Férfi kosár Euroliga: a Milan borította a papírformát Barcelonában – videók

2023.12.15. 23:10
Sergio Llull (labdával) 16 pontot szerzett a Realban csütörtök este (Fotó: Getty Images)
Bár több fontos játékosát, köztük az éppen a katalán sztárcsapatból érkező Nikola Miroticot nélkülözni kényszerült, a Milan meglepetésre 90–86-ra győzött a Barcelona vendégeként a férfi kosárlabda Euroliga pénteki játéknapján. Devon Hall 21, Shavon Shields 19 pontot szerzett az alsóházból felkapaszkodni próbáló olasz csapatban. A Valencia jó védekezéssel hatvan pont alatt tartotta és 63–56-ra legyőzte idegenben az Olympiakoszt – a spanyol csapat sorozatban harmadszor nyert –, míg a Fenerbahce az új edzője, Saras Jasikevicius első meccsén hazai pályán 86–74-re verte a Monacót.

BARCELONA–MILAN 86–90

OLYMPIAKOSZ–VALENCIA 56–63

FENERBAHCE–MONACO 86–74

CSÜTÖRTÖKÖN TÖRTÉNT

A címvédő Real Madrid érzelmes mérkőzésen 88–73-ra legyőzte a Bayern Münchent a férfi kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján. A Virtus Bologna tíz ponttal verte idegenben a Baskoniát a nap rangadóján, győzött mindkét belgrádi csapat – a Crvena zvezda egyelőre még Hanga Ádám nélkül –, fontos sikert aratott a Maccabi Tel-Aviv, és három vereség után nyert a Panathinaikosz is.

REAL MADRID–BAYERN MÜNCHEN 88–73

Pablo Lasót fantasztikus fogadtatásban részesítette a madridi Wizink Center közönsége, nem feledve azt a sikerekkel kikövezett több mint egy évtizedet, amelyet a tréner a Real Madrid vezetőedzői székében töltött el tavaly nyári szívrohamáig. A madridiak kénytelenek voltak nélküle folytatni, de Laso szerencsésen felépült, májusban aláírt a Bayern Münchennek, amellyel most visszatért, és csapata nem is adta olcsón a bőrét. A bajorok jól kezdtek, és még a negyedik negyed elején is csak négypontos hátrányban voltak (6359), akkor azonban meglódult a címvédő, játékosai sorozatban 14 pontot szórtak, és ezzel gyakorlatilag vége volt a meccsnek. Sergio Llull 16, Facundo Campazzo 13 pontot szerzett, a Bayernben Isaac Bonga 15, Devon Booker 14 ponttal zárt.

ÍGY FOGADTÁK PABLO LASÓT MADRIDBAN

BASKONIA–VIRTUS BOLOGNA 81–91

A Baskonia megnyerte a megelőző három Euroliga-meccsét, de a remek idényt futó Virtussal nem bírt. A vendégek elhúztak az első negyedben, ezt a hátrányt még ledolgozták a baszkok, és az utolsó percekig nyílt volt a mérkőzés. Marco Belinelli az utolsó másfél percben két triplát is beágyúzott – erre már nem érkezett válasz a hazaiaktól. Belinelli 27 pontos idénycsúccsal finiselt, az egyszer a földre zuhantában is kosarat szerző Tornike Sengelija 16-tal, a hazai csapatban öten is elérték a tíz pontot, a legtovább Chima Moneke (16) jutott.

CRVENA ZVEZDA–ALBA BERLIN 85–71

A térdsérülésből gyógyuló Hanga Ádám visszatérése már közel, de a sereghajtó berliniek ellen még nem nevezték be a belgrádiak. A hazaiak az első félidő hajrájában húztak el, majd erős harmadik negyedükkel, kiváló védekezéssel alapozták meg ötödik győzelmüket. Nemanja Nedovics négy triplát dobott be, 20 ponttal zárt, Rokas Giedraitis három hármast és 19 pontot ért el volt csapata ellen, a vendég Albában Louis Olinde 13 ponttal (5/5-ös mezőnymutatóval) volt a legjobb dobó.

ZALGIRIS–PARTIZAN 85–93

Euroliga-történelme legerősebb, 58 pontos első félidejével gondoskodott a Partizan arról, hogy négy egymást követő idegenbeli vereség után végre győzzön vendégként. A mérkőzés nagy részében a belgrádiak tízpontosnál nagyobb előnnyel vezettek a 22 pontig jutó Kevin Punter és a 16 pontos P. J. Dozier vezetésével, az idényben eddig gyengélkedő Zalgirisban Keenan Evans hiába ért el 33 pontos Euroliga-karriercsúcsot.

MACCABI–ANADOLU EFES 95–86

Még egy mérkőzés, amely összefügg Belgráddal: az izraeli csapat ezúttal is a szerb fővárosban volt vendéglátó. A fontos győzelmet arató Maccabiban Lorenzo Brown (21) és Bonzie Colson (17) szerezte a legtöbb pontot, de kulcsember volt Tamir Blatt is, aki a negyedik negyed elejének kulcsfontosságú pillanataiban gyors egymásutánban három triplát is bedobott. A sérülések sújtotta Efesben Darius Thompson 22 ponttal zárt.

VILLEURBANNE–PANATHINAIKOSZ 81–89

A szoros első negyed után elhúztak a vendégek, és bár a lyoniak nem adták fel, a negyedik játékrészben egyenlítettek is (69–69), megint kicsúszott kezükből az irányítás. Marius Grigonis 19 pontot, Kosztasz Szlukasz a 18 pontja mellett 12 asszisztot jegyzett a görög csapatban, amely három vereség után tudott győzni.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ
Csütörtöki mérkőzések

Crvena zvezda (szerb)–Alba Berlin (német) 85–71 (25–22, 26–20, 20–11, 14–18)
Zalgiris Kaunas (litván)–Partizan (szerb) 85–93 (21–29, 23–29, 20–18, 21–17)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Anadolu Efes (török) 95–86 (29–20, 16–28, 21–16, 29–22)
Baskonia (spanyol)–Virtus Bologna (olasz) 81–91 (15–24, 28–18, 17–21, 21–28)
Real Madrid (spanyol)–Bayern München (német) 88–73 (19–23, 23–14, 21–20, 25–16)
Lyon-Villeurbanne (francia)–Panathinaikosz (görög) 81–89 (21–24, 15–21, 24–19, 21–25)
Pénteki mérkőzések
Fenerbahce (török)–Monaco (francia) 86–74 (24–21, 22–24, 22–12, 18–17)
Olympiakosz (görög)–Pamesa Valencia (spanyol) 56–63 (15–14, 11–21, 12–12, 18–16)
Barcelona (spanyol)–Milano (olasz) 86–90 (19–29, 21–22, 19–17, 27–22)