A Debrecen győzött az Üllői úton, elérhető közelségben a dobogó

2023.05.20. 17:31
Bár az első félidőben a már bajnok Ferencváros többgólos vezetést is szerezhetett volna a Debrecen ellen a labdarúgó NB I 32. fordulójában, a rengeteg helyzetből csak egyet tudott gólra váltani, és ez megbosszulta magát, mert a második félidőben a vendégek fordítottak (1–3), és felugrottak a tabella harmadik helyére.
Debreceni gólöröm
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)
Debreceni gólöröm A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Ferencváros–DVSC 1–3 (Pászka 42., ill. Do. Babunszki 62., 67., Bódi 75. – 11-esből)
Budapest,Groupama Aréna,15 879néző.Vezette:Erdős

AZ ONLINE KÖZVETÍTÉST IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

Az első félidő ötvenkét percig tartott. Több okból is bánhatta ezt a Debrecen, egyfelől a Fradi a szünet előtti percekben egyre-másra alakította ki a helyzeteket, nem sokon múlott, hogy a ráadásban két gólt is berámoljon a bajnokcsapat a Lokinak, másfelől az extra időre Megyeri Balázs sérülése miatt volt szükség. A debreceniek kapusa a félidő közepén hosszas huzavona után kért cserét, szédülésre, zsibbadásra panaszkodott, megpróbált ugyan pályán maradni, ám végül a földre feküdt, a híres mentőorvosnak, Zacher Gábornak és csapatának kellett hordágyon a mentőautóba szállítania.

A gólt már a cserekapus, Marko Milosevics kapta.

A jelek szerint Pászka Lóránd ráérzett a gólszerzésre, a legutóbbi hazai bajnokin, a Kisvárda ellen (3–0) is a kapuba talált – akkor fejjel, most ballal szerzett gólt. Ez a második különösen szépre sikerült, a tizenhatoson belülre érve tanítani való mozdulattal tekerte a labdát a jobb felső sarokba. A Ferencváros különösen a félidő hajrájában volt aktív, akár két-három újabb gólt szerezhettek volna. Az életében először a kezdőcsapatban helyet kapó Lisztes Krisztián célzott pontatlanul, Kristoffer Zachariassen élete (egyik) legnagyobb lehetőségét hagyta ki, a brazil Marquinhos pedig lesről talált a kapuba. Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedzőnek ezúttal a belső védői fogytak el, Samy Mmaee, Adnan Kovacevic is kidőlt a sorból, Myenty Abena eltiltása miatt hiányzott, a védelem közepére így – az ilyenkor jolly jokerré előlépő – Botka Endre húzódott be. Pászka Lóránd ballábasként a védelem jobb oldalán futballozott, a bal oldalon pedig a támadó Adama Traoré volt kénytelen játszani. Bánhatta a Ferencváros az elszalasztott lehetőségeket.

A fordulás után ugyanis nem akármilyen fordulat következett! Adobogóra hajtó Loki a 62. perctől kevesebb mint negyedóra alatt három gólt rámolt be Dibusz Dénes kapujába. Előbb akcióból, majd óriási ferencvárosi hibát kihasználva, végül a videóbírózás után megítélt büntetőt a csereként beálló Bódi Ádám vágta a jobb alsóba, a ferencvárosiak nem hittek a szemüknek...

De Dzsudzsák Balázs horrorsérülése is már-már hihetetlen volt! Arutinos játékos a második – nem akármilyen körülmények között esett – találat után örömében a vendégtábor elé száguldott, a reklámtáblához érve megcsúszott a cserék miatt kitaposott nedves füvön, és alighanem kezét törte...

Eleinte kínjában mosolygott, felállt, visszaszaladt a pályára, ám a fájdalom szépen lassan eluralkodott rajta, kezei csuklótól lefelé csak lötyögtek. Amint társai meglátták a kezét, nyomban intettek, jöjjenek a mentősök mert nagy a baj, Dzsudzsák elképesztő balszerencsés mozdulatot követően sérült meg a Groupama Arénában.

A hajrára Csercseszov próbált frissíteni együttesén, a 2005-ös születésű Tóth Alex személyében újoncot is avatott, de az eredmény már nem változott. Aszombat esti összecsapás két teljesen eltérő félidőt hozott, az elsőben a Fradi eldönthette volna a mérkőzést, a fordulás után a debreceniek rövid idő leforgása alatt fordították meg az eredményt és rúgtak három gólt. A Loki nem akármilyen meglepetést szerzett ezzel, a már bajnok Ferencváros otthonából vitte el a három pontot, és ezzel fellépett a dobogó harmadik helyére.

Ami a vendégek örömét beárnyékolta, hogy a két jó barátot, Megyeri Balázst és Dzsudzsák Balázst hordágyon kellett lehozni a pályáról. 1–3