Fordított, és otthon tartotta a három pontot a Kisvárda a Vasas ellen

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2023.05.19. 20:20
A Kisvárda hazai pályán 2–1-re legyőzte a Vasast a labdarúgó NB I 32. fordulójában.
Ez a helyzet kimaradt (Fotó: Kovács Péter)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Ez a helyzet kimaradt (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Vasas FC 2–1 (1–1)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2380 néző. Vezette: Andó-Szabó
Gólszerző: Mesanovic (45+5. – 11-esből), Leoni (46.), ill. (Berecz 39.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Mai fejével bajban lett volna a nyolcéves Ragnar-László Lizanecz-Dagbjartsson 2016-ban, a magyar–izlandi Európa-bajnoki mérkőzés (1–1) idején, csakhogy akkor egyévesen még aligha észlelte, ami körülötte történik. Mindenesetre a magyar-izlandi kettős állampolgárságú legény kisvárdai édesanyja és nagyszülei jóvoltából elvégezhette a kezdőrúgást azon a mérkőzésen, amelynek nagy tétje már nem volt. Az előző forduló után eldőlt, hogy a Vasas kiesett, a Kisvárda benn maradt, de azt azért nem állítanánk, Ragnar-László belsőzésénél nem volt izgalmasabb momentum, főként, hogy a harmadik percben már rezgett a léc Holender Filip révén.

A folytatás már nem volt ilyen mozgalmas, főként, hogy a kisvárdaiak – akik az Újpest elleni, legutóbbi meccshez hasonlóan ismét a háromvédős szerkezet mellett tették le a garast, és bár Dominik Kovacic eltiltása letelt, a horvát belső védő kisebb sérülés miatt csak a kispadon kapott helyet – nem találtak fogást a masszív angyalföldieken. Jasmin Mesanovic lába lendült lövésre ígéretes helyzetben, de fölé lőtt, Mario Ilievszki pedig sokkal közelebbről hibázott. A kettő között Hej Viktor és Aleksandar Jovicic tizenhatoson belüli „összjátéka” okozott izgalmat, egyik védő fejéről a másikra, majd az alapvonalon túlra pattant a labda, Hidi Patrik szöglete után pedig az újra bizalmat kapó Danijel Petkovics öklözött határozottan.

A Vasas tűnt felszabadultabbnak, meg is szerezte a vezetést, ismét Holender jelentett veszélyt, a beadása után a labda üresen találta Berecz Zsombort, akinek közeli lövését Matheus Leoni hiába próbálta blokkolni a gólvonalon. A java aztán a hosszabbításra maradt, amikor mintegy ötperces VAR-vizsgálat után adták meg a büntetőt a Kisvárda javára. A kisbuszban ülők nem azt vizsgálták, hogy Szivacski Donát rálépett-e Jasmin Mesanovic bokájára (igen), hanem hogy előzőleg Matheus Leoni lesen állt-e. Állítjuk, az ilyen szituációkat a VAR nélkül korábban nem szúrták volna ki az ilyen szabálytalanságokat, a kérdés továbbra is az, nem lehet-e felgyorsítani a döntés menetét, mert így mindenki ingerülté válik a procedúra közepette.

„Nettó” egy perc telt el a kisvárdaiak két gólja között, hiszen Mesanovic az első játékrész ráadásában értékesítette a büntetőt, szünet után pedig egy perc sem pörgött le, és Matheus Leoni már vezetéshez is juttatta a házigazdát. A bosnyák támadó egyben a 200. kisvárdai gólt szerezte az NB I-ben, amire tehát kisvártatva jött a 201. is. Az eredménykényszer Vasas-fölényt szült, akadt is néhány egyenlítési lehetősége a sereghajtónak, de az is benne volt a levegőben, hogy a Kisvárda növeli előnyét.

A végén maradt a 2–1, a Kisvárda egymás után a második, összességében a tizedik győzelmét aratta a bajnoki évadban, és a hétvégi eredményektől függetlenül a hatodik helyen várhatja az utolsó fordulót, amikor Kecskeméten lép pályára. A Vasas a Mol Fehérvár ellen búcsúzhat szépen az NB I-től.