, így történhetett meg, hogy a rendkívül unalmas játékrész gól nélküli döntetlennel ért véget.

Az első valamirevaló lehetőségre a második félidő elejéig kellett várni, de Jasir Asani technikailag rosszul kivitelezett lövése után a nagy helyzet ellenére a jobb felső sarok mellett suhant el a labda. Valamelyest magára talált a Kisvárda, az 57. percben ziccert alakított ki, ám Ötvös Bence hiába fektette el nagyszerű lövőcsellel Kálnoki-Kis Dávidot, Demjén Patrik eszén már nem tudott túljárni, a kapus bravúrral védte a jobb alsó sarok irányába tartó labdát. Ezzel azonban minden puskaporukat ellőtték a vendégek, a folytatásban csak ritkán jutottak el ellenfelük tizenhatosáig. A védekezésük ugyanakkor masszív volt, a ZTE nem találta a rést a falon – a 29. születésnapján köszöntött Dombó Dávidnak a második félidőben Emir Halilovic hajrában megeresztett lövésén kívül nem volt védenivalója.

Az alacsony színvonalú mérkőzés gól nélküli döntetlent hozott, a pontosztozkodásba gyaníthatóan mindkét oldalon könnyen beletörődnek, a győzelemre ugyanis egyik csapat sem szolgált rá. A Zalaegerszeg a Mol Fehérvárt megelőzve felkapaszkodott a tabella ötödik helyére, ezért valamelyest jobban örülhet az egy pontnak. 0–0