Húsz perc alatt omlott össze a Szentlőrinc a Soroksár ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.04.10. 15:50
Nagy csatát vívott Rétyi (piros-feketében) és Katona Máté egymással (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a Szentlőrinc nem tudta végig tartani a jól kontrázó Soroksárt, amelynek Korozmán átlövése adott óriási lendületet. Az azt követő húsz percben gyakorlatilag átgázoltak a vendégek a piros-feketéken, és 5–0-ra nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–SOROKSÁR 0–5 (0–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 150 néző. Vezette:Farkas Tibor (Baghy Csaba, Rózsa Dávid)
SZENTLŐRINC: Prokop – Harsányi, Hesz, Tamás, Nagy B. – Mucsányi (Törőcsik, 71.), Havas – Szabó M. (Drljo, 77.), Grumics (Mervó, 71.), Rétyi (Nagy Zs., 77.) – Németh B. Vezetőedző: Marián Sluka
SOROKSÁR: Varga Á. – Katona M. (Kópis, 85.), Kékesi, Gyömbér, Valencsik – Csernik, Hudák – Redzic (Nagy O., 79.), Lőrinczy (Lipcsei K., 79.), Korozmán (Magyari, 79.) – Lovrencsics B. (Kovác A., 73.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Korozmán (56., 75.), Havas (64. – öngól), Lovrencsics B. (70.), Nagy B. (73. – öngól)

Nem kezdett rosszul a Szentlőrinc a Soroksár ellen. Sőt, nyugodtan, labdát birtoklova játszva még helyzeteket is dolgozott ki. Az első játékrészben többször is megszerezhette volna a vezetést, míg a vendégek egy nagyobb lehetőséget alakítottak csak ki. Gólt viszont nem láthatott a szünetig a publikum, a fordulás után viszont annál többet. Az 56. percben Korozmán elegáns találata ugyanis akkora lendületet adott a vendéggárdának, amivel átgázolt a piros-feketéken.

A 64. percben nagy védelmi hiba után duplázta meg a Soroksár az előnyét úgy, hogy végül a menteni akaró Havasról pattant a vonalon túl a labda. Nem sokkal azt követően Lovrencsics Balázs is betalált. Egy újabb védelmi hibát kihasználva vezették Prokopra a labdát a soroksári támadók, a csatárnak csak az üres kapuba kellett passzolnia. Itt azonban nem múltak el a Szentlőrinc problémái. Ugyanis a következő vendégletámadás eredményezett percekkel később újabb gólt, akkor Nagy Barnabás juttatta a labdát a saját kapujába, miközben a vonalról menteni próbált.

A kegyelemdöfés Korozmáné volt, aki újabb védelmi hibát kihasználva növelte ötre csapata előnyét. 0–5

Vége a mérkőzésnek!

85. perc: Cserélt ismét Lipcsei Péter! Katona Máté helyére Kópis állt be.

84. perc: Drljo kapott műesésért sárga lapot.

79. perc: Hármat cserélnek a vendégek. Korozmán, Lőrinczy és Redzic hagyta el a pályát, helyükre Magyari, Lipcsei Krisztián és Nagy Olivér állt be.

77. perc: Újabb két csere a hazaiaknál! Szabó Máté és Rétyi hagyta el a pályát, Drljo és Nagy Zsombor érkezett.

75. perc: GÓÓÓÓÓL! Korozmán dupláz! Egy védelmi hiba után lőtt nyolc méterről kicsit jobbról a jobb alsóba. 0–5

73. perc: GÓÓÓÓÓL!Újabb öngóllal növelte előnyét a vendég csapat! Nagy Barnabás próbált menteni a kapu torkából, de nem sikerült neki. 0–4

73. perc: Cseréltek a vendégek is. Lovrencsics Balázs hagyta el a pályát, helyén Kovác Alan folytatja.

71. perc: Kettőt cseréltek a hazaiak! Grumics és Mucsányi helyére Mervó és Törőcsikérkezett.

70. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Ott van a harmadik is! Egy kirúgást követő labdaveszés után kontrázhattak a vendégek, akik hárman vezették Prokopra a labdát, végülLovrencsics Balázs lőtt a hálóba.0–3

67. perc: Itt is volt a szépítési lehetőség a hazaiak előtt, de Németh Barnabás addig dajkálta a tizenhatoson belül a labdát, míg elvették tőle.

64. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Már kettővel mennek a vendégek!Hesz a felszabadítást Lovrencsics Balázsba bombázta, aki így egyedül rohanhatott a kapu felé. A támadó egy lövőcsellel átverte a mögötte robogó Heszt, majd Redzic elé tálalt, aki átlőtte Prokop alatt a labdát, ami a menteni igyekvő Havasról került végül a kapuba. 0–2

62. perc: Szabó Máté 17 méterről végezhetett el szabadrúgást. Próbálkozása Varga Ádám kezében landolt.

56. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Soroksár! Korozmán a baloldalról kapott labdát, megfordulva tolt rajta egyet befele, majd gyönyörűen 24 méterről a kapu bal oldalába emelt.0–1

54. perc: Varga Ádám felívelését követően Redzic lőhetett Tamás László takarásából, de Prokop jól helyezkedve védett.

52. perc: A tizenhatos jobb sarkáról végezhetett el szabadrúgást a Szentlőrinc. Nagy Barnabás laposan próbálkozott a rövidre, de Varga Ádám leért. Az azt követő nagy kavarodásban nem sikerült a hazaiaknak a gólvonalon túlra kotorni a labdát.

50. perc: Lőrinczy lövése pörgött fel Hesz lábáról, így nem okozott gondot Prokopnak.

46. perc: Folytatódik a találkozó! Egyik csapat sem változtatott a szünetben!

Vége az első félidőnek!

44. perc: Redzic kapott jó labdát, kissé balra kisodródva lőtt közelről, de a röviden álló Prokop hárított.

Lovrencsics Balázséknak nem sok babér termett Nagy Barnabásék mellett eddig (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

42. perc: Rétyi tört befelé a bal szélről, a tizenhatos sarkáról lőtt is, de Varga Ádám jól helyezkedve védett.

39. perc:Hudák kapott sárga lapot miután hátulról rácsúszott Szabó Mátéra.

36. perc: Ismét Szabó Máté került helyzetbe, Rétyitől kapott remek labdát, de egy védő blokkolni tudta a lövését. Így lett jó viszont Harsányinak, aki nem talál kaput.

33. perc: Németh Barnabás tartotta a labdát a vendég tizenhatoson belül. Koppant a bokája, ahogy Gyömbér elvette tőle a labdát, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

Rétyit az első játékrészben meg tudták fékezni a vendégek (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

29. perc: Szabó Máté cselezte magát teljesen üresre, 15 méterről, középről lőhetett is a jobb alsót célozta, de Varga Ádám oda ért. A meccs első igazi ziccere maradt ki.

18. perc: Korozmán próbálkozott 20 méterről egy átlövéssel, de Tamás László fejéről az alapvonalon túlra pattant a labda. A hazai kapu nem forgott veszélyben.

9. perc: Szabó Máté jobb oldali beadása csúszott le, de majdnem így lett veszélyes a kapura. Varga Ádámnak ezúttal még nem kellett nyújtózkodnia.

4. perc: Szabó Máté távoli szabadrúgását Grumics fejelte el, de a kapura nem volt veszélyes.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát!

Kilépne a negatív szériájából a Szentlőrinc (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két fordulóban kiesés ellen küzdő csapatok ellen hazai pályán mindössze egy pontot szerző Szentlőrinc a legutóbbi hat bajnokijából csupán egyet elvesztő Soroksár ellen. Idegenben négy meccs óta nem talált legyőzőre és közben 10 pontot gyűjtött Lipcsei Péter csapata.