Kétszer játszott a Vidi; a DVTK lengyeleket vert meg Spanyolországban

2017.01.27. 15:30
Jurij Kolomojec gólt szerzett az MTK-ban a Senica ellen (Fotó: Veres Viktor)
Az NB I-es labdarúgó csapatok közül pénteken többen is felkészülési mérkőzést játszottak, a Videoton például kétszer lépett pályára a spanyolországi Marbellában, de egyszer sem győzött – az osztrák Admira Wacker ellen 1–0 vereséget szenvedett, míg a román Dinamo Bucurestivel 0–0-t játszott. A DVTK és az MTK külföldi csapatokat vert meg: előbbi Spanyolroszágban diadalmaskodott 2–1-re a lengyel Ruch Chorzów ellen, míg a fővárosi gárda a szlovákiai Senicát múlta fölül 2–0-ra. A Gyirmót is sikeres napot zárt, az NB I újonca az NB III-as Kaposvár otthonából távozott győztesen. A Haladás a medulini Arena-kupán 1–0-ra maradt alul a horvát Lokomotiva Zagrebbel szemben.

MTK–Senica

Az MTK találatát Jurij Kolomojec és Vogyicska Bálint szerezte.

Kolomojecet le kellett cserélni az első félidőben, de a sérülése nem súlyos. Az újak közül Leandro Martínez is beállt.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MTK Budapest–FK Senica (Szenice, szlovákiai) 2–0
(1–0)
Budapest, Új Hidegkuti-stadion, 100 néző. Vezette:
Oláh G.
MTK:
Petkovics (Groppioni) – Baki (Okuka), Poór (Grgic), Vass Á. (Vukmir), Vadnai – Katona M. (Borbély) – Vogyicska, Kolomojec (Korozmán), Kanta J. (Leandro Martínez) – Torghelle (Hrepka), Ramos (Varga Sz.)
Gólszerző:
Kolomojec, Vogyicska

AZ MTK BUDAPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Edzőtábor: január 29-től, Törökország
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 21., Ikarus-pálya: MTK–Szigetszentmiklós 5–2 (Ramos 2, Kolomojec, Hrepka, Szatmári I.)
Január 24., Ikarus-pálya:MTK–Budaörs 2–3 (Hrepka 2)
Január 27., Új Hidegkuti Nándor Stadion: MTK–FK Senica (Szenice, szlovákiai) 2–0 (Kolomojec, Vogyicska)
Február 11.: MTK–Vác

Videoton–Admira Wacker

A kétszer harminc percig tartó mérkőzésen egyetlen gól döntött, négy perccel a lefújás előtt jobb oldali beadást követően az osztrákok támadója fejelt gólt kilenc méterről.

Videoton FC–Admira Wacker (osztrák) 0–1 (0–0)

Marbella, Estadio Municipal de Marbella
VIDEOTON: Zöldesi – Sejben, Varga B., Pölöskei Zs., Szolnoki – Solomun, F. Oliveira, Lénárt, Bódi – Bévárdi, Barczi
Forrás: vidi.hu

Videoton–Dinamo Bucuresti

A Videoton alig néhány órával az osztrák Admira Wacker elleni mérkőzés után máris pályára lépett, a a 18-szoros román bajnok, Dinamo Bucuresti ellen.

A második mérkőzésre Henning Berg, a magyar csapat vezetőedzője nagy részt az őszi alapembereket tette a kezdőcsapatba. A vidi.hu tudósítása szerint a két gárda kiegyenlített mérkőzést játszott egymással, és mindkét fél előtt adódott gólszerzési lehetőség – a fehérváriaknál leginkább Danko Lazovics próbálkozott.

A Videoton még az utolsó percekben is veszélyeztetett, ám egyik helyzetét sem használta ki. A végeredmény 0–0.

Videoton FC–Dinamo Bucuresti (román) 0–0

Marbella, Estadio de José Burgos
VIDEOTON: Kovácsik – Nego, Vinícius, Fiola, Stopira – Suljic, Varga, Pátkai, Hadzic – Scsepovics, Lazovics.

