Megtört a Vasas góltalansági sorozata – győzelem Kecskeméten

Pór KárolyPór Károly
2022.02.28. 19:50
A fehérben játszó Vasas a meccs nagy részében fölényben volt, és bár nem volt sok helyzete, Hinora Kristóf góljával győzni tudott (Fotó: Petőfi Népe/ Bús Csaba)
A labdarúgó NB II 25. fordulójának hétfő esti rangadóján a Vasas megtörte hosszú góltalansági sorozatát, és Hinora Kristóf góljával 1–0-ra győzött Kecskeméten.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ
KECSKEMÉTI TE–VASAS FC 0–1 (0–0)
Kecskemét, 700
néző. Vezette: Pillók Ádám (Buzás Balázs, Sinkovicz Dániel)
KECSKEMÉT: Varga B.– Buna (Katona B., 85.), Szabó A., Rjasko, Szalai G., Grünvald (Hadaró, 63.) – Nagy K., Vágó L., Szuhodovszki – Lukács D., Tóth B. (Paudits, 63.). Vezetőedző: Szabó István
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Silye – Berecz, Pátkai – Pekár (Hidi, 85.), Hinora, Radó (Otigba, 91.) – Feczesin. Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Hinora (48.)
Szabó István:
– Többet érdemeltünk volna a nulla pontnál. Az idény előtt más célokkal vágtunk neki a bajnokságnak, mint a Vasas, de bizonyítottuk, hogy nem véletlenül vagyunk az első öt között. A lendületünk ezzel a vereséggel sem tört meg.
Kuttor Attila: – Az idegenbeli rangadón figyelni kellett minden egyes apró részletre, de alkalmazkodtunk a körülményekhez. Masszív futballt akartunk játszani, s hála az égnek, betaláltunk, úgyhogy nagyon örülünk a győzelemnek.

A KTE–Vasas meccs első félidejében a vendégek ugyanazt az ötlettelen támadójátékot mutatták be, amelyet tavasszal már négy 0–0-ra végződő tétmeccsen (háromszor a bajnokságban, egyszer a Magyar Kupában) is, miközben a Kecskemétben az idényben már 12 gólos Lukács Dániel bizonyította két jó elfutással, miért is szerződteti nyártól a DVTK.

Más kérdés, hogy Lukács helyzetei kimaradtak, ahogy Grünwald Attila lehetőségeiből sem született gól: a lecsúszó beadása a léc tetejére pattant, majd Lukács beadásából lőtt a kapu mellé. A nagy szembe szélben a felíveléseket hasztalan erőltető Vasas egyetlen említést érdemlő helyzete a védő Litauszki Róbert előtt adódhatott volna az első 45 percben, miután Hinora Kristóf szép csel után balról középre passzolt, de a társ mögé érkezett a labda, még kaput eltaláló lövés sem lett belőle. A Vasas így a bajnoki meccseket nézve a szünetben már 240 perces gólcsendnél tartott, de ha a Fradi elleni kupameccset is idevesszük, akkor már 330 perce nem szerzett gólt tétmérkőzésen.

A második félidőben aztán, ahogy a magas labdák helyett egy lapos beadással próbálkozott a Vasas, Silye Erik középre adásából Hinora szép mozdulattal továbbította a labdát a kapuba, megtörve csapata gól nélküli sorozatát. 0–1

Ugyanakkor a kapott gól nélküli meccsek sorát folytatta a Vasas. Egymás után a harmadik bajnoki meccsén őrizte meg kapuját Jova Levente a góltól, a KTE nem tudott igazán nyomást gyakorolni a fővárosiakra, akik így 1–0-ra meg is nyerték a mérkőzést, ezzel két pontra csökkentették hátrányukat a tabellán a listavezető, de vasárnap a Pécs ellen, 13 bajnoki után először vereséget szenvedő DVTK-val szemben.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, GYŐZÖTT A VASAS!

94. perc. Iyinbor kapott sárga lapot, miután megrúgta Szalait.

92. perc. Csatár helyett védő a Vasasnál, Radó helyére Otigba állt be.

92. perc. Berecz próbálkozik egy lövéssel, de nem találta el jól a labdát, fölé ment.

87. perc. Jova ugrik fel Szalai mellett, aki lehajol, a kapus pedig így nagyot esik, sokáig ápolni kell, de tudja folytatni.

84. perc. Hidi M állt be Pekár helyére. A másik oldalon Bunát váltotta Katona.

82. perc. SZÉÉÉP! Szivacski cselezett jobbról befelé, majd középről, a tizenhatos vonalról lőtt, de Varga megfogta a labdát.

Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy Hinora idénybeli 5. gólja három pontot ér a Vasasnak.

71. perc. Vágó kapott sárga lapot.

70. perc. KECSKEMÉTI FEJES! Szuhodovszki szögletéből Szalai csúsztatott a kapu mellé.

63. perc. Az egyik kecskeméti stábtagnak is villant a sárga lap reklamálásért.

62. perc. Az első cserék: Tóth helyére Paudits, Grünwald helyett Hadaró állt be.

61. perc. Pekár 19 méterről, középről lőtt, de a nem túl erős lövést könnyedén fogta meg Varga, talán egy védő is belért.

59. perc. Buna felívelése után Tóth forgatta be a védőjét a jobb oldalon, de 14 méterről, éles szögből a kapu fölé lőtt.

