MK: a Békéscsaba ezúttal nem okozott meglepetést; simán nyert a Puskás és az MTK is

2020.02.12. 19:50
Az MTK magabiztos sikert ért el a Dunaújváros ellen a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén (Fotó: Szabó Miklós)
Pocsékul alakult Márton Gábor debütálása az NB I-ben szereplő Zalaegerszeg kispadján, a Barczi Dávid kiállítása miatt az 52. perctől kezdve emberhátrányban futballozó csapata 3–1-re kikapott a harmadosztályú Lipót Pékség SE-től. A Puskás Akadémia és az MTK is 3–0-ra győzte le eggyel alacsonyabb osztályú ellenfelét.

Az NB III-as pécsiek számára a klubhonlap tudósítása szerint jól kezdődött a Paks elleni párharc. Rácz László az első félidőben megszerezte a vezetést, majd Tihanyi Olivér végezhetett el büntetőt a második félidő elején. Ez kimaradt, az NB I-es csapat pedig gyorsan büntetett, előbb Kecskés Tamás szabadrúgása lepte meg Kovács Benedeket, majd Sajbán Máté fejelt a kapuba (1–2). A Pécs pillanatokkal később újabb büntetőt végezhetett el, de ez is kimaradt, Rácz a lécre bombázott.

Az NB II-es Dorog havas meccsen Bori Gábor korai büntetője ellenére a végére kiütötte az egy osztállyal lejjebb játszó III. Kerületi TVE-t (4–1).

Az NB II-es MTK esélyt sem hagyott a harmadosztályú Dunaújvárosnak az első mérkőzésen: már az első félidőben 2–0-s előnybe került, végül pedig 3–0-s sikert aratott, szinte formalitássá téve a jövő heti visszavágót.

A Békéscsaba a Ferencváros legyőzése után jó eséllyel nem gyűjt újabb NB I-es skalpot: ezúttal a Puskás Akadémiát fogadta a lila-fehér együttes, és 3–0-s vereséget szenvedett saját közönsége előtt. Vélhetően egy hét múlva, Felcsúton még nehezebb dolga lesz a másodosztályú együttesnek.

A Mezőkövesd a hajrában született góllal múlta felül a Kaposvárt, így a nyolcaddöntő második NB I-es párharcában – az első a keddi Újpest–Mol Fehérvár volt (0–0) – nem született döntetlen. Az élvonal harmadik helyén álló csapat 2–1-re nyert, ugyanakkor – az idegenben szerzett gólnak köszönhetően – nyíltnak tűnik a visszavágó.

MAGYAR KUPA
9. FORDULÓ (FŐTÁBLA, 4. FORDULÓ), NYOLCADDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉSEK

LIPÓT PÉKSÉG SE (NB III)–ZTE 3–1 (1–0)
Lipót, 400
néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Kovács Gábor)
LIPÓT: Dénes – Simita, Bieder, Zámbó, Kapa Márkó – Nagy O. (Varga T., 64.), Tóth L. Kovalovszki, Csete – Harsányi (Vörös Torma, 83.), Zimonyi (Farkas Z., 87.). Vezetőedző: Varga Péter
ZTE: Szemerédi – Szépe, Kocsis G., Bobál D. Gergényi – Bedi – Ostrek (Ikoba, 74.), Barczi – McWoods, Bobál G. (Katelarisz, 63.), Babati (Radó, 63.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Harsányi (1–0) a 7., Csete (2–0) az 57., Ostrek (2–1) a 61., Zimonyi (3–1) a 77. percben
Kiállítva: Barczi az 52. percben
Varga Péter:
– Újból megmutattuk magunkat, a lipóti álom tovább folytatódik. Játékosaim maximálisan kitettek magukért, büszkék lehetünk rájuk.
Márton Gábor: – Igazi kupameccsen az alacsonyabb osztályú csapat vicces góllal kezdett, ezt követően sikerült rendezni a sorainkat, de a kiállítás után már nem volt lehetséges a fordítás. Lesz még egy visszavágó.

PÉCSI MFC (NB III)–PAKSI FC 1–2 (1–0)
Pécs, 1800
néző. Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
PÉCS: Kovács B. – Sági, Gajág, Rácz L., Németh M. (Katona L., 79.) – Nikics, Grabant (Kónya D., 60.), Futó, Hegedűs M. – Geiger (Szabó D., 71.), Tihanyi. Vezetőedző: Vas László
PAKS: Holczer – Osváth (Bor, 67.), Poór, Gévay, Kulcsár D. – Kecskés T. (Szakály D., 81.), Windecker, Báló, Könyves – Sajbán Máté (Haraszti, 60.), Böde. Vezetőedző: Osztermájer Gábor
Gólszerző: Rácz L. (1–0) a 37., Kecskés T. (1–1) az 54., Sajbán Máté (1–2) az 57. percben
Vas László:
– Nem keresünk kifogást, hogy a felkészülés melyik szakaszában vagyunk. Akárcsak a Kisvárda ellen, most is büszke vagyok a fiúkra, jól játszottak, betartották a megbeszélteket, az NB I-es rutin azonban kihasználta két megingásunkat.
Osztermájer Gábor: – A Pécs igazolta jó hírét, remekül futballozott, eltüntette az osztálykülönbséget, mi teljesítettük a minimális célt, sikerült előnyt szereznünk a visszavágóra.

