Felkészülés: a Vasas 8, az MTK 5 gólt szerzett, a DVTK egyet sem

2017.01.21. 12:46
Ádám Martin (jobbra) egy góllal járult a Vasas győzelméhez (Fotó: Földi D. Attila)
Az NB I-es labdarúgócsapatok közül a Vasas 8–0-ra nyert a Csepel ellen, az MTK 5–2-re megverte a Szigetszentmiklóst, míg a DVTK gól nélküli döntetlent játszott Balmazújvárosban felkészülési mérkőzésen. A Haladás a felcsúti próbajátékos, Gajdos Zsolt góljával nyert Horvátországban. A szerb próbajátékost is bevető Budapest Honvéd az utolsó percben kapott góllal szenvedett vereséget.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
VASAS–CSEPEL 8–0 (2–0)
Fáy utca, 300 néző.
Vasas:
Nagy G. – Burmeister, Vaskó, Risztevszki – Murka, Berecz, James, Hangya – Ádám, Saglik, Remili. Cserék: Póser, Korcsmár, Debreceni, Király B., Kleisz, Farkas M., Gaál, Ferenczi I., Kulcsár T., Preklet, Szivacski, Vida, Pavlov. Vezetőedző: Michael Oenning.
G.:
Saglik (11.), Ádám (30.), Gaál (47.), Ferenczi I. (59., 72.), Király B. (76.), Kulcsár T. (83., 88.)
Forrás: vasasfc.hu

A Vasas fölényes, 8–0-s győzelmet aratott az NB III Nyugati csoportjában tizenkettedik helyen álló Csepel ellen. Az angyalföldieknél góllal mutatkozott be a Haladástól megvásárolt Gaál Bálint, valamint pályára lépett Farkas Máté, aki próbajátékon szerepel a Vasasnál. A 39 esztendős Ferenczi István – aki erőnléti edzőként szerepel Michael Oenning stábjában – két gólt szerzett.

A Vasassal kapcsolatos hír, hogy Osváth Attila 2019-ig hosszabbított, és az idény végéig a DVSC-hez igazolt kölcsönbe.

A VASAS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 5.
Edzőtábor: január 9–14., Mátraháza; január 30. – február 4., Lipót
Január 21.: Vasas–Csepel 8–0 (Ferenczi I. 2, Kulcsár T. 2, Saglik, Ádám, Gaál, Király B.)
Január 25., 14.30: Vasas–Nyíregyháza
Január 28., 11.00: Vasas–Pénzügyőr
Február 1., 16.00, Lipót:Vasas–FC Nitra (Nyitra, szlovák II.)
Február 2., 16.00, Lipót:Vasas–Mosonmagyaróvári TE
Február 4., 14.30, Lipót: Vasas–FK Mladá Boleslav (cseh)
Február 8., 14.30: Vasas–SZEOL SC

BALMAZÚJVÁROS–DIÓSGYŐRI VTK 0–0
Balmazújváros, műfüves pálya. V: Szilágyi S.
BALMAZÚJVÁROS, 1. félidő: Horváth L. – Németh Á., Bakos, Papp F., Virág A. – Kiss L., Bódis – Kovács Á. Kamarás, Vajda – Fekete Á. 2. félidő: Gazsi – Vachtler, Bokros, Tamás L., Balogh K. – Bódis, Sigér- Kapacina K. Belényesi, Zsiga – Kamarás
DVTK: Antal – Eperjesi, Lipták (Oláh B.), Jagodinskis, Tamás M. – Busai (Kitl), Nono (Szabó I B.), Elek Á. – Vela, Szarka (Novothny), Fülöp I. (Bacsa)

A Diósgyőrt irányító Horváth Ferenc az Antal – Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Tamás – Busai, Elek – Vela, Nono, Fülöp – Szarka kezdőcsapatot küldte a balmazújvárosiak műfüves pályájára. Ezen már az első félidőben változtatnia kellett Lipták Zoltán sérülése miatt. A vendégek hátsó alakzata így is jól működött, ám ugyanez elmondható a Balmazújváros védelmére, így nem született gól a találkozón.
A DVTK tájékoztatása szerint Ugrai Roland és Boros Gábor kisebb sérülés miatt nem léphetett pályára, Ternován Patrik pedig műtéte után nem állt még készen a játékra.

