Csak az Ajka rúgta be a maga tizenegyesét, így legyőzte a Pécset

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.04.16. 16:50
Nyert, így már kilenc meccse veretlen az Ajka (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a dobogó legalsó, harmadik fokán álló Ajka egy tizenegyesgóllal 1–0-ra legyőzte a büntetőt hibázó Pécset hazai pályán.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

FC AJKA–PÉCSI MFC 1–0 (1–0)
Ajka,
Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Görög Márió (Szalai Dániel, Bertalan Dávid)
AJKA:Horváth D. – Görgényi, Tar, Kenderes (Rabatin, 69.), Csemer–Tajthy T. (Vogyicska Bálint, 53.), Csizmadia Z., Berzsenyi (Gyuris, 69.), Zsolnai R., Sejben (Jagodics B., 83.) –Szarka Á. (Gaál B., 83.). Vezetőedző: Jeney Gyula
PMFC:Helesfay – Takács Zs. (Szabó M., 71.), Rácz L., Pejovics, Katona L. (Majnovics, 80.) – Krausz, Terbe, Kesztyűs B. – Harsányi I. (Tóth-Gábor, 71.), Gera Z., Kocsis B. (Major S., 80.).Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Szarka Á. (33. – 11-esből)
Jeney Gyula: – Jó taktikát választott az ellenfelünk, megszervezte a játékát, ezzel alaposan meg is nehezítette a dolgunkat. A teljesítményünk hagyott némi kívánnivalót maga után, de egy ilyen hét után az ilyesmi előfordul, viszont nyertünk, és bizonyítottuk, hogy mentálisan rendkívül erősek vagyunk. Rengeteget ér ez a győzelem, büszke vagyok a csapatra.
Weitner Ádám: – Kemény mérkőzésen vagyunk túl, úgy gondolom, tavasszal még egy csapat sem játszott az Ajkával szemben ilyen fölényben, mint mi. Olyan időszakot élünk, hogy ami ősszel bement, az most nem, ráadásul a semmiből kaptunk egy tizenegyesgólt, míg mi elhibáztunk a büntetőnket. A fegyelmezettség, agilisság és győzni akarás terén nem érheti szemrehányás a játékosokat, a támadásbefejezésekkel van probléma, hogy nem tudunk betalálni.

Bő 25 percen át nem igazán történt semmi a pályán, aztán Gera Zalán jelentkezett lövéssel, míg a másik oldalon Szarka Ákos fejese ment nem sokkal mellé. Majd egy szabadrúgás után Takács Zsolt szerezhetett volna vezetést a Pécsnek, de kimaradt a helyzet, ami két perccel később megbosszulta magát. Szarka Ákosharcolt ki egy tizenegyest, amelyet értékesített is, így előnybe került az Ajka.A félidő hajrájában még Csemer Gyula növelhette volna a különbséget, ám lövésénél Helesfay Donát bravúrral hárított.

A fordulást követően pár percen belül büntetőhöz jutott a PMFC, miután Kenderes Zoltán buktatta Gera Zalánt, azonban Kesztyűs Barnamellé lőtte a tizenegyest. Nemsokára újra büntethettek volna a hazaiak, Görgényi Dávid lövését Helesfay Donát a lécre tolta. Ezt követően pedig főleg a sárga lapoké és a cseréké volt a főszerep. A hajrá is leginkább ajkai időhúzással telt, majd nyolcperces hosszabbítás után ért véget a tíz sárga lapot hozó, kissé paprikás hangulatú találkozó.

Az Ajka az újabb sikerével megerősítette dobogós helyét, és immár kilenc mérkőzés óta veretlen, míg a Pécs sajnálhatja a kihagyott büntetőt, mert így zsinórban a harmadik vereségét könyvelte el, ráadásul már hat meccse nyeretlen. 1–0

20. Dorogi FC32691727–46–1927

90+8. perc: Vége a mérkőzésnek, az Ajka legyőzte a Pécset! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+7. perc: Összeugrott a két csapat, melynek végén Vogyicska és Szabó kapott sárga lapot.

90. perc: Az ápolások és időhúzások miatt 7 perc a hosszabbítás.

89. perc: Horváth húzta az időt, ezért ő is besárgult.

88. perc: Gaál kapott sárgát, mert nem engedte, hogy a vendégek elvégezzék a szabadrúgást.

87. perc: Szabó lőtt 20 méterről nagyon csúnyán mellé.

83. perc: Gaál tekert kapura a tizenhatos jobb sarkáról, Helesfay könnyedén fogta.

83. perc: Szarka megsérült, ezért Gaál váltotta, míg Sejben helyére Jagodics állt be.

