A hajrában harcolta ki a döntetlent a Paks a Fehérvár ellen

2022.10.22. 16:15
Funsho Bamgboye első félidő végén szerzett találatával szerzett előnyt a Mol Fehérvár a Paks ellen a labdarúgó NB I 12. fordulójában, ám a hajrában kiegyenlített a Paks (1–1).
Előnnyel vonulhatott szünetre a Fehérvár, de a végén kiegyenlített a Paks
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)
Előnnyel vonulhatott szünetre a Fehérvár, de a végén kiegyenlített a Paks A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
Mol Fehérvár–Paksi FC
1–1 (1–0)
Székesfehérvár,MOL Aréna Sóstó, 1976néző.Vezette:Karakó
Gólszerző: Bamgboye (44.), ill. Szélpál (90+2.)

ONIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Nem szeretnék túl nagy nyomást helyezni senkire, de élet-halál harc vár ránk.”

Többek között ezt is nyilatkozta a fehérvári klub honlapjának Huszti Szabolcs, aki hétfőn váltotta Michael Borist a Mol Fehérvár kispadján, és az első bajnokijára készül annak a csapatnak a vezetőedzőjeként, amelynél befejezte a játékos-pályafutását. A 39 esztendős korábbi 51-szeres válogatott két helyen változtatott a szerdai, Puskás Akadémia elleni kezdő tizenegyen – Kasper Larsen és Bohdan Lednev került be –, ugyanakkor a sérüléssel bajlódó Dárdai Pál ezúttal sem volt ott a keretben. A törekvés egyértelmű volt: mindkét csapat futballistái igyekeztek tenni azért, hogy kijöjjenek a gödörből.

Az első nagyobb helyzet a Paks előtt adódott, Haraszti Zsolt szöglete után Szabó János csúsztatott, Szélpál Norbert fejesét azonban Kovács Dániel védeni tudta. Később volt még egy veszélyes szöglete a vendégegyüttesnek, Haraszti Zsolt beívelése után Kovács Dánielnek bravúrral kellett kiütnie a kapu felé tekeredő labdát, a játékrészt mégis a Fehérvár zárta előnnyel, bal oldali támadás végén ugyanis Funsho Bambgoye nem hibázta el a helyzetet.

Az 57. percben úgy tűnt, nagy lehetőséghez jutott a Paks, hiszen Karakó Ferenc játékvezető Bőle Lukács buktatásáért tizenegyest ítélt, de a VAR vizsgálta az esetet, és arra jutott, hogy a paksi szélső még Marcel Heister szabálytalansága előtt kézzel ért a labdába. A vendégcsapat érthetően ment előre az egyenlítés érdekében, Hahn János kapás lövésével akár el is tüntethette volna a hátrányát, mi több, Szélpál Norbert fejesében is benne volt az egyenlítés. Már-már úgy tűnt, a Mol Fehérvár Huszti Szabolcs első bajnokiján nyerni tud, a hosszabbításban azonban Szélpál Norbert harmadik fejesét már nem hibázta el. A fehérváriak vesszőfutása tovább tart, a Paks nem érdemtelenül játszott döntetlent. 1–1

1. Ferencvárosi TC 10 8 2 25–7 +18 24
2. Kecskeméti TE 12 6 5 1 19–11 +8 23
3. Puskás Akadémia 12 5 5 2 16–12 +4 20
4. Kisvárda 11 5 3 3 21–19 +2 18
5. Zalaegerszegi TE 11 4 3 4 19–15 +4 15
6. Paksi FC 11 4 3 4 17–21 –4 15
7. Debreceni VSC 11 3 4 4 18–20 –2 13
8. Budapest Honvéd 12 3 4 5 14–19 –5 13