54. perc. Három Vasas-játékos is elvétett a középpályán egy felpattanó labdát, ami így hirtelen a Lukács elé patant,, ám mielőtt megindulhatott volna a kapu felé, Silye viosszaért és tisztázott.

A bajnokságban 242 perc után (a hosszabbításokat nem számolva) szerzett gólt a Vasas.

48. perc. HINORA GÓLJÁVAL VEZET A VASAS! Silye a Pátkaitól kapott labdából bal oldalról lőtt középre, Hinora pedig hat méterről, sarokkal talált a kapuba. 0–1

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

A bajnoki meccseket nézve 240 perces gólcsendnél tart most a Vasas, de ha a Fradi elleni kupameccset is idevesszük, akkor már 330 perce nem szerzett gólt tétmérkőzésen Kuttor Attila együttese.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Most már több mint 200 perce gól nélkül a Vasas az NB II-ben!

Feczesin Róbert szoros őrizetet kapott, nem tudott veszélyt jelenteni a kapura (Fotó: Petőfi Népe/Bús Csaba)

40. perc. VASAS-HELYZETEK! Feczesin egy jobb oldali beadásból fejelt, a játékvezető szerint a labda egy védőt érintve ment mellé. A szöglet után a Vasas ottmaradt a KTE tizenhatosa előtt, Hinora egy jó csellel becsapott egy védőt, középre passzolt labdájára Litauszki érkezett, de mögé jött a labda, így nem tudott közvetlen közelről a kapuba passzolni.

35. perc. ÚJABB HAZAI LEHETŐSÉG! Miközben két Vasas-játékos is a földre ül a térfél közepén (szabálytalanságot reklamáltak) Luács ugrik ki ezúttal a jobb szélen, centerezéséből pedig a hosszún érkező Grünwald lőtt jócskán a kapu mellé.

33. perc. KAPUFA! Grünwald bal oldali beívelése a léc tetején csattant. Alighanem a nagy szél is közrejátszott abban, hogy az egyébként lecsúszott beadás kapura ment.

30. perc. Grünvald bal oldali beadását a kimozduló Jova húzta le.

Közel fél óra elteltével hiába birtokolja jóval többet a labdát a Vasas, helyzetekig eddig csak a KTE jutott a nyártól már Diósgyőrben futballozó Lukács révén.

21. perc. Litauszki a felezővonal környékén egy kezezéssel állít meg egy hazai kontrát – sárga lap.

19. perc. A Pátkaival szemben elkövetett szabálytalanság után Hinora a bal oldali, távoli szabadrúgásból Varga Bence kapus kezébe ívelte a labdát.

14. perc. Megint egy kecskeméti kontra Lukács révén, ezúttal 14 méterről jobbal emelt a bal szélről kapu mellé.

13. perc. Hinora taposta meg Nagy Krisztiánt egy sárga lapért cserébe.

12. perc. Lukács lépne ki egy hosszú labdával, de Jova is résen, a kapujából messze kifutva üggyel-bajjal el tudja rúgni a labdát.

11. perc. Egymás után két beíveléssel is próbálkozott a Vasas, mindkettőt kifejelték a védők.

6. perc. AZ ELSŐ LÖVÉS. A hazaiak előtt adódott az első helyzet: Lukács cselezett balról befelé, 12 méterről lőtt, de Jova védett, elsőre még kijött a kapusról a labda, de utána tudott nyúlni és megfogta.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A fehérben játszó Vasas kezdett, lilában a KTE.

ELŐZMÉNYEK

A negyedik helyen álló, legutóbbi három tétmeccsét – a Honvéd elleni kupameccset és két bajnokit – elveszítő Kecskemét a második helyezett, a bajnokságban kilenc mérkőzés óta veretlen Vasast fogadja, amely azonban idén már háromszor is gól nélküli döntetlent játszott a bajnokságban, sőt sorozatban a legutóbbi három tétmeccsén nem szerzett gólt (0–0 a Siófok és a Budafok ellen a bajnokságban, 2–0-s vereség a Ferencvárostól a Magyar Kupában).

A Kecskemét a legutóbbi két hazai bajnokiját, a Diósgyőr és a Haladás ellen elveszítette, legutóbb novemberben, a Dorog ellen győzött otthon 2–0-ra. A Vasas viszont november óta veretlen idegenben és a vendégként játszott legutóbbi öt meccséből hármat meg is nyert két döntetlen mellett.

Amennyiben a Vasas megveri a Kecskemétet, úgy négypontosra növeli az előnyét a 3. helyen álló, vasárnap az 5. Haladással ikszelő Szeged előtt és két pontra csökkenti hátrányát a listavezető, tegnap 13 veretlen meccs után a PMFC otthonában vereséget szenvedő DVTK-val szemben.

A Vasasból Bobál Gergely Achilles-ín problémája miatt hiányzik, Ihrig-Farkas Sebestyén pedig kisebb betegség miatt. A korábbi sérüléséből felépült Vida Máté már a csapattal edz, de a mai mérkőzésen még nem szerepela keretben.

A Vasas a kispadra nevezte a 19 éves csatárt, Szalai Józsefet, aki ősszel kölcsönben még Kecskeméten szerepelt 10 bajnoki meccsen az NB II-ben, egy gólt szerzett, de a téli szünetben visszarendelték a fővárosiak, náluk azonban a tavaszi szezonban még nem lépett pályára.