80. perc: Pécsi cserék, Katona és Kocsis helyén Majnovics és Major.

79. perc: Sejben rúgta fel a szélen meginduló Szabót, újabb lap.

76. perc: Gera húzta vissza Gyurist, sárga lap.

71. perc: Két változtatás a másik oldalon is. Lejött Takács és Harsányi, beállt Szabó és Tóth-Gábor.

69. perc: Kettős hazai csere, lejött Kenderes és Berzsenyi, őket váltotta Rabatin és Gyuris.

69. perc: Zsolnai lőtt 22 méterről jócskán mellé.

68. perc: Harsányi lőtt laposan 12 méterről úgy két méterrel a jobb kapufa mellé.

65. perc: Ezúttal Kenderesnek mutatott fel sárgát Görög Márió időhúzásért.

62. perc: Tar szólt oda valamit a partjelzőnek Sejben ápolása közben, így ő is sárgát kapott.

62. perc: Takács sárgult be, miután odarúgott Sejbennek.

56. perc: KAPUFA!Egy bal oldali beadás után 10 méterről Görgényi lőtt kapásból, Helesfay a léc segítségével kitolta a labdát!

53. perc: Tajthy megsérült, a helyére Vogyicska állt be.

50. perc: KIMARADT! Kesztyűs állt a labda mögé, és félmagasan a jobb kapufa mellé lőtt! Marad az ajkai vezetés!

49. perc: EZÚTTAL A PÉCS JUTOTT TIZENEGYESHEZ!Gera kapott jó labdát a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, ahol Kenderes buktatta, és a partjelző intésére a játékvezető befújta a büntetőt!

49. perc: Terbe indította Kocsist, aki ziccerben mehetett, de körülményesen és lassan vette át a labdát, így végül csak gyengén tudott Horváth ölébe lőni.

Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Kevés izgalmat hozott az első játékrész, fél óra elteltével élénkült meg a játék. Tizenegyesgóllal vezet az Ajka, amely a hajrában még növelhette is volna előnyét.

45+1. perc: A veszélytelen szöglet után a játékvezető lefújta az első félidőt!

45+1. perc: Csemer indult meg, középre tett volna Rácznak, de elakadt a védőben a labda, visszapattant hozzá, így 10 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, Helesfay bravúrral szögletre tolta!

45. perc: Egy perc a ráadás.

39. perc: Pejovics buktatta a megiramodó Sejbent, és ez igencsak sárga lapos faultnak tűnt, de a játékvezető nem adott lapot.

33. perc: Pejovics sárga lapot kapott az iménti szabálytalanságáért.

33. perc: BÜNTETŐ ÉS GÓL! Csemer indította Szarkát, aki megelőzte Pejovicsot, a pécsi védő buktatta az ajkai támadót, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt!A büntetőt a sértett végezte el, aki magabiztosan a jobb alsóba lőtt! 1–0

31. perc: Krausz ívelt be egy szabadrúgást jobbról, Takács pedig a hosszún fölé bombázta a labdát az ötösön belül!

29. perc: Csemer bal oldali beadása után Szarka fejelt 8 méterről nem sokkal a jobb kapufa mellé!

27. perc: Kocsis ugratta ki Gerát, aki éles szögből az oldalhálóba lőtt, de beleért egy védő, így szöglet következhetett, ami viszont nem jelentett veszélyt.

20 perc telt el, de izgalmakról nem lehet beszélni, egyelőre várat magára az első igazi helyzet.

9. perc: Kocsis gyenge lövése ment volna mellé, de Horváth inkább fogta.

Nagyjából 800 néző látogatott ki a mérkőzésre.

Az Ajka tiszta fehérben, a Pécs piros felsőben, fekete nadrágban és piros sportszárban játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Ősszel Kocsis Bence góljával 1–0-ra nyert otthon a PMFC a két csapat mérkőzésén, bár akkor még Kis Károly irányította az Ajkát.

A vendégek viszont mélyrepülésben vannak tavasszal, 5 meccse nyeretlenek, és ebben az esztendőben összesen 2 győzelmet arattak 5 vereség és 4 döntetlen mellett.

Két teljesen ellentétes formát mutató csapat találkozik egymással. A hazaiak a 8 meccses veretlenségük mellett azt is elmondhatják magukról, hogy a tavasszal csak a DVTK-tól kaptak ki februárban, emellett értek el 7 győzelmet és 3 döntetlent.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy nyolc mérkőzés óta veretlen és harmadik helyen álló Ajka a gyengébb tavaszt produkáló, hatodik helyezett Pécs ellen.