Győzelemmel maradt bent a Mezőkövesd, a Honvéd szinte reménytelen helyzetben

2023.05.21. 14:04
A kiesés elkerüléséért zajló küzdelemben roppant fontos találkozón a labdarúgó NB I 32. fordulójában Kispesten nyert a Mezőkövesd, így bent maradt az NB I-ben, míg a Honvéd ponthátránnyal várja az utolsó fordulót, és nagyon közel került a kieséshez.
Örülhet a Mezőkövesd, jövőre is az NB I-ben vitézkedhet (Fotó: Földi Imre) – a képre kattintva galéria nyílik

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Mezőkövesd 2–3 (Kerezsi 45+1., Kocsis D. 71., ill. Drazsics 35. – 11-esből, Besirovic 54., 80.)
Budapest,Bozsik Aréna, 7300 néző.Vezeti:Berke Balázs.

AZ ONLINE KÖZVETÍTÉST IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

FANTASZTIKUS HANGULATBAN kezdődött a mérkőzés. Megteltek a Bozsik Aréna lelátói, főleg a kapu mögött elhelyezkedő hazai tábor tett ki magáért: zászlók, sálak, drapériák – sokan érezték úgy, olyan veszélybe került a klub, hogy szükség van mindenki segítségére. A tét óriási lett: miután a Mol Fehérvár FC szombaton 3–0-ra legyőzte a Zalaegerszeget, a kispestieknek és a mezőkövesdieknek is nagy szükségük volt a három pontra. A Honvéd, amely három védővel, négy középpályással és három csatárral kezdte a összecsapást, az első percekben világossá akarta tenni, mik a szándékai. Csak a mezőkövesdi térfélen pattogott a labda az első öt percben, de úgy tűnt, erre felkészültek Kuttor Attila játékosai: egymáshoz közel helyezkedve lezártak minden, a kapujuk felé vezető útvonalat, így hiába volt óriási mezőnyfölényben a meccs első perceiben a kispesti együttes, nagy helyzet nem alakult ki. A pálya középső részén Zsótér Donát próbálta szervezni a piros-feketék akcióit, míg a bal oldalon Tamás Krisztián gyakran felzárkózott az akciókhoz, ám a beadásaiból nem tudott előnyt kovácsolni a csapat.
A Mezőkövesd átvészelte a nyomasztó időszakot, de az éppen Kövesdről Kispestre szerződő Szappanos Péternek a túloldalon sokáig nem volt munkája. Türelmesnek tűnt a vendégcsapat, és az első hibára le is csapott: Eördögh András a védővonalban rosszul vette át a labdát, Vajda Sándor elvette tőle, az akciónak pedig szabálytalanság vetett véget, tizenegyeshez jutott a a Mezőkövesd. Sztefan Drazsicsot nem zavarta, hogy minden eszközzel megpróbálták zavarni a fővárosiak szurkolói, megszerezte a vezetést. Percekbe telt, míg a Honvéd magához tért és számára a lehető legjobbkor jött az egyenlítés a tavasszal fontos gólokat szerző Kerezsi Zalán révén.

Az öltözőből a Mezőkövesd jött ki hamarabb, úgy tűnt, a kispesti öltözőben sokkal több mindent meg kellett beszélni, azonban a vendégcsapat nemcsak gyorsabbnak, hanem frissebbnek is tűnt. Leginkább Vajda Sándor nekiindulásaiban volt veszély, majd Dino Besirovic maradt egyedül, és ellentmondást nem tűrő határozottsággal lőtt a hálóba: 1–2.

Megint lépéskényszerbe került a Honvéd, a Mezőkövesdnek pedig tökéletesen megfelelt a játék képe. A saját kapujuk előterét nyolc-kilenc mezőnyjátékossal megszállták, csak Sztefan Drazsics maradt elöl, így a hazaiak sokáig képtelenek voltak megtalálni a legveszélyesebbnek tűnő támadójukat, Nenad Lukicsot (kívülről úgy tűnt, a centerre mintha felszaladt volna néhány plusz kiló, enyhe pocaktól feszült a piros-fekete dressz – vagy csak a mez fazonja előnytelen?)

A Honvéd persze megpróbált gólra éhesen fellépni, de nem volt hely a védők között. A házigazdák járatták a labdát, jobbról balra, balról jobbra, ám hiába volt mindenki a kövesdiek térfelén, akárcsak az első percekben, nem tudott mit kezdeni a Honvéd a mezőnyfölénnyel. Egy órája tartott a mérkőzés, amikor az addig nagyszerűen szurkoló nézők kórusban jelezték: nem elégedettek a teljesítménnyel. A jogosnak tűnő kritika hatására meg is született az újabb egyenlítő gól. Dean Klafuric vezetőedző hármat cserélt, és a kispadról érkező Kocsis Dominik látványos mozdulattal a léc alá lőtt.

Csakhogy ez sem zökkentette ki a vendégeket, akik harmadszor is megszerezték a vezetést. Dino Besirovic gólja is azt igazolta, hogy nem feltétlenül az irányít, aki birtokolja a labdát… Noha a játék többnyire a vendégek térfelén zajlott, Kuttor Attila elképzelései szerint alakult a találkozó. Az a csapat, amely bent akar maradni, ilyen rangadón nem kaphat három gólt hazai pályán, miközben ezzel a győzelemmel a Mezőkövesd pedig matematikailag is elkerülte a kiesést. Vereségével a Honvéd rendkívül nehéz helyzetbe került, sorsáról az utolsó forduló dönt.

KOCSIS DOMINIK: NEM ÉRTEM, SOKKAL JOBBAN JÁTSZOTTUNK