Még sokat érhet az Újpestnek a Kövesd ellen megmentett egy pont

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2020.06.17. 20:49
Nem bírt egymással az első félidőben az Újpest és a Mezőkövesd az NB I 30. fordulójában, és bár a folytatásban Pekár góljával sikerült a vendégeknek előnyt szerezniük, az utolsó pillanatban Koszta kiegyenlített (1–1).

Nem tudott a két csapat egymás fölé kerekedni (Fotó: Koncz György)

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
Újpest–Mezőkövesd 1–1 (Koszta M. 95., ill. Pekár 66.)
Budapest,Szusza Ferenc Stadion, 2300 néző.Vezette:Pintér Cs.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A változtatások elkerülhetetlenek. Mindegyik edző beszélt arról, ha két-három-négy naponta tétmérkőzések vannak, muszáj a frissítésre, a rotálásra odafigyelni a sérülések elkerülése miatt, így nem volt meglepő, hogy az Újpest négy, a Mezőkövesd három helyen változtatott a legutóbbi bajnokiján látott kezdőcsapathoz képest. Miközben állandó hiányzók is voltak, a hazaiaknál nem nevezték a keretbe Litauszki Róbertet, akiről lapunk internetes kiadásában már olvashattak, a hírek szerint a lila-fehérek csapatkapitánya Angyalföldön folytatja pályafutását. A mezőkövesdieknél a válogatott Guzmics Richárd sérülése továbbra sem jött rendbe, ő csak a kispad mögött, civilben foglalt helyet. Litauszki Róbert távollétében a 22 éves Máthé Zsolt kapott helyet a védelem tengelyében, a négy középpályás előtt Zsótér Donát amolyan kötetlen szerepkörben játszott Novothny Soma mögött, míg Kuttor Attila 4–4–2-es hadrendben küldte pályára övéit.

A korábbi újpesti Nagy Dániel hívta fel magára először a figyelmet, amikor a mérkőzés elején egy elkésett szerelési kísérlet miatt rögtön sárga lapot kapott – távozása miatt előtte sem volt a hazai szurkolók kedvence... Aktívan kezdett az Újpest, Zsótér Donát rengeteget mozgott, sokszor a középpályások felé mozogva kérte el a labdát, és próbálta kihúzni a védőfalból az őt kísérő ellenfelet. Az első veszélyes lövés is az ő nevéhez fűződött, és több jó ütemű átadással adott lendületet a lila-fehérek akcióinak. A korábbi időszakban kissé halványabbnak tűnő Cseri Tamás aztán megvillantott valamit őszi önmagából, egy átvétel nélküli, egyérintős passzal Dino Besirovicot hozta helyzetbe, ám a légiós lövését követően a jó ütemben kivetődő Banai Dávidon lelassult annyira a labda, hogy a hátrafutó védők menteni tudjanak. Válaszképp Novothny Soma kerülhetett volna gólhelyzetbe, ám az élesen középre lőtt labda elsuhant a kövesdiek kapuja előtt.

Ami érdekes volt, a korábban befejező csatárként ismert Bacsa Patrik a középpálya bal szélén kapott szerepet, de nem tudta megtagadni önmagát, gyakran behúzódott középre, ilyenkor pedig a szélről érkező labdánál nem csak Novothny Somára kellett figyelniük a vendégek védőinek. Nagy volt a küzdelem, az átlagosnál valamivel nagyobb volt a tempó, a szurkolók nem unatkoztak.

Az első félidő befejezését nem lehetett könnyű átvészelni a mezőkövesdi kispadon, mert a nagy helyzetek kimaradtak, s jóformán ki sem dühöngték magukat a vendégek, amikor Cseri Tamás jelezte: nem tudja folytatni a játékot, a kupadöntőn gólt szerző Pekár László érkezett a helyére.

A második félidőben némileg visszaesett az iram, és jobbára a hazai térfélen pattogott a labda, mígnem az exújpesti Nagy Dániel villant egy remek átvétel után, s noha nem sikerült az első beadása, gyorsan reagált a visszapattanó labdára, és másodszorra már megtalálta Pekár Lászlót. Banai Dávid még hatalmasat védett a cserejátékos lövését követően, de nem volt szerencséje az újpesti kapusnak, mert a labda visszapattant a kövesdihez, aki másodszorra már nem hibázott.

A kérdés az volt, tud-e az Újpest az utolsó húsz percben sebességet váltani. A Mezőkövesd Zsóry a kényszerszünetet követő újrakezdés óta hét tétmérkőzésen nem tudott nyerni, így nem volt kérdéses, hogy a vendégek már erőteljesen őrizték az előnyüket. Ám nem jártak sikerrel, az Újpest a hosszabbításban egyenlített. A gólszerző az egykori mezőkövesdi játékos, Koszta Márk volt, aki egy jobb szélső beadást követően fejjel a hosszú sarokba küldte a labdát, pontot mentve csapatának. 1–1