Könnyedén győzött a Videoton az MTK ellen

2013.09.01. 20:30
Nikolics Nemanja (balra) folytatta a gólgyártást (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a második helyen álló Videoton az MTK Budapest csapatát fogadta. A hazaiak Kálnoki Kis Dávid öngóljával szereztek vezetést a 40. perben, majd két perccel később Nikolics Nemanja is a vendégek kapujába talált. A második félidőben már nem született gól, de a Videoton így is magabiztos sikerrel vette át a vezetést a tabellán.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Több alapembere is elhagyta a nyáron az MTK-t, és a kék-fehérek ezt nem tudták kiheverni, az első öt fordulóban mindössze négy pontot gyűjtött Garami József egyre fiatalabb legénysége. A Videoton ellenben tovább erősödött az új idényre, José Gomes csapata nyíltan a bajnoki címre tör, és a Debrecen botlásának köszönhetően azzal a tudattal léphetett pályára a Sóstói Stadionban, hogy egy győzelemmel hárompontos előnnyel a tabella élére ugrik.

Nagy elánnal kezdtek a fehérváriak, a fővárosiak pedig bölcsen bebetonozták magukat 16-osuk köré, mert tudták, hogy egy korai gól szinte biztosan vesztüket okozná. Igaz, Kovács István a 10. percben némi szerencsével – egy védővel kényszerítőzött – így is helyzetbe került, ám rosszul célzott. Mivel a várt félelmetes rohamok elmaradtak, egyre bátrabban merészkedett előre az MTK, olyannyira, hogy Ladányi Tibor hatalmas helyzetből lőhetett kapura, de túl közel tartott labdája Juan Calatayudhoz, így a kapus védeni tudott.

Hazai részről Nikolics Nemanja válaszolt, de ő is elpuskázta a maga lehetőségét, szintén rosszul célzott, és Kanta Józsefről is ugyanezt mondhatjuk, bár az MTK-s karmester szabadrúgása jóval pontosabb volt, de így is az oldalhálóban landolt.

A 40. percben Kálnoki Kis Dávid aztán megmutatta, hogyan kell megrezgetni a hálót, fejese kivitelezésében nem is lehetett hibát lelni formailag, csak éppen saját kapuja felső sarkába csúsztatott Kleinheisler László szabadrúgása után. 1–0

Védőtársához hasonlóan kapitális hibát mutatott be két perc múlva Dragan Vukmir: Arturo Álvarez elvette tőle a labdát a 16-osnál, a beadást Nikolics Nemanja pimasz módon az üres kapuba pörgette, és máris 2–0-ra vezetett a Vidi.

A fordulás után (a szünetben kiderült, hogy bár csúfosan kiesett a Vidi az európai kupaporondról, szurkolólányok tekintetében minimum Bajnokok Ligája-döntős) Álvarez adott egy „gólpasszt" Sándor Györgynek is, aki azonban vállal találta el a labdát a kapu előtt, nem fejjel – a következő támadásnál az MTK pedig egy Ladányi lőtte kapufával jelezte, hogy nincs még vége a mérkőzésnek.

Ám a mérkőzés egyre jobban veszített színvonalából és mozgalmasságából, a szurkolók is kezdték elveszíteni türelmüket, változtattak is a mesterek: a hazaiakhoz Tóth Balázs, Filipe Oliveira és a most debütáló Nildo Petrolina állt be, a fővárosiaknál pedig Bese Barnabást és Pál Andrást vezényelték pályára.

Könnyedén győzött a Videoton, meg sem kellett igazán erőltetniük magukat az újabb sikerért a fehérváriaknak, akik így egyedül veretlenek a mezőnyben, míg a legutóbbi idénybeli és a mostani MTK között ég és föld a különbség, pontosabban a tabella eleje és a tabella vége.

A kék-fehérek 386 perce gólképtelenek a bajnokságban...

EDZŐI NYILATKOZATOK
„Az első félidő elején nagyszerűen játszott a Videoton, birtokolta a labdát és veszélyeztetett. Aztán mi is akcióba lendültünk, és voltak helyzeteink. A 39. percben aztán jött az öngól, és néhány percre rá egy buta hibából a második is. A második félidőben akadt helyzet itt is ott is, ám én úgy gondolom, hogy egy nagyszerű Videoton ellen bizonyos mértékben helytálltunk, ám a kapu előtt határozottabbaknak kell lennünk, mert rúgott gól nélkül nem tudunk mérkőzést nyerni. Nagy probléma még, hogy gyerekhibát követünk el, mégpedig adott esetben egy rutinos játékos. Négy meccs gól nélkül, ez ritka teljesítmény tőlünk" – nyilatkozta az MTK szakmai igazgatója, Garami József a Sport Televíziónak.
„Nagyon örülök a három pontnak, de el kell mondani, hogy egy nagyon jó csapat ellen sikerült ezt most megszerezni. Az biztos, hogy az MTK nagyon tapasztalt és erős csapat, és sokkal jobb annál, mint amit a négy pontjuk mutat. Azért nem tudtunk gálázni, mert nem egyedül voltunk a pályán. Szerettük volna a szélekre kihúzni a játékot, mélységben játszani, de ezt az MTK nem hagyta, nagyszerűen lezárta a területeket. Örülünk a három pontnak, de most már a Ligakupa mérkőzésre koncentrálunk" – értékelte a mérkőzést a Videoton vezetőedzője, José Gomes.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL.