Másodszor is megtréfálta a Balmazújváros a Diósgyőrt

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2017.11.04. 15:20
Balmazújvárosi öröm a lefújás után (Fotó: Koncz György)
Hatalmas bravúrt ért el a Balmazújváros: az előző három bajnokiját megnyerő Diósgyőr otthonában 2–1-re nyert, miután Bacsana Arabuli a ráadásban értékesítette a tizenegyest.

Ha van nap, amelyet sohasem felejtenek el Balmazújvárosban, akkor az 2017. augusztus 5.
A negyedik fordulónál tartott a bajnokság, és az újonc a Diósgyőrt fogadta, amely hét ponttal, veretlenül állt a tabella élén. Kell-e mondani, a találkozónak a vendégegyüttes volt az esélyese, ezért is lepődtek meg sokan, hogy az Újváros lefutballozta riválisát a pályáról, és teljesen megérdemelten nyert 4–0-ra.

Története első NB I-es győzelmét aratta akkor az újonc, ám a folytatás kevéssé volt dicső. Horváth Ferenc csapata a következő nyolc fordulóban csak két pontot kapart össze, és ez még akkor is kevés, ha tudjuk, játékban egyetlen riválisa sem nőtt fölé. A Vasas elleni 2–1-es siker két és fél hónapos böjt végét jelentette, más kérdés, hogy nem adott akkora lökést, amely a Honvéd ellen (0–3) elegendő lett volna az újabb bravúrhoz.

És ha már Horváth Ferencet említettük...

A 44 esztendős szakember 2017. február 25-én még a DVTK kispadján ült (együttese 3–2-es vereséget szenvedett az MTK-tól), korábban játszott is a borsodi klubban, így nem szorul magyarázatra, hogy számára különleges érzelmi töltete volt a szombati párharcnak.

A vendégek vezetőedzője egyébként meglepőt húzott, hiszen a kezdő tizenegybe állította a húszéves Orovecz Ádámot, majd azzal szembesült, hogy csapata a 12. percben már a harmadik nagy lehetőségét hibázza el.

Vajda Sándor a 92. másodpercben a lécet találta telibe, tíz perccel később a második próbálkozását bravúrral védte Antal Botond, majd rögtön utána Tamás László szerezhetett volna vezetést.

Ezen a szinten ennyi helyzetet ritkán lehet büntetlenül megúszni, ám a DVTK továbbra is szellősen védekezett, és a játékrész feléhez közeledve megszületett a balmazújvárosi vezetés. Tagadhatatlan, a gól előtt Vajda Sándor szabadrúgásból remekül ívelt a kapu elé, de szerencse is kellett ahhoz, hogy a menteni próbáló Dejan Karan fejese után a labda Tamás László hátáról a hálóba kerüljön.

Nem sokáig örülhettek a vendégek, hiszen Karan hamar egyenlített, így negyvenöt percnyi futballt követően azt kellett megállapítani, hogy mindkét együttesnek megmaradt az esélye a három pontra.

Nem volt kérdés, a DVTK mindent elkövetett sorozatban a negyedik győzelméért, igaz, játékában nem volt meg az a minőség, amely újabb gól eléréséhez elegendő lett volna. Ahogyan korábban megszokhattuk, a diósgyőriek próbálták nyomás alá helyezni az ellenfelet, lehetőleg már a saját térfelén letámadták, de a futballjuk pontatlan volt, így nemcsak a gól nem jött össze, hanem újabb helyzetek sem.

A Balmazújváros ebben az időszakban már jóval kevesebbet jelent meg Antal Botond kapujának előterében az első félidőhöz képest, persze ne felejtsük el, mégiscsak a hármas győzelmi szériában lévő Diósgyőr volt az ellenfele.

Amikor a 78. percben a két fél 4–0-s meccsén két gólt is szerző Rácz Ferenc ziccert rontott, úgy tűnt, elmarad a csoda, viszont a hosszabbításban Lipták Zoltán kezezése miatt büntetőhöz jutott a Balmazújváros, Arabuli pedig nem hibázott, így az újonc az idényben már másodszor győzte le esélyesebb riválisát.

Bravúr a javából!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Diósgyőr–Balmazújváros 1–2 (Karan 32., ill. Tamás L. 20., Arabuli 94. – 11-esből)