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 5.
Edzőtábor:január 9–19., Dubai (Arab Emírségek); január 24. – február 4., Marbella (Spanyolország)
Január 18., Dubai: Videoton–Zenit (orosz) 1–1 (Pátkai)
Január 27., Marbella (2x30 perc): Videoton–Admira Wacker (osztrák) 0–1
Január 27., Coín:Videoton–Dinamo Bucuresti (román) 0–0
Videoton–FK Krasznodar (orosz)
– a helyszín és az időpont egyelőre nem ismert
Február 11., Székesfehérvár vagy Felcsút, 12.00:Videoton–Haladás

DVTK–Ruch Chorzów

Gól nélküli első félidőt követően, a 65. percben a letámadó diósgyőriek labdát szereztek a lengyel 16-os előterében, Ugrai Roland elhúzott, és lapos beadását Diego Vela 12 méterről a hálóba belsőzte.

Két perccel később egy szögletet követően egyenlítettek a lengyelek, majd a 76. percben Ugrai gyorsan elvégzett szabadrúgása után Vela az alapvonalról beadott, és a percekkel korábban becserélt Novothny Soma becsúszva közelről a hálóba továbbított.

„Jó iramú, jó ritmusú mérkőzést játszottunk – idézi a diósgyőriek hivatalos honlapja Horváth Ferenc vezetőedzőt. – Az első félidőben még lehetett érezni a tegnapi, tegnapelőtti edzések hatását, valamint a terhelés most jön ki, kicsit macskásak voltak a lábak. A második félidőben már szép dolgokat láttam, szép támadásokat vezettünk, és lehetőségeket alakítottunk ki. A védekezésünk is egyre jobban kezd összeállni, hiszen akciógólt még mindig nem kaptunk az idén, ma is pontrúgásból talált be az ellenfelünk.”

DVTK–RUCH CHORZÓW (lengyel) 2–1 (0–0)
Benicassim,
Facsa Sport Centre. V: Royo (spanyol)
DVTK:
Antal – Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Tamás (Nemes, 73.) – Dausvili, Elek Á. – Vela, Busai, Fülöp (Ugrai, 46.) – Szarka (Novothny, 73.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Ruch (1 félidő): Hrdlicka – Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Pazio – Urbanczyk, Gamakow – Mazek, Lipski, Moneta – Niezgoda. 2 félidő: Hrdlicka (Miszczuk, 53.) – Trojak, Grodzicki, Cichocki, Oleksy – Surma, Fernandes – Przybecki, Walski (Bargiel, 80.), Nowak (Sloma, 80.) – Visnakovs. Vezetőedző: Waldemar Fornalik
G: Vela (65.), Novothny (76.), ill. Oleksy (67.)
Forrás: dvtk.eu

A DVTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Edzőtábor: január 23. – február 1., Oropesa del Mar (Spanyolország)
Január 18.: DVTK–Budaörs 2–0 (Szabó I B., Eperjesi)
Január 21.: Balmazújváros–DVTK 0–0
Január 25., Oropesa del Mar: CD Castellón (spanyol IV.)–DVTK 0–1 (Ugrai)
Január 27., Castellón:DVTK–Ruch Chorzów (lengyel) 2–1 (Vela, Novothny)
Január 29., Oropesa del Mar,15.00:DVTK–Górnik Leczna (lengyel)
Január 31., Oropesa del Mar,11.00: Villarreal (spanyol)–DVTK
Február 4., 14.00: DVTK–MSK Rimavská Sobotá (Rimaszombat, szlovák II.)

Kaposvár–Gyirmót

A Gyirmót nem sokkal a mérkőzés előtt jelentette be, hogy szerződtette az ukrán Volodimir Tancsikot, aki már pályára is lépett a kaposvári Cseri úti műfüves pályán lejátszott pénteki felkészülési mérkőzés második félidejében. A friss igazolás egyéni akciója előzte meg a gyirmótiak második gólját, amelyet Máté János lőtt.

