A hajrában fordított az Újpest, de a 93. percben egyenlített a Mezőkövesd

2024.03.16. 12:55
Szabó MiklósHiába fordított Csoboth Kevin góljával az Újpest, nem tudta legyőzni a Mezőkövesdet (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 25. fordulójának nyitó mérkőzésén az Újpest 2–2-t játszott odahaza a Mezőkövesddel.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Újpest FC–Mezőkövesd Zsóry FC 2–2 (Ljujics 84. – 11-esből, Csoboth 86., ill. Cseke 50., Karnyicki 90+2.)
Újpest, Szusza Ferenc Stadion, 4383 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ritka gyenge első félidőt láthattunk a Megyeri úton: a bennmaradásért küzdő Újpest FC és a Mezőkövesd Zsóry futballistái olyan hibákat követtek el, amelyeket idehaza is csak alig-alig látni. Rossz passzok és beadások, lagymatag tempó – az ember azt hihette, hogy a korai, 13 órás kezdés előtt néhány futballista bekanalazott egy nagy tányér pacalpörköltet ebédre, ezért nem futnak és ütköznek eleget.

Ilyen volt például a korábbi kispesti Albi Doka, a védőt le is cserélte a félidőben Mészöly Géza vezetőedző. A szünetben mindkét tréner az asztalra csaphatott, mert a folytatásban nagyobb sebességre kapcsoltak a csapatok, ennek eredményeképp Cseke Benjámin a vendégeknek szerzett vezetést – az érdem megoszlik, hiszen Sztefan Drazsics kaparta ki a gesztenyét a középpályásnak.

Az Újpest ezután óriási labdabirtoklási fölényt harcolt ki, majd előbb tizenegyeshez jutott (Csoboth Kevin kiharcolta, Matija Ljujics értékesítette), ezután pedig Csoboth fejjel talált be. De ez a gól sem ért győzelmet, merthogy a Kövesd egyenlített Alekszandr Karnyicki révén a hosszabbításban!

„A meccset megelőzően épp azt hangsúlyozta a szakmai stáb, nehogy hátrányba kerüljünk, mert a Mezőkövesd ezután beáll szorosan védekezni, nehéz feltörni – mondta lapunknak Csoboth Kevin, az újpestiek csereként beálló támadója. – Ez történt meg, s csak nagyon nehezen fordítottunk. Örültem, hogy tizenegyest harcoltam ki, s igen, valóban én akartam lőni, de nem így történt, ezt sajnáltam. A lényeg, hogy Matija Ljujics berúgta, így egyenlítettünk! Ezután fejjel voltam eredményes, utána pedig… Elérzékenyültem, elsírtam magam. Az utóbbi időben a valóban gyenge teljesítményem után kaptam hideget-meleget, ez a feszültség jött ki rajtam. Még most is kiráz a hideg! Hosszú gólcsendet törtem meg, legutóbb ugyanis még tavaly októberben voltam eredményes bajnokin, még a Kecskemét ellen. Rendkívül fontos győzelem csúszott ki a kezeinkből, de nincs mit tenni, megyünk tovább.”

A másik oldalon Cseke Benjámin szerezte a kövesdiek első gólját.

„Ezt a meccset meg kellett volna nyernünk, mivel nagyon nehéz helyzetben van a csapat, mégis a végén mi örülhettünk az egy pontnak – mondta a Nemzeti Sportnak Cseke. – Ilyen szempontból örülhetünk, hogy nem távolodott el tőlünk még jobban az Újpest, de nem lett könnyebb a helyzetünk. Sajnos a hajrában volt egy kétperces rövidzárlatunk. Tudtuk, Csoboth Kevin nagyon veszélyes játékos, de az egész Újpest érdeme a fordítás. Összehoztunk egy elkerülhető tizenegyest, aztán volt egy beadásuk, amikor egyszerűen magasabbra ugrott Kevin, mint a mi Kevinünk, Kállai Kevin. Nincs mese, kőkeményen bele kell állnunk az utolsó meccsekbe, tulajdonképpen minden hátralévő mérkőzésünket meg kell nyernünk, rajtunk már csak az segíthet, minden pontra szükségünk van, hogy visszakapaszkodjunk, és kiharcoljuk a bennmaradást.” 2–2