A DVTK legyőzte a Győrt, ismét megvívhat a Sopronnal a Magyar Kupáért

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
2024.03.16. 22:00
A diósgyőriek sikerrel vették az elődöntőt (Fotó: Nagy Gábor)
A DVTK 80–69-re legyőzte a házigazda Győrt a női kosárlabda Magyar Kupa szombat esti elődöntőjében, így készülhet a vasárnapi fináléra, ahol a Sopron lesz az ellenfele.

ELŐREHOZOTT DÖNTŐNEK BEILLŐ mérkőzés volt az idei női Magyar Kupa időrendi sorrendben második összecsapása, a Győr–DVTK csata. A bajnokságban 19 forduló után is veretlenül első borsodiak és a második helyezett győriek találkozóját nagy várakozás előzte meg, nem véletlenül, hazánk két jelenlegi legjobb csapatáról van szó, amelyek pont egy hete szenzációs mérkőzést vívtak egymással az alapszakaszban. Akkor a piros-fehérek örülhettek a végén, mert Lelik Réka majd félpályás, utolsó másodpercben szerzett triplájával nyerni tudtak a kupahétvége helyszínéül szolgáló Egyetemi Csarnokban.

Szombat este a házigazda zöld-fehéreknél az amerikai Destiny Slocum sérülés miatt hiányzott, míg a piros mezeseknél a francia center, Ana Tadic maradt ki a keretből a légiósszabály miatt. A két büntetővel kezdő Lelik már a második percben emlékeztette a győrieket az előző találkozóra, amikor újra nagyon távolról dobott triplát. Jobban, magabiztosabban kezdett a „vendégcsapat”, öt ponttal nyerte is az első negyedet. A diósgyőriek Tadic távollétében is remekül semlegesítették a hazai centerklasszist, a brit Kristine Anigwét, akihez ritkán jutott be a labda a palánk alá. Tizenegy ponttal meglépett a DVTK a 13. percben, megakadt a hazai támadójáték, négy és fél percig nem született győri pont.

A bajnokin a harmadik negyedben meg tudott újulni a Rába-parti együttes, most is ez kellett volna, mert a nagyszünetre kilencpontos hátrányban voltak Dombai Rékáék, akik a válogatott bedobó ziccerével kezdték meg a felzárkózást a térfélcserét követően. Ám a hátrányuk egyre csak nőtt, a 25. percben már 16 ponttal járt előrébb a borsodi együttes, a csapata mélyrepülését nehezen viselő Cziczás László pedig technikait kapott reklamálásért.

A gödörből nem tudott kijönni a Győr, amely még sosem nyert Magyar Kupát (két ezüstje van 2012-ből és 2013-ból), és a jobban játszó, lepattanózó és dobó, négyszeres MK-győztes Diósgyőr – a szektorukat csaknem teljesen megtöltő, ragyogóan drukkoló szurkolói nagy örömére – megérdemelten jutott ismét a fináléba 2022 után.

NŐI KOSÁRLABDA
KILLIK LÁSZLÓ MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, GYŐR
ELŐDÖNTŐ
DVTK HUN-THERM–SERCO UNI GYŐR 80–69 (20–15, 17–13, 22–19, 21–22)
Győr, 1000 néző. V: Kapitány, Frányó, Török D.
DVTK: Aho N. 11/3, LELIK 21/6, CHARLES 8, M. Jovanovics 10/6, GRIGALAUSKYTE9. Csere: GARBIN 18/6, Kányási 3/3, Tenyér. Edző: Völgyi Péter
GYŐR: Dubei 6/6, Dombai 7, Carleton 15/3, Török Á., Goree 8/3. Csere: ANIGWE 11, RUFF-NAGY 9/6, Bach 6, Gyöngyösi 7/3. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–3. 6. p.: 11–9. 9. p.: 14–15. 13. p.: 26–15. 17. p.: 32–25. 24. p.: 47–32. 25. p.: 48–38. 28. p.: 53–44. 33. p.: 64–49. 37. p.: 69–61. 39. p.: 76–67
Völgyi Péter: – Hetven pont alatt akartuk tartani a Győrt, és ez a szándékunk megvalósult. Végig irányítottuk a mérkőzést, úgy érzem, nem érdemtelenül jutottunk a döntőbe.
Cziczás László: – Megérdemelten nyerte az elődöntőt a DVTK. Sajnos az idény egyik leggyengébb támadójátékát nyújtottuk, ez okozta a vereséget.