Felkészülés: Torghellétől nem válnának meg; kikapott az MTK

2017.01.24. 13:00
Torghelle játszott, de az MTK kikapott a Budaörstől (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I-ben szereplő MTK Budapest felkészülési labdarúgó-mérkőzésen 3–2-re kikapott a másodosztályú Budaörstől az Ikarus BSE Sporttelepen. Az MTK-ban kezdőként kapott lehetőséget Torghelle Sándor, akivel kapcsolatban jeleztük, hogy a Videoton FC szerződtetné. Érdeklődésünkre Domonyai László klubigazgató jelezte, nem szívesen válnának meg a támadótól.

A vendégek 12 perc alatt kétgólos vezetésre tettek szert, előbb Sajbán Máté tette bele jól a lábát Menyhárt lövésébe, majd Stieber András kapáslövése megpattant egy védőn, s a labda így jutott a hazaiak kapujába.

A második félidőben Hrepka jól használta ki a kapussal szembeni egy az egy elleni szituációt, és szépített. Pár perccel később ismét kettőre növelte előnyét a Budaörs: a Csákvártól szerződtetett Horváth Roland talált a kapuba.

A 88. percben szabadrúgás után szépített az MTK, de egyenlítenie már nem sikerült.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MTK–Budaörs 2–3
MTK: Petkovics – Baki, Vass, Vadnai, Borbély, Vogyicska, Kanta J., Kolomojec, Poór, Torghelle, Ramos. Cserék: Groppioni, Okuka, Katona, Hrepka, Varga. Vezetőedző: Tamási Zsolt
BUDAÖRS: Horváth G. – Kinyik, Horváth L., Tányéros, Ódé, Menyhárt, Csillag, Stieber A., Horváth R., Sajbán Máté, Deli. Cserék: Ordasi, Gyurácz, Petró, Papp, Bata, Pethő, Sajbán Miklós. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző:Hrepka (2), ill. Sajbán Máté, Stieber A., Horváth R.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ MTK-NÁL
Érkezők: Jurij Kolomojec
(ukrán, FK Vorkszla Poltava – Ukrajna), Nikházi Márk (DVTK)
Kölcsönbe érkezők: Leandro Antonio Martínez (argentin-olasz, Haladás, az ősszel kölcsönben AS Lucchese Libertas – Olaszország)
Kölcsönből visszatérők: Jakab Dávid
(ZTE FC, ?)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:

Távozók: Khaly Iyane Thiam (szenegáli, amerikai kölcsönadás – Chicago Fire – után Gaziantepspor – Törökország), Szatmári Lóránd (Puskás Akadémia FC, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók: Demjén Patrik (Dorogi FC)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 21., Ikarus-pálya: MTK–Szigetszentmiklós 5–2 (Ramos 2, Kolomojec, Hrepka, Szatmári I.)
Január 24., Ikarus-pálya, MTK–Budaörs 2–3
Január 27., 13.00: MTK–FK Senica (Szenice, szlovákiai)

Kiszemeltek: –
Távozók: Bogáti Péter (Monor), Ferkó Ádám (szabadon igazolható), Gál Szabolcs (szabadon igazolható), Ténai Attila (szabadon igazolható), Tóth Olivér (szabadon igazolható), Tulipán Ákos (Cegléd, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:Horváth Patrik(Vasas, érdeklődnek iránta: Mosonmagyaróvár)