Megint nyerni tudott Pakson a Puskás Akadémia, és fellépett a harmadik helyre

2023.05.19. 18:02
A labdarúgó NB I 32. fordulójának nyitó mérkőzésén a Puskás Akadémia 2–0-ra nyert a Paks otthonában, és fellépett a harmadik helyre.

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Sok idő telt el azóta, hogy a két csapat először találkozott az élvonalban: a csaknem tíz évvel ezelőtti mérkőzésen a Paks hazai pályán 4–1-re győzött. Az a bajnoki tulajdonképpen „csak” a három pontról döntött, hiszen az idény elején a harmadik fordulóban rendezték, és nem az foglalkoztatta a szurkolókat, hogy a győzelem milyen helyezés elérésére lehet elegendő. Azt a bajnoki évet a Paks a tizenhat csapatos mezőnyben tizenegyedikként, az újonc Puskás Akadémia pedig éppen a vonal fölött, tizennegyedikként zárta, és akkoriban talán egyik oldalon sem fordult meg a labdarúgók, a vezetők és a szurkolók fejében, hogy egyszer a bronzérem lesz a tétje a mérkőzésüknek. Igaz, biztosan nem lehetett kijelenteni, hogy a pénteki párharc győztese harmadikként zár, ám mindenki tisztában volt vele, amelyik csapat három pontot szerez, kedvező helyzetbe navigálja magát.

A bajnokság első körében a Puskás Akadémia 3–1-re győzött Pakson, februárban viszont a paksiak 4–1-es felcsúti sikerrel vágtak vissza, ugyanakkor a pénteki összecsapás érdekességét az is adta, hogy a labdarúgók más lelkiállapotban érkeztek a mérkőzésre. A hazai együttes NB I-es történetének legsúlyosabb vereségét szenvedte el az előző héten Mezőkövesden, ráadásul nem elég, hogy 6–1-re kikapott, súlyosan megsérült a védelem vezére, Kádár Tamás. A Puskás Akadémia a megyei rangadón legyőzte a Mol Fehérvárt, így négypontos hátrányát egy pontra csökkentette a dobogóért zajló küzdelemben.

A hazai gárdát irányító Bognár György négy helyen is változtatott a mezőkövesdi kezdő tizenegyen, ez az eredmény ismeretében nem jelentett különösebb meglepetést, míg a vendégeknél kimaradt a Mol Fehérvár ellen győztes gólt fejelő Komáromi György, Alexandru Baluta viszont február 12. után először kezdett. A vendégek mestere, Hornyák Zsolt is a három belső védős felállást választotta, és mert hazai oldalon Böde Dániel is ott volt a pályán, borítékolni lehetett, rengeteg fejpárbajt hoz a mérkőzés.

A Paks direkt futballja, vagyis hogy a védők már a saját térfelükről a támadók fejét keresik a labdával, nem hozott eredményt, többek között azért sem, mert a továbbfejelt labdára nem érkezett senki. Érdekes volt azt is látni, hogy Varga Barnabás többször is elcsúszik egy-egy megindulásnál. Húsz perc elteltével cipőt cserélt a góllövőlista vezetője, és jött is az első hazai lehetőség: Balogh Balázs szabadrúgásból laposan belőtt labdáját Windecker József nem találta el rendesen, így a becsúszó Szolnoki Roland blokkolni tudott. Nem sokkal később Windecker veszített labdát saját kapujának előterében az alapvonalnál, és Baluta beadását követően Lamin Colley nem sokkal maradt le középen a labdáról. Láttunk már jobb meccset is a csapatoktól, a két kapus, Nagy Gergely és Markek Tamás az első játékrészben csak szemlélője volt a mezőnyben zajló „gyömöszölésnek”.

A 48. percben hatalmas partdobás után Böde Dániel csúsztatott, nem sokon múlt, hogy Varga Barnabás a kapuba lőjön – fölé szállt a labdája. A hazaiak továbbra is felívelésekkel próbálkoztak, de Patrizio Stronatiék megnyerték a fejpárbajokat, így a Paks egyik legnagyobb fegyvere hatástalan maradt. Markek Tamás szemtelen cselt csinált meg az őt letámadó Varga Barnabással szemben, a Paksnál érkezett Hahn János és Skribek Alen, de nagy változást ez sem hozott. A 64. percben Komáromi György száguldott el a bal oldalon, lövésénél Szélpál Norbertnek becsúszva kellett mentenie. A játék továbbra is sok kívánnivalót hagyott maga után, egyre inkább érezni lehetett, egyetlen gól aranyat, pontosabban bronzot érhet.

Aztán a 76. percben Brandon Ormonde-Ottewill bal oldali beadása után Jakub Plsek a jobb sarokba fejelte a labdát, és bár a hajrában Papp Kristóf megmozdulásánál volt esély az egyenlítésre (Markek bravúrral védett), a hosszabbításban a PAFC szerzett újabb gólt Marius Corbu révén. Ebben a párosításban tehát harmadszor is a vendégcsapat nyert az idényben, a Puskás Akadémia nagyot lépett a bronzérem megszerzése felé. 0–2

1. Ferencvárosi TC 31 19 6 6 61–29 +32 63
2. Kecskeméti TE 31 14 12 5 47–29 +18 54
3. Puskás Akadémia 32 13 11 8 46–41 +5 50
4. Paksi FC 32 14 6 12 56–56 0 48
5. Debreceni VSC 31 13 9 9 47–38 +9 48
6. Kisvárda 31 9 13 9 41–47 –6 40
7. Zalaegerszegi TE 31 10 8 13 36–39 –3 38
8. Újpest FC 31 10 8 13 39–53 –14 38