Háromgólos győzelme után még reménykedhet a Fehérvár

A Mol Fehérvár FC 3–0-ra megverte odahaza a Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 32. fordulójában, így tovább harcol még a bennmaradásért.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)
Kastrati gratulál Kodrónak A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Mol Fehérvár FC–ZTE FC 3–0 (Kodro 3., 49. – az elsőt 11-esből, Lirim M. Kastrati 39.)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 6237 néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Gyorsan eldőlt – hetvenegy másodperce tartott a mérkőzés, amikor tizenegyeshez jutott a Mol Fehérvár FC. A szurkolók tudták, a piros-kékeknek létfontosságú a győzelem, és ehhez nagyon kellett egy korai gól.

„Jevhen Makarenko passzolta be a labdát két védő közé – mondta a Nemzeti Sport kérdésére Schön Szabolcs, a Mol Fehérvár FC nyolcszoros válogatott támadója. – Éreztem, csúszik a védő, ezért ahogy megtoltam a labdát, a srác elé tettem a jobb lábamat. Abban a pillanatban eltalálta, ha akartam volna, akkor sem tudok talpon maradni. Szerintem egyértelmű tizenegyes volt. Nyilvánvalóan óriási segítséget nyújtott számunkra, hogy azonnal megszereztük a vezetést, kicsit nyugodtabban játszhattunk, és próbáltam minél többször beindulni a védők között. Tulajdonképpen a lélektanilag legjobbkor születtek a góljaink, hiszen az elején vezetést szereztünk, a szünet előtt megdupláztuk az előnyünket, és amint elkezdődött a második félidő, jött a harmadik gól, amivel biztossá vált a győzelmünk.”

A Mol Fehérvár FC a 11., vagyis a kiesést jelentő pozícióban várta a játéknapot, és a Vidi szurkolói izgatottan nézik majd, miként alakul vasárnap kora délután a Bp Honvéd és a Mezőkövesd mérkőzése Kispesten.

„Nem szeretnénk másokkal foglalkozni – mondta erre Schön Szabolcs. – A saját feladatunkkal, sorsunkkal kell törődni, ugyanúgy fel kell készülnünk a Vasas elleni idegenbeli mérkőzésre, mint ahogy most a ZTE ellen készültünk. A Puskás Akadémia elleni múlt heti vereséget követően nyilván nem volt a legjobb a hangulat az öltözőben, de úgy készültünk a napokban, hogy akármi történik, hat pontot kell szereznünk, mindegy hogyan, de nyernünk kell. Ez a mérkőzés jól alakult a számunkra, sőt időnként úgy játszottunk, hogy abból önbizalmat is meríthetünk a záró fordulóra.”

Sokkal kevésbé volt vidám hangulatban Demjén Patrik, a ZTE FC kapusa, akit a meccs elején értékesített tizenegyesről kérdeztünk.

„Kenan Kodro sokszor célozza meg a jobb alsó sarkot, de legutóbb középre lőtte a labdát, igaz, túl magasan – magyarázta a kapus. – Mivel a Mezőkövesd ellen a kapu fölé rúgta a labdát, úgy gondoltam, ezúttal a kapu bal oldalát célozza meg, de sajnos tévedtem, visszarúgta a jobb kezemhez. Már ez megalapozta a mérkőzés hangulatát... Talán az volt a különbség, hogy a fehérváriak igazán győzni akartak, mi meg csak szerettünk volna nyerni... Ez nem ugyanaz. Ezzel együtt úgy gondolom, a kupagyőzelemmel és az egész bajnokságban nyújtott teljesítménnyel összességében elégedettek lehetünk, de én nem szeretek vereségről beszélni, ezért fájó szívvel indulok vissza Egerszegre.”

Egyet lehet érteni az egerszegiek kapusával: a Mol Fehérvár FC agresszívan kezdte a mérkőzést, a gyorsan megszerzett vezetés után Lirim M. Kastrati növelte az előnyt, sőt, ha a légiós két esetben is pontosan passzol ifjabb Dárdai Pálhoz, a Vidi már az első félidőben kiüthette volna ellenfelét. A második félidő elején Kenan Kodro közelről megszerezte a házigazda harmadik gólját – így még reménykedhetnek a székesfehérváriak a bennmaradásban. 3–0

SCHÖN: A LABDA ELÉ TETTEM A LÁBAM, ÍGY ELTALÁLTA