Hétgólos thriller – a Honvéd a 93. percben győzte le a PAFC-ot

BABJÁK BENCE, HATÁR DÁVID (KÖZVETÍTÉS)BABJÁK BENCE, HATÁR DÁVID (KÖZVETÍTÉS)
2017.11.04. 19:21
A labdarúgó NB I 15. fordulójának záró mérkőzésén a Budapest Honvéd fordulatos mérkőzésen 4–3-ra legyőzte a Puskás Akadémiát. A felcsútiak vezettek, de a hajrában egyenlítő kispestiek a 93. percben begyötörték a három pontot jelentő találatot is, a csereként beálló Danilo fejjel volt eredményes.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

BP. HONVÉD–PUSKÁS AKADÉMIA FC 4–3 (Holender 23., Lanzafame 58., 89., Danilo 93., ill. Szakály P. 52., Knezevic 55., 71.)
Budapest, Bozsik József Stadion, 2105 néző. Vezette: Pintér Cs. LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Budapest, Bozsik József Stadion, 2105 néző. Vezette: Pintér Cs.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ahogy minden vezetőedzőnek, Erik van der Meernek is megvan a saját elképzelése a futballról. Kispesti székfoglalójában egyértelműen kijelentette, szakít elődje taktikájával, és az előző idényben látottakhoz képest támadóbb szellemű Honvédot küld pályára. A sokszor unalomba fulladó magyar élvonalbeli meccseket elnézve dicséretes volt az elképzelés, ám az eredmények tükrében rá kellett jönnie, a kispestiek a mostani kerettel nem tudnak egyszerre nyílt sisakkal támadni és stabilan védekezni. Nem tudni, hogy ilyenkor a legtöbb vezetőedző meggyőződésből, makacsságból vagy büszkeségből ragaszkodik-e az elképzeléseihez, a holland szakember azonban belátta, jobb, ha változtat, és a múlt heti, Balmazújváros elleni meccshez (amelyen 3–0-ra nyert a Honvéd) hasonlóan ezúttal is háromvédős felállásban küldte pályára a piros-feketéket.

Az első félidőben hasznot hozott az elképzelés, a hazaiak uralták a meccset, és ha Hegedüs Lajos nem véd bravúrral, Davide Lanzafame már az 5. percben vezetést szerzett volna. A visszazáró szélsőknek, valamint a bátran feljebb lépő védőknek köszönhetően a Honvéd végig létszámfölényben volt a középpályán, és bár Pintér Attila nem húzott rosszat azzal, hogy a felcsútiak letámadták a hátul passzolgató hátvédeket, a bajnoki címvédő ellen ez csak félsikert jelentett. Mert hiába rúgta előre vaktában a labdát Gróf Dávid, tízből kilenc esetben Davide Lanzafame vagy Eppel Márton szerezte meg. Emiatt folyamatosan a Honvéd építkezett, a vendégek csak keresték, de nem találták a rést, és noha Holender Filip góljához a szerencse is kellett (az arcáról pattant be a labda), a félidő közepén teljesen megérdemelten szerzett vezetést a Honvéd (1–0).

Az első találat után némileg feljebb merészkedett a PAFC, Balogh Balázs szöglete után Vanczák Vilmos egyenlíthetett volna, ám Gróf Dávid bravúrral védte a rutinos védő fejesét, majd néhány perccel később Márkvárt Dávid lőtt a kapuba, Pintér Csaba játékvezető azonban les miatt érvénytelenítette a gólt – a visszajátszások alapján is csak nehezen lehetett eldönteni, helyesen-e.

Az első félidő sem volt unalmas, de ami a második játékrészben történt...

Nem tudni, a szünetben mi hangzott el a két csapat öltözőjében, ami tény, a felcsútiak nekiestek a behúzódó kispestieknek, és előbb a hazai védők szorításából kibújó Szakály Péter tekert okosan a bal alsó sarokba (1–1), majd a zavarodottan forgolódó hátvédek között Josip Knezevic bombázott a jobb felső sarokba (1–2). Ám sem pánikra, sem örömre nem maradt idő, Eppel Márton csúsztatása és Davide Lanzafame higgadt befejezése után ismét tombolt a Honvéd-tábor (2–2) – a látottakra talán még a lelátón Szélesi Zoltán társaságában helyet foglaló Georges Leekens szövetségi kapitány is elégedetten csettintett.

Az egyenlítés után a címvédő ismét magához ragadta a kezdeményezést, beszorította ellenfelét, de az egyenlítő olasz csatár szabadrúgásból leadott kísérleténél Hegedüs Lajos védett. Nem sokkal később következett az újabb fordulat: Ivan Lovric és Szakály Péter birkózása után a szögletzászló(!) tartotta bent a labdát, a második gólját szerző Josip Knezevic pedig kihasználta az ölébe hulló lehetőséget (2–3). A türelem ekkor kezdett elfogyni kispesti oldalon, a szurkolók többször is Marco Rossit éltették.

A Honvéd nem adta fel, legalább az egyik pontot igyekezett megmenteni, ám a kezdeti pontosság, magabiztosság eltűnt, a végére betömörülő vendégek őrizték az előnyt. Egészen a 89. percig, amikor is elkezdődött az őrület!

Davide Lanzafame remekül elvégzett szabadrúgásgóllal egyenlített (3–3), majd jött a csattanó: az utolsó percekre emberelőnybe kerülő Honvéd a csereként beálló Danilo fejesével a győzelmet is megszerezte (4–3).

Fordulatos, gólokban gazdag mérkőzést játszottak a felek – soha rosszabbat!