A mérkőzésen Hadaró Valentin súlyos sérülést szenvedett, miután összefutott Szegivel – a kaposvári védőt kórházba kellett szállítani.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC (NB III)–GYIRMÓT FC 1–2 (0–1)

Kaposvár, Cseri úti műfüves pálya, 150 néző. V: Mód
KAPOSVÁR: Slakta – Nagy J., Ludánszki, Lakatos G., Hadaró (Zsivoczky P., 56.) – Pintér A. (Vadas, a szünetben), Szakály A. – Godzsajev (Kertész, a szünetben), Jovánczai, Kollega – Mayer (Hujber, a szünetben). Vezetőedző: Artner Tamás
GYIRMÓT, I. félidő: Sebők – Kolcak, Bojovics, Radeljics – Achim, Bori, Kiss M., Vass P. – Simon András, Novák, Csiki. II. félidő: Nagy S. – Szegi (Vass P., 56.), Kiss M., Lengyel, Lázár P. – Paku, Veres, Présinger – Tancsik, Máté J., Madarász. Vezetőedző: Urbányi István
Gólszerzők: Zsivoczky P. (78.), ill. Simon András (8.), Máté J. (63.)
Forrás: rakoczifc.hu

A GYIRMÓT FC GYŐR TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: január 28. – február 5., Novigrad (Horvátország)
Január 14., Tokod: Dorog–Gyirmót 3–3 (Máté J., Veress, Szegi)
Január 18.: Gyirmót–Mosonmagyaróvári TE 2–0 (Kiss M., Novák Cs.)
Január 21–22.: Alcufer-kupa (Győr), teremtorna – 2. hely (5 győzelem, 2 döntetlen)
Január 27.: Kaposvári Rákóczi–Gyirmót 1–2 (Simon András, Máté J.)
Január 30., Novigrad, Istria Winter Cup, 15.00: GOSK Gabela (bosnyák II.)–Gyirmót
Február 1., Novigrad, Istria Winter Cup, 15.00: NK Novigrad (horvát II.)–Gyirmót
Február 3., Novigrad: NK Radomlje (szlovén)–Gyirmót
Február 4. vagy 5., Novigrad/Rovinj, Istria Winter Cup: helyosztó

Haladás–Lokomotiva Zagreb

A szombathelyiek hivatalos oldalának beszámolója szerint a magyar csapat kezdte jobban a mérkőzést. Az első említésre méltó momentumra a 7. percig kellett várni, amikor a tizenhatoson belüli kezezést nem fújta be a játékvezető, így elmaradt a büntető a Haladás javára. Nem sokkal később a zágrábiak támadójának lövését védte bravúrral Király Gábor, emellett azonban inkább mezőnyjáték folyt az első játékrészben, a kapuk nem forogtak veszélyben.

A szünet után sem tudott egyik a csapat a másik fölé kerekedni, a kapusnak nem akadt sok dolga. A Haladás a hajrában eldönthette volna a mérkőzést, Iszlai Bence azonban a kapu fölé lőtt nagy helyzetben. A rendes játékidő utolsó percében megbosszulta magát a kihagyott ziccer, Ivan Lovric a kimozduló Lévay Gergely mellett a bal sarokba helyezett.

A Haladás biztosan a csoport második helyén végez, hamarosan eldől, hogy ki lesz az ellenfele a kedden 11 órakor kezdődő bronzmérkőzésen.

FELKÉSZÜLÉS
MEDULIN, ARENA-KUPA, 3. FORDULÓ
Haladás–Lokomotiva Zagreb (horvát) 0–1 (0–0)

HALADÁS: Király G. (Lévay, 60.) – Polgár, Jancsó (Kovács L., 68.), Devecseri, Bosnjak – Jagodics, Iszlai – Mészáros K. (Schimmer, 60.), Rácz, Halmosi (Calvente, 60.) – Williams (Tóth M., 68.)

Az A-csoport állása: 1. Lokomotiva Zagreb (5–0) 9 pont, 2. Haladás (2–1) 6 p, 3. Koper (0–3) 0 p, 2 mérkőzés, 4. Cibalia Vinkovci (0–3) 0 p, 2 m

A HALADÁS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: január 9–14., Rovinj (Horvátország); január 20–31., Medulin (Horvátország)
Január 17.:SV Mattersburg (Nagymarton, osztrák)–Haladás 2–0
Január 21., Medulin, Arena-kupa: Haladás–Cibalia Vinkovci (horvát) 1–0 (Gajdos)
Január 24., Medulin, Arena-kupa: Haladás–Koper (szlovén) 1–0 (Williams)
Január 27., Medulin, Arena-kupa: Haladás–Lokomotiva Zagreb (horvát) 0–1
Február 3., Sopron, 15.00: Haladás–Austria Wien (osztrák)
Február 7.: SV Oberwart (Felsőőr, osztrák IV.)–Haladás (még nincs helyszín)