nemzetisport.hu 2020.09.11 14:22 Frissítve: 2021.05.30 22:33

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2020–2021

A női kézilabda Bajnokok Ligája 2020–2021-es idényének adatbankja. 

 

NŐI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2020–2021
BAJNOKOK LIGÁJA EURÓPAI KÉZILABDALIGA
Győr Siófok
Ferencváros Debreceni VSC
  Vác
  Alba Fehérvár

BAJNOKOK LIGÁJA

A lebonyolítás megváltozott, a férfiaknál és a nőknél is 16-16 csapat küzdött a főtáblán két nyolcas csoportban. Mindkét nemnél a csoportkörben oda-vissza vágós rendszerben zajlott a küzdelem. Az eredeti versenykiírás szerint a 14 fordulót követően a két csoport első két helyezettje közvetlenül a negyeddöntőbe jutott volna, míg a harmadik, a negyedik, az ötödik és a hatodik oda-visszavágós ki-ki mérkőzésen harcolhatta volna ki a legjobb nyolc közé jutást, míg a tabella utolsó két-két együttese búcsúzott volna.

Mivel a csoportkörből több meccset sem tudtak február 14-ig lejátszani, az EHF döntőse szerint minden csapat továbbjutott és részt vesz a nyolcaddöntőben, a le nem játszott meccsek esetében pedig a vétlen fél kapta a meccsért járó két pontot 10–0-s gólkülönbséggel. A két csoportból keresztbe játszanak a csapatok az első kieséses szakaszban, az A-csoport első helyezettje a B-csoport nyolcadikjával, és így tovább. 

Az oda-visszavágós negyeddöntőket áprilisban rendezték meg, majd a négyes döntőre május 29-én és 30-án, a budapesti Papp László Sportarénában került sor.

A VÉGEREDMÉNY
1. Vipers Kristiansand (norvég, June Andenaes, Sunniva Andersen, Emilie Arntzen, Malin Aune, Ragnhild Dahl, Karine Dahlum, Evelina Erikkson, Vilde Jonassen, Jana Knedlíková, Jeanett Kristiansen, Heidi Löke, Katrine Lunde, Nora Mörk, Andrea Pedersen, Tonje Refsnes, Henny Reistad, Linn Jörum Sulland, Marta Tomac, Silje Waade, Hanna Yttereng, edző: Ole Gustav Gjekstad)
2. Brest Bretagne HB (francia)
3. GYŐRI AUDI ETO KC (Eduarda Amorim, Kari Brattset, Csekő Brigitta, Béatrice Edwige, Faluvégi Dorottya, Fodor Csenge, Laura Glauser, Görbicz Anita, Anne Hansen, Veronica Kristiansen, Kürthi Laura, Amandine Leynaud, Lukács Viktória, Estelle Nze Minko, Stine Oftedal, Ogonovszky Eszter, Puhalák Szidónia, Silje Solberg Silje, edző: Danyi Gábor, Ambros Martín)
4. CSZKA Moszkva (orosz)  

AZ IDÉNY ÁLOMCSAPATA
Kapus: Amandine Leynaud (Győri Audi ETO KC)
Jobbszélső: Lukács Viktória (Győr)
Jobbátlövő:
Nora Mörk (Vipers Kristiansand)
Irányító: Stine Oftedal (Győr)
Beálló: Pauletta Foppa (Brest Bretagne)
Balátlövő: Cristina Neagu (CSM Bucuresti)
Balszélső: Majda Mehmedovics (Buducsnoszt Podgorica)
Védő: Eduarda Amorim (Győr)
Fiatal játékos: Henny Reistad (Vipers)
Edző: Ole Gustav Gjekstad (Vipers)

A final four legértékesebb játékosa (MVP): Henny Reistad (Vipers)
Gólkirálynő: Ana Gros (Brest) – 135 góllal

NÉGYES DÖNTŐ (PAPP LÁSZLÓ BUDAPEST SPORTARÉNA)
ELŐDÖNTŐ (május 29.)
GYŐRI AUDI ETO KC–Brest (francia)23–23 – hetesekkel: 2–4
Vipers Kristiansand (norvég)–CSZKA Moszkva (orosz)
33–30
  
A 3. HELYÉRT (május 30.)
GYŐRI AUDI ETO KC–CSZKA Moszkva (orosz)
32–21
 
DÖNTŐ (május 30.)
Brest (francia)–Vipers Kristiansand (norvég)
28–34

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ

NEGYEDDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC19–3021–2440–54
Vipers Kristiansand (norvég)–Rosztov-Don (orosz)34–2723–23
57–50
CSM Bucuresti (román)–CSZKA Moszkva (orosz)32–2719–24
51–51
Brest (francia)–Metz Handball (francia)34–2426–2660–50
NYOLCADDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 22–19 28–29 50–48
BBM Bietigheim (német)–GYŐRI AUDI ETO KC 20–37 28–32 48–69
Vipers Kristiansand (norvég)–Odense Handbold (dán) 35–36 30–26 65–62
Podravka Koprivnica (horvát)–Rosztov-Don (orosz) 20–29 24–42 44–71
SCM Ramnicu Valcea (román)–CSM Bucuresti (román) 24–33 27–21 51–54
Krim Ljubljana (szlovén)–CSZKA Moszkva (orosz) 25–20 21–27 46–47
Team Esbjerg (dán)–Brest (francia) 27–33 27–30 54–63
Borussia Dortmund (német)–Metz Handball (francia) 0–10
0–10
0–20

 

CSOPORTKÖR

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Rosztov-Don (orosz) 14 10 1   3 331–308 +23 21
 2. Metz Handball (francia) 14 10   4 389–354 +35 20
 3. CSM Bucuresti (román) 14   8 1   5 331–309 +22 17
 4. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 14   8   6 386–378   +8 16
 5. Vipers Kristiansand (norvég) 14   7 2   5 327–320   +7 16
 6. Team Esbjerg (dán) 14   5 2   7 374–351 +23 12
 7. Krim Ljubljana (szlovén) 14   2 3   9 325–375 –50   7
 8. Bietigheim (német) 14   1 1 12 318–386 –68   3
AZ A-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (2020. szeptember 12–13.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Rosztov-Don (orosz) 25–26
Krim Ljubljana (szlovén)–Vipers Kristiansand (norvég) 26–27
BBM Bietigheim (német)–Team Esbjerg (dán) 26–33
CSM Bucuresti (román)–Metz Handball (francia) 31–26
2. FORDULÓ (2020. szeptember 19–20.)  
Rosztov-Don (orosz)–Krim Ljubljana (szlovén) 23–23
Metz Handball (francia)–BBM Bietigheim (német) 36–27
Vipers Kristiansand (norvég)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–31
Team Esbjerg (dán)–CSM Bucuresti (román) 29–30
3. FORDULÓ (2020. szeptember 26–27.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Metz Handball (francia) 32–30
BBM Bietigheim (német)–Vipers Kristiansand (norvég) 29–33
Krim Ljubljana (szlovén)–Team Esbjerg (dán) 0–10*
CSM Bucuresti (román)–Rosztov-Don (orosz) 22–27
4. FORDULÓ (2020. október 10–11.)  
Vipers Kristiansand (norvég)–CSM Bucuresti (román) 30–25
Team Esbjerg (dán)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 21–24
Metz Handball (francia)–Krim Ljubljana (szlovén) 33–27
BBM Bietigheim (német)–Rosztov-Don (orosz) 31–32
5. FORDULÓ (2020. október 17–18.)  
