A Fradi egy góllal nyert, és megszakította a DVSC sorozatát

BORBOLA BENCE, HATÁR DÁVID (közvetítés)BORBOLA BENCE, HATÁR DÁVID (közvetítés)
2017.11.04. 15:20
Böde ezúttal nem szerzett gólt, de a csapata így is begyűjtötte a három pontot
A gól nélküli első félidő után a Ferencváros hazai pályán 2–1-re legyőzte a Debreceni VSC-t a labdarúgó NB I 15. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I

15. FORDULÓ
FERENCVÁROS–DVSC 2–1 (Varga R. 58., Priskin 60., ill. Jovanovic 84.)
Budapest, Groupama Aréna, 19 125 néző. Vezette: Andó-Szabó

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mintha a sas is ráérzett volna, hogy különleges nap a szombati.

Míg a zöld-fehérek kabalamadara máskor a lelátóról egyenesen a pályán található húsdarabig repül, ezúttal többször is körbeszállt a stadionban. Hatalmas szárnyait széttárva, méltóságteljesen siklott a levegőben, majd a népes Fradi-tábor előtt landolt a kapu lécén. A zöld-fehér csapat is szárnyalt, győzelemmel ünnepelte, hogy telt ház előtt játszhatott. A hazai együttes szép lassan felőrölte ugyanis a vendéget, és a második félidő elején két perc alatt két gólt rámolt be a DVSC kapujába.

Előbb a góllövőlistát már tizenhárom góllal vezető Varga Roland préselt be egy labdát Nagy Sándornak (1–0), majd a kezdőbe bekerülő Priskin Tamás talált közelről – méghozzá akrobatikus, ollózó mozdulattal – a kapuba (2–0). Pedig egészen addig nem sok különbség volt a két fél játéka között. A Fradi és a Loki is próbálkozott, s bár az első félidőben a kapuk keveset forogtak veszélyben, a mezőnyben jól adogattak a csapatok.

A Ferencváros ezúttal sem játszott lehengerlően, ám mostanra eljutott odáig, hogy a jó formában lévő labdarúgói között rendszerint akad valaki, aki eldönti a találkozót. A legutóbbi két győztes bajnokin – az Újpest és a Mezőkövesd ellen – Böde Dániel fejelt egy-egy gólt, míg ezúttal másik két támadó, Varga Roland és Priskin Tamás döntött.

Varga Roland gólja

Priskin Tamás gólja

Érezhető volt, hogy a rövidzárlat és a két kapott gól némileg megtörte a debrecenieket, hosszú percekig nem találták a ritmust, ám a vége előtt Aleksandar Jovanovic révén szépítettek, így izgalmassá tették a mérkőzés utolsó néhány percét (2–1). Az egyenlítés azonban nem jött össze, így a Loki kilenc veretlen bajnoki után szenvedett vereséget. A Debrecen ettől függetlenül nem játszott alárendelt szerepet. Kulturáltan, szervezetten futballozott, bánhatja, hogy a második félidőben két perc alatt két gólt kapott.

A hazaiaknál egy nagy visszatérő is volt, a hajrában csereként pályára lépett Bőle Lukács, aki a Fradiba kerülvén nyomban megsérült, így eddig pusztán egyetlen bajnokin szerepelhetett. A technikás játékos július közepén, a Puskás Akadémia elleni 1–1 alkalmával lépett pályára, s most hosszú hónapok után újra.

A Groupama Arénában együtt ünnepelt a majd' húszezer ember és a csapat, Thomas Doll pedig elégedetten tapsolhatott a kezét magasba tartva – a Ferencváros újabb fontos győzelmet aratott. Nem véletlenül nyilatkozta a német edző a napokban, hogy a gyengébb időszak után immár valóban kint vannak a gödörből.