Fölényes tiszakécskei győzelem Ajkán

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2026.04.11. 18:52
null
Varga Józsefék (jobbra, fehérben) a Honvéd elleni siker után Ajkán is győzni tudtak (Fotó: Erdős László/Budapest Honvéd)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Tiszakécske 4–1-re nyert az Ajka otthonában. A két tizenegyest hozó mérkőzésen a hazaiaknak csak a szépítésre futotta.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ
FC AJKA–TISZAKÉCSKEI LC 1–4 (0–1)
Ajka, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Juhász Bálint (Máyer Gábor, Ring Kevin)
AJKA: Horváth – Kovács N., Tar, Bacsa B. (Csanádi, 78.) – Csizmadia Z., Kenderes – Mohos (Csörnyei, 78. perc), Papp M. (Kopácsi Á., a szünetben), Cipf, Csóka D. (Makrai G., a szünetben) – Jelena (Papp Cs., a szünetben). Megbízott vezetőedző: Gaál Bálint
TISZAKÉCSKE: Esery – Szekér Á., Takács Zs., Varga J., Körmendi (Szekér B., 90.), Horváth E. – Kócs-Washburn (Géringer, 83.), Lucas, Bódi Á. (Pataki B., a szünetben), Gyenes (Zámbó M., 66.) – M. Ramos (Papp D., 90.). Vezetőedző: Pintér Csaba
Gólszerző: Makrai G. (80.), ill. M. Ramos (42., 73. – a másodikat 11-esből), Pataki B. (48.), Zámbó M. (67.)
MESTERMÉRLEG
Gaál Bálint: – Abszolút az én felelősségem ez a vereség. Hibáztam a kezdőcsapat összeállításában, nem érdemeltünk egy pontot sem.
Pintér Csaba: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, a csapat fegyelmezett volt, elégedett vagyok a teljesítménnyel.

ÖSSZEFOGLALÓ

A mérkőzés elején gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a vendég együttes, az első negyedórában alig tudta átlépni a felezővonalat az Ajka. Aztán egy beívelés után a hazaiaknak is lett volna lehetősége a gólszerzésre, majd Körmendi találta el az oldalhálót. Később Bódi szabadrúgásánál nagyot védett a hazaiak kapusa, Horváth Dániel. Bár a vendégek játszottak fölényben, mégis némileg váratlanul szerezték meg a vezetést. Juhász Bálint játékvezető szerint Bacsa Körmendi lábát találta el a tizenhatoson belül, így büntetőt ítélt. Bódi 11-esét Horváth védte, de a kipattanónál Myke Ramos éberebb volt az ajkai védőknél, és a kapuba talált, 0–1. 
A második félidőre alaposan átalakította csapatát Gaál Bálint, hiszen hármat is cserélt. A vendégek szakvezetője, Pintér Csaba csupán egyet változtatott, de ez a módosítás gyorsan bejött: Pataki Bence egy védelmi hibát kihasználva növelte a Tiszakécske előnyét. Ezt követően Zámbó Márton is jó cserének bizonyult: a 66. percben állt be, és szinte azonnal betalált: Horváth védése után a fekvő kapus mellett már nem volt nehéz dolga. Néhány perccel később ismét tizenegyest rúghatott a vendég együttes, Ramos ezt már egyből gólra váltotta. Az ajkaiaknak a 80. percben összejött a szépítés – szinte lemásolták a vendégek harmadik gólját, Makrai Gábor volt szemfüles. A hátralévő percekben majdnem sikerült még egy gólt szereznie az Ajkának, ám Takács a gólvonal elől tisztázni tudott. A ráadásban Kovács Nikolasz előtt adódott még lehetőség, de az eredmény már nem változott: a vendégek 4–1-re győztek Ajkán.

PERCRŐL PERCRE

 

Legfrissebb hírek

Sokba került Embolo butasága Svájcnak, Argentína emberelőnyben, hosszabbítás után jutott be a négy közé

Foci vb 2026
2026.07.12. 05:45

Bellingham volt a hős: Anglia a hosszabbításban győzte le Norvégiát, és ott van a vb-elődöntőben

Foci vb 2026
2026.07.12. 01:50

Megint a csodacsere, Merino döntött a hajrában: Spanyolország egy kapushibát kihasználva vb-elődöntős!

Foci vb 2026
2026.07.10. 23:00

NB II: az Ajka és a Kanizsa is a Vasastól kapott kölcsön játékosokat; távozók Karcagon

Labdarúgó NB II
2026.07.10. 16:06

Márton Gábor is távozott az NB II-es Szentlőrinctől

Labdarúgó NB II
2026.07.10. 15:12

Marokkó sem talált ellenszert: Mbappé és Dembélé góljaival vb-elődöntős Franciaország

Foci vb 2026
2026.07.09. 23:59

Yusuf nyerőember lett egykori csapata ellen, egygólos előnyben a Ferencváros

Európa-liga
2026.07.09. 21:54

Elkészítették a labdarúgó Magyar Kupa első fordulójának sorsolását

Labdarúgó NB II
2026.07.09. 20:14
Ezek is érdekelhetik