FTC: 42-szeres elefántcsontparti válogatottat is hírbe hoztak a csapattal

P.  GY. B. P. GY. B.
Vágólapra másolva!
2025.06.19. 10:13
Ghislain Konant kiszemelte a Ferencváros? (Fotó: Getty Images)
A 225foot.com értesülései szerint többek között a Ferencváros is érdeklődik az elefántcsontparti válogatott védő, Ghislain Konan iránt.

A 225foot.com című honlap a játékoshoz közel álló forrásoktól úgy értesült, hogy Ghislain Konant a Rapid Wien és a Slavia Praha mellett a Ferencváros is szerződtetné.

A 29 éves elefántcsontparti balhátvéd 2016 óta légióskodik, szerepelt a Guimaraesnél, a Reimsnél, valamint a szaúdi Al-Naszr és Al-Fejha csapatainál is.

Konan a tavaszi idényben a Burgosnál játszott, de csak két bajnokin kapott szerepet a spanyol másodosztályban szereplő csapatnál.

A 42-szeres elefántcsontparti válogatott labdarúgó piaci értékét 2 millió euróra becsüli a Transfermarkt, de miután a Burgosnál lejár a szerződése, nem kell érte fizetni.

Kedden az africafoot.com adta hírül, hogy Robbie Keane vezetőedző szerződtetné a Ferencvároshoz a korábbi klubja, az izraeli bajnok Maccabi Tel-Aviv mali U-válogatott védekező középpályását, a 23 éves Issouf Sissokhót. A portál megjegyzi, hogy a játékost már a Maccabi vezetőedzőjeként is Keane nézte ki, de Sissokho végül csak azt követően szerződött Izraelbe, hogy az ír szakember tavaly nyáron elhagyta a klubot. A portál szerint a Ferencváros már felvette a kapcsolatot a Maccabival Sissokho ügyében, a Maccabi Tel-Avivhoz még kettő plusz egy éves szerződés köti a játékost.

Az afrikai portál hírét azóta az izraeli sajtó is átvette, azzal a kiegészítéssel, hogy a Ferencváros egy másik Maccabi-játékos, a 27 éves Gavriel Kanicsovszki iránt is érdeklődik. A walla.co.il kiemeli, hogy a 16-szoros izraeli válogatott támadó középpályásnak lejár a szerződése a klubnál, és ő is azok közé tartozik, akikkel még nem született egyezség a hosszabbításról, tehát ingyen szerezhetné meg a játékjogát az FTC. Ő már Robbie Keane idejében is alapembernek számított a Maccabinál, melynél több időszakot is eltöltött, összesen 188 tétmeccsen szerepelt a csapat színeiben, 27 gólt szerzett és 44 gólpasszt adott, a Transfermarkt 2.2 millió euróra becsüli a piaci értékét.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők: Cadu (Carlos Eduardo Lopes Cruz, brazil, Viktoria Plzen – Csehország, szabadon igazolhatóként), Jonathan Levi (svéd, Puskás Akadémia FC, szabadon igazolhatóként), Nagy Barnabás (Nyíregyháza Spartacus), Ötvös Bence (Paksi FC)
Kölcsönbe érkezők: –
Kölcsönből visszatérnek: Baráth Péter (Raków Czestochowa – Lengyelország), Fortune Bassey (nigériai, DAC 1904 – Szlovákia?), Botka Endre (Kecskeméti TE), Gruber Zsombor (MTK Budapest), Katona Bálint (Kecskeméti TE), Kenan Kodro (bosnyák, Gaziantep FK – Törökország?), Owusu Kwabena (ghánai, MKE Ankaragücü – Törökország?), Pászka Lóránd (Kecskeméti TE), Edgar Szevikjan (örmény, Lokomotiv Moszkva – Oroszország)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: 
Kiszemeltek: Juan Alvina Bezerra (brazil, FK Olekszandrija – Ukrajna), Gavriel Kanicsovszki (angol-izraeli, Maccabi Tel-Aviv  – Izrael, szabadon igazolható), Ghislain Konan (elefántcsontparti, Burgos – Spanyolország, szabadon igazolható), Issouf Sissokho (mali, Maccabi Tel-Aviv  – Izrael)
Távozók: Mohamed Ben Romdan (tunéziai, Al-Ahli – Egyiptom), Eldar Civic (bosnyák, FK Baltyika – Oroszország), Virgil Roy Misidjan (suriname-i-holland, NEC – Hollandia)
Kölcsönbe távozók: –
Kölcsönből visszatérhetnek klubjukhoz:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Ismaël Aaneba (francia), Pászka Lóránd (FK Csíkszereda – Románia), Philippe Rommens (belga)

Labdarúgó NB I
Tegnap, 12:19

Robbie Keane két játékost is a Fradiba hozna volt csapatától – sajtóhír

Több játékossal is hírbe hozták a Ferencvárost. Úgy tudjuk, a Maccabitól valóban van kiszemelt, a debreceni Dominguesért viszont nem tett ajánlatot az FTC.

 

 

Legfrissebb hírek

Távozik a Ferencváros pályaedzője, már az utódja is megvan – hivatalos

Labdarúgó NB I
6 perce

A Puskás Akadémia 18 éves védője Kecskemétre tart – NS-infó

Labdarúgó NB II
55 perce

Isztambuli sztárklub vinné az MTK kulcsemberét – sajtóhír

Labdarúgó NB I
1 órája

ETO: csütörtökön orvosi vizsgáltra érkezik a DVSC-től távozó játékos – NS-infó

Labdarúgó NB I
1 órája

DVTK: pénteken érkezhet az Újpest csatára, Edomwonyi távozik – NS-infó

Labdarúgó NB I
2 órája

Belgiumba szerződött az MTK korosztályos válogatott kapusa

Labdarúgó NB I
19 órája

Az NB II kiesőjétől érkezett játékos Kecskemétre

Labdarúgó NB II
20 órája

Kisvárda: Zalaegerszegről is érkezik játékos – több bejelentés várható

Labdarúgó NB I
21 órája
Ezek is érdekelhetik