„Nagyon jó iramú, hajtós mérkőzést játszottunk. A védekezés ismét nagyon jól működött, mert nem kaptunk gólt, a taktikai fegyelem terén pedig előre léptünk. A helyzeteket ezúttal kihagytuk, bizonyos frissesség kell, hogy gólt is lőjünk. Ment mindenki, hajtott, akart, ezért nagyon elégedett vagyok. Én is sok sikert kívánok kollégámnak és csapatának a bajnokságban” – idézi a dvtk.eu Horváth Ferencet.

A DVTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Edzőtábor: január 23. – február 1., Oropesa del Mar (Spanyolország)
Január 18.: DVTK–Budaörs 2–0 (Szabó I B., Eperjesi)
Január 21.: Balmazújváros–DVTK 0–0
Január 25., Oropesa del Mar, 16.00: CD Castellón (spanyol IV.)–DVTK
Január 27., Castellón, 16.00:DVTK–Ruch Chorzów (lengyel)
Január 29., Oropesa del Mar,15.00:DVTK–Górnik Leczna (lengyel)
Január 31., még nincs ellenfél
Február 4., 14.00: DVTK–MSK Rimavská Sobotá (Rimaszombat, szlovák II.)

Myke két gólt lőtt az MTK-ban (Fotó: Földi Imre)

MTK–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 5–2 (3–1)
Ikarus sporttelep,
60 néző. V: Böcskei
MTK 1. félidő: Petkovics – Baki, Poór, Vass Á., Vadnai – Borbély – Vogyicska, Kolomojec, Kanta J. – Torghelle, Ramos. 2. félidő: Petkovics (Groppioni) – Okuka, Grgics, Vukmir, Nagy Zs. – Takács R. – Szatmári I., Katona M., Korozmán, Varga Sz. – Hrepka
G: Ramos (2), Kolomojec, Hrepka, Szatmári I., ill. Varga B., Szanyó D.

Az MTK első felkészülési mérkőzésén az NB III Középcsoportjában éllovas Szigetszentmiklóssal csapott össze az Ikarus pályáján Budapesten. A fővárosi kék-fehéreknél góllal mutatkozott be az ukrán Jurij Kolomojec, aki a Vorkszla Poltavától érkezett a téli átigazolási időszakban. Az új szerzemény mellett Myke Bouard Ramos duplázott, valamint Hrepka Ádám és Szatmári István volt eredményes, az MTK pedig 5–2-re diadalmaskodott.

AZ MTK BUDAPEST TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Edzőtábor: január 29-től, Törökország
Január 21., Ikarus-pálya: MTK–Szigetszentmiklós 5–2 (Ramos 2, Kolomojec, Hrepka, Szatmári I.)
Január 24., Ikarus-pálya, 11.00: MTK–Budaörs
Január 27., 13.00: MTK–FK Senica (Szenice, szlovákiai)
Február 11.: MTK–Vác

Az NB I-ben szereplő DVSC két felkészülési mérkőzést is játszott szombaton, a gárda előbb 1–0-ra legyőzte a klub második számú csapatát, a DVSC-DEAC-ot, majd a DVSC-DEAC és az U19-es csapatból összeállított együttes ellen 3–1-re nyert – tudatta a dvsc.hu.

Horváth Zsolt betegség, Könyves Norbert kisebb sérülés miatt nem lépett pályára, szerepet kapott ugyanakkor a Grasshoppers-nevelés Frank Feltscher, aki próbajátékon van a Lokinál.

A Debreceni Labdarúgó Akadémia műfüves pályáján rendezett első mérkőzést a felnőtt csapat 1–0-ra nyerte meg. A gólt Chuka szerezte, aki becselezte magát három játékos között, majd 12 méterről a jobb alsóba gurított – olvasható a klub honlapján.

A második mérkőzésen a kis Loki szerzett vezetést: Varga Kevin több embert is kicselezve tört be a 16-oson belülre, majd a balösszekötő helyéről a hosszúba lőtt. Egy perccel később Tőzsér Dániel 11-es góljával egyenlített az első csapat. A második játékrészben az új érkező Justin Mengolo révén átvette a vezetést a nagy Loki, a kameruni középpályás balról, 10 méterről passzolta be a labdát a jobb sarokba. A végeredményt Takács Tamás állította be, aki Völgyi beadását rúgta a kapuba.