Rosztov-Don (orosz)–Metz Handball (francia) 30–26
Krim Ljubljana (szlovén)–BBM Bietigheim (német) 28–26
Team Esbjerg (dán)–Vipers Kristiansand (norvég) 27–27
CSM Bucuresti (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–19
6. FORDULÓ (2020. október 24–25.)  
Rosztov-Don (orosz)–Vipers Kristiansand (norvég) 10–0*
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Krim Ljubljana (szlovén) 32–25
Metz Handball (francia)–Team Esbjerg (dán) 31–29
BBM Bietigheim (német)–CSM Bucuresti (román) 22–32
7. FORDULÓ (2020. november 7.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BBM Bietigheim (német) 24–35
Rosztov-Don (orosz)Team Esbjerg (dán) 28–24
Krim Ljubljana (szlovén)–CSM Bucuresti (román) 23–25
Vipers Kristiansand (norvég)–Metz Handball (francia) 0–10*
8. FORDULÓ (2020. november 14–15.)  
CSM Bucuresti (román)–Krim Ljubljana (szlovén) 22–22
Metz Handball (francia)–Vipers Kristiansand (norvég) 28–29
BBM Bietigheim (német)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–29
Team Esbjerg (dán)–Rosztov-Don (orosz) 24–25
9. FORDULÓ (2020. november 21–22.)  
Krim Ljubljana (szlovén)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–32
Vipers Kristiansand (norvég)–Rosztov-Don (orosz) 23–24
CSM Bucuresti (román)–BBM Bietigheim (német) 10–0*
Team Esbjerg (dán)–Metz Handball (francia) 25–28
10. FORDULÓ (2021. január 9–10.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–CSM Bucuresti (román) 31–27
BBM Bietigheim (német)–Krim Ljubljana (szlovén) 22–22
Metz Handball (francia)–Rosztov-Don (orosz) 27–26
Vipers Kristiansand (norvég)–Team Esbjerg (dán) 28–28
11. FORDULÓ (2021. január 16–17.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Team Esbjerg (dán) 24–28
CSM Bucuresti (román)–Vipers Kristiansand (norvég) 22–29
Rosztov-Don (orosz)–BBM Bietigheim (német) 27–21
Krim Ljubljana (szlovén)–Metz Handball (francia) 22–26
12. FORDULÓ (2021. január 23–24.)  
Metz Handball (francia)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 30–29
Rosztov-Don (orosz)–CSM Bucuresti (román) 0–10*
Vipers Kristiansand (norvég)–BBM Bietigheim (német) 10–0*
Team Esbjerg (dán)–Krim Ljubljana (szlovén) 33–23
13. FORDULÓ (2021. február 6–7.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Vipers Kristiansand (norvég) 30–28
CSM Bucuresti (román)–Team Esbjerg (dán) 28–26
BBM Bietigheim (német)–Metz Handball (francia) 25–33
Krim Ljubljana (szlovén)–Rosztov-Don (orosz) 28–27
14. FORDULÓ (2021. február 13–14.)  
Metz Handball (francia)–CSM Bucuresti (román) 25–22
Rosztov-Don (orosz)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–24
Vipers Kristiansand (norvég)–Krim Ljubljana (szlovén) 37–30
Team Esbjerg (dán)–BBM Bietigheim (német) 37–29
*megállapított eredmény


