Diallo korai találatával nyert a Ferencváros

2013.08.31. 18:54
Ulysse Diallo, a zöld-fehérek támadója kulcsszerepet játszott a mérkőzésen (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Ferencváros a Kecskemétet fogadta a Puskás Ferenc Stadionban, és a zöld-fehérek Ulysse Diallo korai találatával megszerezték a három pontot.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

„Szégyen ez az eredmény a Ferencvárosra nézve, sajnos visszaestünk oda, ahonnan hónapokkal ezelőtt elindultunk" – horgadt fel a Ferencváros holland mestere, Ricardo Moniz a Debrecenben elszenvedett 4–1-es vereség után, és mi más is lehetett volna a célja a nyolc légióssal kiálló zöld-fehéreknek a Kecskemét elleni bajnokin, mint feledtetni a hajdúsági botlást. Moniz kitette a múlt heti kezdőből a Holman Dávid, Gyömbér Gábor, Aleksandar Jovanovic triót, míg a két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel kezdő kecskemétieknél még a keretnek sem volt tagja Antal Botond, aki rájött, hogy még nem heverte ki teljesen ujjsérülését, a veterán Németh Viktor helyettesítette őt a kapuban.

Böde Dániel mellett nem Jack Tuijp, hanem Ulysse Diallo hallgathatta a kezdő sípszót – miután megemlékeztek a nemrégiben elhunyt Gyetvai Lászlóról és Gyarmati Dezsőről – és három perc múlva miatta állhattak fel ismét ugyanoda, ugyanis két lépésről a kapuba fejelte Arsenio Valpoort bal oldali beadását. 1–0!

A gól után feszült hangulatban, helyzetek nélkül folytatódott a mérkőzés, majd Julian Jenner választott rossz megoldást a 16-oson belül Böde parádés passza után, a 23. percben pedig Böde megpattant lövése csattant a kapufán. Szép csendesen csordogált a mérkőzés a kellemes nyári estében, csak a könyörtelen belemenések miatt állt pár olykor a játék, és egy-egy szabadrúgás előtt is elbíbelődtek fél perceket a futballisták. Az első félidő második fele egyetlen érdekesebb jelenetet tartalmazott: egy léc fölött nem sokkal elzúgó Józsi György-lövést.

A második félidő kecskeméti cserével kezdődött (Varga Róbertet Balázs Zsolt váltotta), majd egy közepesen jó Böde-szabadrúgással és egy elpuskázott Diallo-helyzettel folytatódott. Az 52. percben Böde is rosszul célzott kecsegtető helyzetben, egyre nőtt tehát a nyomás a vendégvédelmen, felélénkült a jó hatezres közönség is. Nem sokkal később aztán elnémult egy pillanatra az ezerfejű, mert Balázs szép kontra végén már csak Jova Leventével állt szemben, de a kapus eszén nem tudott túljárni.

A fellángolás után ismét visszazuhant a mérkőzés a középszerűségbe, igyekeztek a mesterek felrázni övéiket: Moniz Gyömbért és Holman Dávidot, az egykori Fradi-játékos, Bekő Balázs pedig Pekár Lászlót és Nagy Patrikot vezényelte a pályára. A hajrá felé közeledve Balázs, majd Böde előtt adódott újabb gólszerzési lehetőség, de védtek a kapusok.

A végére is maradt még egy Diallo-helyzet, de Dejan Karan blokkolta az ötösön lövését – egy korai góllal nyert tehát a Fradi a lila-fehérek ellen.

Továbbra is nyeretlen a Kecskemét a Ferencváros vendégeként az élvonalban.

„A Ferencváros agyonszenvedte a meccset. Nagyon sok lehetőségünk volt, jól is játszottunk, nyilván akadtak hibák, de ennél sokkal többet érdemeltünk. A szerencsével hadilábon állunk, de jó úton járunk. A csapat mindent kiadott magából, amit csak lehetett. Amíg a Fradi frissebben futballozott, ránk erőltette az akaratát, de a második félidő teljes mértékben a mienk volt. Nyilván a Fradinak is voltak lehetőségei azzal, hogy kinyíltunk” – mondta a Sport Tv-nek Bekő Balázs, a Kecskemét vezetőedzője.

„Nagyon nehéz győzelem volt. Fiatal játékosok szerepeltek a pályán, megszenvedtünk a győzelemért. Hiányzott a második gól, és nem birtokoltuk annyit a labdát a végén. Talán önbizalomhiány és egy kicsit görcsösség jellemezte a csapatot” – jelentette ki Ricardo Moniz, a Ferencváros vezetőedzője.