DVSC–DVSC-DEAC 1–0 (1–0)
Debrecen-Pallag.
DVSC:
Danilovics – Jovanovic, Szatmári, Mészáros, Ferenczi – Feltscher, Szekulics, Filip, Nagy K. – Chuka, Holman
DVSC-DEAC: Kovács P. – Gafouroglou, Koval, Vincze, Barna – Kusnyír, Virág, Kozák, Dobi (Nagy B.), Pap Zs. – Bíró P.
Gól: Chuka

DVSC–DVSC-DEAC, U19 vegyes 3–1 (1–1)
DVSC:
Verpecz – Nagy Z., Szilvási, Brkovics, Völgyi – Bereczki (Sütő), Tőzsér, Csősz, Mengolo – Takács T., Kerekes
DVSC vegyes: Krajcsi (Hajkó) - Tóth M. (Kocsis), Bencze, Újvárosi, Mócsán – Szabó J., Fenyőfalvi – Bucz (Tóth E.), Varga K., Kóródi – Tonhaizer (Bencze)
G: Tőzsér (11-esből), Mengolo, Takács T., ill. Varga K.
Forrás: dvsc.hu

A DVSC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 27. – február 8., Algarve (Portugália)
Január 21., Pallag:DVSC–DVSC-DEAC 1–0 (Chuka)
Január 21., Pallag:DVSC–DVSC-DEAC, U19 vegyes 3–1 (Tőzsér, Mengolo, Takács T.)
Január 25., Pallag, 11.00: DVSC–Kisvárda
Január 25., Pallag, 13.30: DVSC–Balmazújváros
Február 1., Parchal, Atlantic-kupa, 20.45: DVSC–Djurgarden (svéd)
Február 4., Parchal, Atlantic-kupa, 20.45: DVSC–AGF Aarhus (dán)
Február 6. vagy 7., Faro, Atlantic-kupa, helyosztó: az ellenfél még nem ismert
Február 11.: DVSC–Békéscsaba

MEDULIN, ARENA-KUPA, 1. FORDULÓ
HALADÁS–CIBALIA VINKOVCI (horvát) 1–0 (0–0)
Haladás: Király (Gyurján M., 60.) – Polgár (Schimmer, 60.), S. Wils, Devecseri (Jancsó, 60.), Bosnjak – Jagodics M., Iszlai (Calvente, 60.) – Gajdos, Rácz (Kovács L., 68.), Halmosi – Mészáros K. Vezetőedző: Mészöly Géza.
G.: Gajdos (54.)
Forrás: haladas.hu

A Horvátországban edzőtáborozó Haladás a próbajátékon lévő Gajdos Zsolt góljával 1–0-ra nyert a Cibalia Vinkovci ellen. A szombathelyi klub tájékoztatása szerint az NB II-ben listavezető Puskás Akadémia 23 éves futballistája, Gajdos Zsolt próbajátékon szerepel a Haladásnál, s a medulini Arena-kupa első fordulójában győztes gólt szerzett.

A HALADÁS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: január 9–14., Rovinj (Horvátország); január 20–31., Medulin (Horvátország)
Január 17.:SV Mattersburg (Nagymarton, osztrák)–Haladás 2–0
Január 21., Medulin, Arena-kupa: Haladás–Cibalia Vinkovci (horvát) 1–0 (Gajdos)
Január 24., Medulin, Arena-kupa, 15.00: Haladás–Koper (szlovén)
Január 27., Medulin, Arena-kupa, 11.00: Haladás–Lokomotiva Zagreb (horvát)
Február 3., Sopron, 15.00: Haladás–Austria Wien (osztrák)
Február 7.: SV Oberwart (Felsőőr, osztrák IV.)–Haladás (még nincs helyszín)
Február 11., Székesfehérvár vagy Felcsút, 12.00:Videoton–Haladás

A Budapest Honvéd az utolsó pillanatokban kapott góllal 1–0-s vereséget szenvedett a román bajnokság negyedik helyén álló Gaz Metan Mediastól. A kispesti csapatban pályára lépett egy szerb próbajátékos is.

A mérkőzést Törökországban, a Belektől 30 kilométerre fekvő Sidében rendezték meg. Az első félidőben nem esett gól, a románok egyszer eltalálták a kapufát.

A szünetben Marco Rossi, a Honvéd vezetőedzője négy helyen változtatott csapatán, majd negyedórával később az összes többi mezőnyjátékosát is lecserélte. Ekkor lépett pályára egy szerb próbajátékos, aki a Jeftics nevet viseli, de bővebb információval nem szolgált vele kapcsolatban a kispesti klub honlapja.

A medgyesiek az utolsó percben egy védelmi hibát követően szerezték meg a győztes gólt: Ikenne-King passzát Cristian Danci lefülelte, majd 18 méterről laposan a kapu jobb oldalába lőtt.

A honvedfc.hu beszámolója szerint a találkozó kevés helyzetet hozott, de nagy iramú, kemény, jó meccset láthattak az érdeklődők.