DOROGI FC (NB II)–III. KER. TVE (NB III) 4–1 (3–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 350 néző. Vezette: Radványi Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Mayer Gábor)
DOROG: Borsos V. – Berkó, Rjasko, Nagyházi – Beke, Barna G. (Sitku I., 67.), Lénárth, Kitl M., Forró – Vígh Á. (Délczeg, 75.), Földi B. (Girsik, 62.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
III. KERÜLET: Megyeri – Bori, Huszty, Tóth D., Szalai V. – Tamási Zs. (Petneházi, 76.), Rabatin (Daróczi, a szünetben), Sorecz – Borvető, Sóron – Rajczi (Sili, 58.). Edző: Czvitkovics Péter
Gólszerző: Bori (11-esből, 0–1) a 4., Vígh Á. (1–1) a 24., Kitl M. (2–1) a 33., Barna G. (3–1) a 39., Délczeg (4–1) a 91. percben
Kiállítva: Németh Szabolcs (a kispadról) a 86. percben
Németh Szabolcs:
– Megérdemelten nyertünk. Rákényszerítettük akaratunkat az ellenfélre, nagy lépést tettünk a továbbjutás felé.
Czvitkovics Péter: – Az első félidőben felvettük a Dorog stílusát, amelyben ők erősebbek, ezért a szünetben azt kértük, térjünk vissza a saját játékunkhoz. A pálya talaja nem volt igazán alkalmas erre, a második félidőben mégis sikerült rövid passzos futballal „operálnunk”. Sajnálom, hogy nem sikerült szorosabbá tennünk a végét, a felkészülésünkbe mégis jól illeszkedett a meccs.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–1 (0–0)
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 500 néző. Vezette: Lovas László (Csatári Tibor, ifj. Varga Gábor)
MEZŐKÖVESD: Rjabenko – Eperjesi, Pillár, Katanec, Silye – Pekár, Nagy D. (Berecz Zs., 58.), Vajda S. (Cseri, 71.), Meszhi – Takács T. (Zivzivadze, 58.), Jurina. Vezetőedző: Kuttor Attila
KAPOSVÁR: Slakta – Ur, Nagy T., Szabó A., Hadaró – Farkas A. (Szakály A., 64.), Nagy K. – Palic (Balázs Zs., 76.), Trebotic, Borbély Á. (Nagy R., 72.) – Ádám M. Vezetőedző: Disztl László
Gólszerző: Ádám M. (0–1) a 66., Pillár (1–1) a 82., Cseri (2–1) a 91. percben
Kuttor Attila:
– Fontos és értékes győzelmet arattunk. Nehéz kilencven perc áll mögöttünk, amelyen jól játszottunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, de mivel ezeket kihagytuk, érvényesült a labdarúgás törvényszerűsége, és hátrányba kerültünk. Erőnket mutatja azonban, hogy meg tudtuk fordítani vesztes állásból a mérkőzést, így saját kezünkben van a sorsunk. Remélem, lépünk egyet, és a visszavágó után lesz okunk az örömre, amelyet a továbbjutás kiharcolása jelent.
Disztl László: – Nyolcvankét percig nekünk állt a zászló, borzasztó, hogy a hajrában két gólt is kaptunk. Sok új és friss játékos került a kezdőcsapatba, hozzáállásukat és játékukat egyaránt elismerés illeti. Megszereztük a vezetést, és uraltuk a mérkőzést. Aztán kaptunk egy elkerülhető gólt szögletből, összességében nem érdemeltünk vereséget. Természetesen csalódottak vagyunk, de nem adjuk fel, a visszavágón egy gólt kell rúgni a bravúrhoz

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE (NB II)–PUSKÁS AKADÉMIA 0–3 (0–2)
Békéscsaba, 825
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Nagy S., Polényi, Zahorán – Babinyecz, Lustyik – Faragó, Gránicz (Oláh L., a szünetben), Máris (Gréczi, 60.) – Tóth D. (Pantovics, 69.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedüs L. – Huszti A., Meissner, Hadziev, Deutsch L. – Urblík, Plsek – Slagveer, Knezevic (Varga J., a szünetben), Gyurcsó (Sós B., 60.) – Vanecek (Mebrahtu, 84.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt
Gólszerző: Vanecek (0–1) a 22., Slagveer (0–2) a 34., Vanecek (0–3) a 78. percben
Schindler Szabolcs:
– Az erősebb csapat nyert. Az első félidőben sokáig jól védekezett a csapat, annak ellenére, hogy akadtak olyanok, akik megilletődötten játszottak. A fordulás után voltak lehetőségeink, három is, ám nem tudtunk élni vele. Ezek után végképp a Puskás Akadémia az esélyes a továbbjutásra.
Hornyák Zsolt: – Arra készültünk, hogy a Békéscsaba megerősíti a védelmét, és kontrákkal igyekszik operálni. Így is volt, és már előre felhívtam játékosaink figyelmét, hogy nehogy lebecsüljék ellenfelüket. Remekül, koncentráltan küzdöttek labdarúgóink, ha ilyen hozzáállással játszanak a visszavágón is, nem lehet gond a továbbjutással.

MTK BUDAPEST (NB II)–DUNAÚJVÁROS PASE (NB III) 3–0 (2–0)
Hidegkuti Nándor Stadion, 1568
néző. Vezette: Rúsz Márton (Márkus Tamás, Punyi Gyula)
MTK: Varga B. – Fülöp N., Baki, Varju, Nagy Zs. – Cseke (Kata, a szünetben), Mezei (Kovács M., 82.) – Prosser (Schön, 66.), Bognár I., Katona M. – Bíró B. Vezetőedző: Michael Boris
DUNAÚJVÁROS: Pokorni – Hompót, Puskás G., Kis B., Horváth K. – Dorogi, Barna Zs. – Busa (Reicheld, 83.), Kovács B., Áman (Al-Sheraji, 83.) – Szepessy R. (Beszterczei, 69.). Vezetőedző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Bognár I. (1–0) a 18., Bíró B. (2–0) a 27., Bíró B. (3–0) a 77. percben
Michael Boris:
– Gyors volt az ellenfelünk, ezért végig figyelnünk kellett a kontratámadásaikra. Nagyon fontos volt, hogy megszerezzük a harmadik gólt, jó helyzetben várhatjuk a jövő heti folytatást.
Lőrincz Emil: – Bátran kezdtünk, nem hagytunk sok lehetőséget az MTK-nak, viszont a kapott gól után elég kishitűen futballoztunk. A második félidőben bátrabbak voltunk, ám a végeredmény tükrözi azt, hogy ellenfelünk a másodosztály listavezetője.

BUDAPEST HONVÉD–SZOMBATHELYI HALADÁS (NB II) 1–0 (0–0) – A MÉRKŐZÉSRŐL ITT OLVASHAT BŐVEBBEN
Illovszky-stadion, 1809 néző. Vezette: Káprály Mihály (Buzás Balázs, Medovarszki János)
HONVÉD: Tujvel – Kálnoki-Kis, Kamber, Niba – Mezgrani, Nagy G. (Hidi, 66.), Banó-Szabó, Gazdag (Aliji, 66.), Kukoc – George (Moutari, 73.), Lanzafame. Vezetőedző: Giuseppe Sannino
HALADÁS: Gyurján M. – Tóth D., Jagodics M., Németh M., Bosnjak – Szekér – Schuszter (Illés B., 81.), Holdampf, Jancsó A. (Farkas II B., 66.), Rácz F. – Szalay (Tóth-Gábor, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Kukoc (1–0) az 57. percben
Kiállítva: Kálnoki Kis, Jagodics M. (mindkettő dulakodásért) a 92. percben
Giuseppe Sannino:
– Nehéz meccsen vagyunk túl, de a továbbjutási esélyekről nem beszélek. Nem vagyok jós, nem tudom, mire lesz elég az egygólos győzelem, egyelőre a visszavágó helyett a hétvégi bajnokival akarok foglalkozni. Ami a meccset illeti, a végeredmény mellett még annak örülhetünk, hogy néhány játékosunk hosszabb kihagyás után ismét játszott, valamint sikerült kapott gól nélkül lejátszani a párharc első felvonását.
Mátyus János: – Vereség után ritkán gratulál az edző a saját csapatának, most mégis ezt teszem, mert fegyelemmel, lelkesedéssel és szenvedéllyel futballozva eltüntettük a két csapat közti különbséget. A szívemben mindig ott lesz a Honvéd, azt viszont elfogadhatatlannak tartom, hogy a lefújás után az egyik kispesti játékos hátulról megütötte a tizennyolc esztendős futballistámat.