Rosszul sikerült a Haladás soproni búcsúja – győzött a Paks

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2017.11.04. 15:32
A labdarúgó NB I 15. fordulójában: Haladás–Paks 1–2. A hajráig helyzet is alig akadt, de a végére felgyorsultak az események. A paksiak már két góllal vezettek, Tóth Máté csak szépíteni tudott.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL! A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

HALADÁS–PAKS 1–2 (Tóth M. 91., ill. Bartha 82., Szabó J. 86.)
Sopron, Városi Stadion, 1100 néző. Vezette: Erdős József

Noha a stadionbérlésért mérkőzésenként „csak” 400 ezer forintot fizettek a szombathelyiek, a járulékos költségek miatt összesen több mint 30 millió forintjába került a Haladásnak a soproni vendégeskedés. Ezért aztán a fiatal labdarúgók szerepeltetéséért kapott összeget javarészt az albérlet fedezésére fordította a klub. Csaknem két éven át futballozott pályaválasztóként idegenben a csapat, érthető, hogy játékos, vezető, valamint szurkoló is alig várja, hogy birtokba vehesse a Rohonci úti új, korszerű létesítményt.

Jövő héten elérkezik a várva várt pillanat, így szombaton búcsúzni érkeztek Sopronba a szombathelyiek. S mert búcsúzni csak szépen szabad, Pacsi Bálint és együttese nyerni szeretett volna. A szakember szombatig hét bajnokin ült a Haladás kispadján, ám csak egyetlen találkozó, az Újpest elleni (1–0) után érezhette meg a győzelem ízét.

A paksiakat természetesen cseppet sem érdekelte a költözés előtt álló Haladás gondja-baja. Csertői Aurél ezúttal is támadó felfogásban küldte pályára övéit. Annak ellenére is, hogy vérbeli támadó – kényszerűségből – ezúttal sem volt a kezdőben. A szakvezető a csatárhiányt ezúttal is Kulcsár Dávid előretolásával igyekezett orvosolni, no meg azzal, hogy Bartha Lászlót és Szakály Dénest is a támadósorba vezényelte. Mögöttük Papp Kristóf, valamint Simon Ádám „takarított”, a szervezést pedig a hátrébb vont Bertus Lajosra bízta.

Szombathelyi oldalon Pacsi Bálint ezúttal a kispadra ültette a Haladás támadóit, így David Williams, az egy egy elleni helyzeteket bátran bevállaló Myke Bouard Ramos, valamint a viszonylag jól cselező Leandro Martínez is csak a tartalékok közé került. Helyettük a tapasztalan Kiss Tamás szerepelt elöl, míg a középpályásnak számító Karol Mészárost jobb-, Halmosi Pétert pedig balszélsőként szerepeltette. A támadóerényekkel büszkélkedő Kovács Lóránt és a fiatal Petró Balázs még a keretben sem kapott helyet, Pacsi Bálint nem megfelelő hozzáállásra hivatkozva mindkettejüket kitette a keretből.

Nos, vérbeli csatárok hiányában alig-alig forogtak veszélyben a kapuk. Jól jellemzi az első félidőt, hogy Király Gábornak és Verpecz Istvánnak a hazaadások fogadásán kívül más dolga nemigen volt. A szünetig valójában csupán három, kapu felé tartó lövést láthattak a nézők: kétszer a Paks, egyszer pedig a Haladás próbálkozott.

Az 58. percben pályára lépett David Williams, majd tíz perccel később Leandro Martínez is, s ezt követően láthattuk a bajnoki első valamirevaló helyzetét is. Sokáig nem kellett várni Csertői Aurél válaszlépésére, a paksiak edzője is becserélte az addig a padon fagyoskodó csatárait. Valamivel izgalmasabbá vált a meccs, ám a színvonal nem emelkedett.

A hajrában aztán felpörögtek az események, felébredt az addig szendergő Paks, és előbb Bartha László, majd Szabó János gondoskodott arról, hogy a szombathelyieknek emlékezetessé váljon a búcsú.

Tóth Máté révén ugyan a 91. percben szépítettek a hazaiak, a búcsút ezzel együtt nyilván azonnal szívesen elfelejtették volna.