A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. GYŐRI AUDI ETO KC 14 10 4 457–353 +104 24
 2. CSZKA Moszkva (orosz) 14 11 1 2 404–350   +54 23
 3. Brest Bretagne (francia) 14 6 5 3 384–349   +35 17
 4. Odense Handbold (dán) 14 6 1 7 384–370   +14 13
 5. Buducsnoszt (montenegrói) 14 5 2 7 363–377   –14 12
 6. Ramnicu Valcea (román) 14 5 9 263–319   –56 10
 7. Borussia Dortmund (német) 14 4 1 9 347–391   –44   9
 8. Podravka (horvát) 14 2 12 326–419   –93   4
A B-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (2020. szeptember 12–13.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–GYŐRI AUDI ETO KC 27–27
Odense Handbold (dán)–Borussia Dortmund (német) 32–27
Brest (francia)–SCM Ramnicu Valcea (román) 28–21
Podravka Koprivnica (horvát)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 29–26
2. FORDULÓ (2020. szeptember 19–20.)  
GYŐRI AUDI ETO KC–Podravka Koprivnica (horvát) 43–28
SCM Ramnicu Valcea (román)–Odense Handbold (dán) 21–30
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–CSZKA Moszkva (orosz) 22–25
Borussia Dortmund (német)–Brest (francia) 29–41
3. FORDULÓ (2020. szeptember 26–27.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–SCM Ramnicu Valcea (román) 30–20
Podravka Koprivnica (horvát)–Borussia Dortmund (német) 25–26
Brest (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC 25–25
Odense Handbold (dán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 30–21
4. FORDULÓ (2020. október 10–11.)  
Borussia Dortmund (német)–CSZKA Moszkva (orosz) 28–29
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Brest (francia) 22–22
GYŐRI AUDI ETO KC–Odense Handbold (dán) 32–25
SCM Ramnicu Valcea (román)–Podravka Koprivnica (horvát) 0–10*
5. FORDULÓ (2020. október 17–18.)  
GYŐRI AUDI ETO KC–SCM Ramnicu Valcea (román) 38–31
Borussia Dortmund (német)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 26–28
Brest (francia)–CSZKA Moszkva (orosz) 28–30
Podravka Koprivnica (horvát)–Odense Handbold (dán) 17–33
6. FORDULÓ (2020. október 24–25.)  
SCM Ramnicu Valcea (román)–Borussia Dortmund (német) 0–10*
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC 21–26
CSZKA Moszkva (orosz)–Podravka Koprivnica (horvát) 30–26
Odense Handbold (dán)–Brest (francia) 24–31
7. FORDULÓ (2020. november 6–8.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Odense Handbold (dán) 27–23
Brest (francia)–Podravka Koprivnica (horvát) 32–25
Borussia Dortmund (német)–GYŐRI AUDI ETO KC 24–34
SCM Ramnicu Valcea (román)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 25–23
8. FORDULÓ (2020. november 14–15.)  
Podravka Koprivnica (horvát)–Brest (francia) 29–33
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–SCM Ramnicu Valcea (román) 29–28
Odense Handbold (dán)–CSZKA Moszkva (orosz) 26–25
GYŐRI AUDI ETO KC–Borussia Dortmund (német) 38–25
9. FORDULÓ (2020. november 21–22.)  
Brest (francia)–Odense Handbold (dán) 32–21
GYŐRI AUDI ETO KC–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 34–29
Podravka Koprivnica (horvát)–CSZKA Moszkva (orosz) 20–36
Borussia Dortmund (német)–SCM Ramnicu Valcea (román) 0–10*
10. FORDULÓ (2021. január 9–10.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Brest (francia) 25–24
Odense Handbold (dán)–Podravka Koprivnica (horvát) 35–20
SCM Ramnicu Valcea (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 20–37
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Borussia Dortmund (német) 31–27
11. FORDULÓ (2021. január 16–17.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Borussia Dortmund (német) 35–28
Brest (francia)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 28–28
Odense Handbold (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 32–32
Podravka Koprivnica (horvát)–SCM Ramnicu Valcea (román) 25–27
12. FORDULÓ (2021. január 23–24.)  
SCM Ramnicu Valcea (román)–CSZKA Moszkva (orosz) 24–34
GYŐRI AUDI ETO KC–Brest (francia) 27–27
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Odense Handbold (dán) 27–24
Borussia Dortmund (német)–Podravka Koprivnica (horvát) 32–31
13. FORDULÓ (2021. február 6–7.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 27–23
Brest (francia)–Borussia Dortmund (német) 33–33
Odense Handbold (dán)–SCM Ramnicu Valcea (román) 25–26
Podravka Koprivnica (horvát)–GYŐRI AUDI ETO KC 15–33
14. FORDULÓ (2021. február 13–14.)  
SCM Ramnicu Valcea (román)–Brest (francia) 10–0*
GYŐRI AUDI ETO KC–CSZKA Moszkva (orosz) 31–24
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Podravka Koprivnica (horvát) 33–26
Borussia Dortmund (német)–Odense Handbold (dán) 32–24

 

2021.07.12 14:22:57

Kézilabda Papp Bálint (összefoglaló), Rusznák György (percről percre)

Bár a találkozó túlnyomó részében a brazilok vezettek, a hajrá a magyaroké volt.

2021.07.09 17:53:56

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Potyogtak a gólok az olimpiára készülő csapatok találkozóján, de a magyarok jöttek ki jobban a párbajból.

2021.07.06 16:41:59

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Az olimpiai felkészülés utolsó szakaszát hatgólos sikerrel indították a mieink Montenegró ellen.

2021.07.05 12:45:09

Kézilabda JOCHA KÁROLY

Hanus Ágnes nem tervezte meg a „lelépést”, s később minden csapattársától elnézést kért.

2021.06.17 05:19:53

Kézilabda BOBORY BALÁZS

„Sok mindent pozitívabban láttam, ha hibáztam, kerestem, miként tudnék javítani.”