nemzetisport.hu 2020.09.11 14:22 Frissítve: 2021.04.14 16:36

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2020–2021

A női kézilabda Bajnokok Ligája 2020–2021-es idényének adatbankja. 

 

NŐI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2020–2021
BAJNOKOK LIGÁJA EURÓPAI KÉZILABDALIGA
Győr Siófok
Ferencváros Debreceni VSC
  Vác
  Alba Fehérvár

BAJNOKOK LIGÁJA

A lebonyolítás megváltozott, a férfiaknál és a nőknél is 16-16 csapat küzdött a főtáblán két nyolcas csoportban. Mindkét nemnél a csoportkörben oda-vissza vágós rendszerben zajlott a küzdelem. Az eredeti versenykiírás szerint a 14 fordulót követően a két csoport első két helyezettje közvetlenül a negyeddöntőbe jutott volna, míg a harmadik, a negyedik, az ötödik és a hatodik oda-visszavágós ki-ki mérkőzésen harcolhatta volna ki a legjobb nyolc közé jutást, míg a tabella utolsó két-két együttese búcsúzott volna.

Mivel a csoportkörből több meccset sem tudtak február 14-ig lejátszani, az EHF döntőse szerint minden csapat továbbjutott és részt vesz a nyolcaddöntőben, a le nem játszott meccsek esetében pedig a vétlen fél kapta a meccsért járó két pontot 10–0-s gólkülönbséggel. A két csoportból keresztbe játszanak a csapatok az első kieséses szakaszban, az A-csoport első helyezettje a B-csoport nyolcadikjával, és így tovább. 

Az oda-visszavágós negyeddöntőket áprilisban rendezik meg, majd a négyes döntőre május 29-én és 30-án, a budapesti Papp László Sportarénában kerül sor.

NÉGYES DÖNTŐ (PAPP LÁSZLÓ BUDAPEST SPORTARÉNA)
ELŐDÖNTŐ (május 29.)
GYŐRI AUDI ETO KC–Brest (francia)15.15
Vipers Kristiansand (norvég)–CSZKA Moszkva (orosz)
18.00 
  
A 3. HELYÉRT (május 30.)
a két elődöntő vesztese
 15.15
 
DÖNTŐ (május 30.)
a két elődöntő győztese
18.00

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ

NEGYEDDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC19–3021–2440–54
Vipers Kristiansand (norvég)–Rosztov-Don (orosz)34–2723–23
57–50
CSM Bucuresti (román)–CSZKA Moszkva (orosz)32–2719–24
51–51
Brest (francia)–Metz Handball (francia)34–2426–2660–50
NYOLCADDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 22–19 28–29 50–48
BBM Bietigheim (német)–GYŐRI AUDI ETO KC 20–37 28–32 48–69
Vipers Kristiansand (norvég)–Odense Handbold (dán) 35–36 30–26 65–62
Podravka Koprivnica (horvát)–Rosztov-Don (orosz) 20–29 24–42 44–71
SCM Ramnicu Valcea (román)–CSM Bucuresti (román) 24–33 27–21 51–54
Krim Ljubljana (szlovén)–CSZKA Moszkva (orosz) 25–20 21–27 46–47
Team Esbjerg (dán)–Brest (francia) 27–33 27–30 54–63
Borussia Dortmund (német)–Metz Handball (francia) 0–10
0–10
0–20

 

CSOPORTKÖR

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Rosztov-Don (orosz) 14 10 1   3 331–308 +23 21
 2. Metz Handball (francia) 14 10   4 389–354 +35 20
 3. CSM Bucuresti (román) 14   8 1   5 331–309 +22 17
 4. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 14   8   6 386–378   +8 16
 5. Vipers Kristiansand (norvég) 14   7 2   5 327–320   +7 16
 6. Team Esbjerg (dán) 14   5 2   7 374–351 +23 12
 7. Krim Ljubljana (szlovén) 14   2 3   9 325–375 –50   7
 8. Bietigheim (német) 14   1 1 12 318–386 –68   3
AZ A-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (2020. szeptember 12–13.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Rosztov-Don (orosz) 25–26
Krim Ljubljana (szlovén)–Vipers Kristiansand (norvég) 26–27
BBM Bietigheim (német)–Team Esbjerg (dán) 26–33
CSM Bucuresti (román)–Metz Handball (francia) 31–26
2. FORDULÓ (2020. szeptember 19–20.)  
Rosztov-Don (orosz)–Krim Ljubljana (szlovén) 23–23
Metz Handball (francia)–BBM Bietigheim (német) 36–27
Vipers Kristiansand (norvég)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–31
Team Esbjerg (dán)–CSM Bucuresti (román) 29–30
3. FORDULÓ (2020. szeptember 26–27.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Metz Handball (francia) 32–30
BBM Bietigheim (német)–Vipers Kristiansand (norvég) 29–33
Krim Ljubljana (szlovén)–Team Esbjerg (dán) 0–10*
CSM Bucuresti (román)–Rosztov-Don (orosz) 22–27
4. FORDULÓ (2020. október 10–11.)  
Vipers Kristiansand (norvég)–CSM Bucuresti (román) 30–25
Team Esbjerg (dán)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 21–24
Metz Handball (francia)–Krim Ljubljana (szlovén) 33–27
BBM Bietigheim (német)–Rosztov-Don (orosz) 31–32
5. FORDULÓ (2020. október 17–18.)  
Rosztov-Don (orosz)–Metz Handball (francia) 30–26
Krim Ljubljana (szlovén)–BBM Bietigheim (német) 28–26
Team Esbjerg (dán)–Vipers Kristiansand (norvég) 27–27
CSM Bucuresti (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–19
6. FORDULÓ (2020. október 24–25.)  
Rosztov-Don (orosz)–Vipers Kristiansand (norvég) 10–0*
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Krim Ljubljana (szlovén) 32–25
Metz Handball (francia)–Team Esbjerg (dán) 31–29
BBM Bietigheim (német)–CSM Bucuresti (román) 22–32
7. FORDULÓ (2020. november 7.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BBM Bietigheim (német) 24–35
Rosztov-Don (orosz)Team Esbjerg (dán) 28–24
Krim Ljubljana (szlovén)–CSM Bucuresti (román) 23–25
Vipers Kristiansand (norvég)–Metz Handball (francia) 0–10*
8. FORDULÓ (2020. november 14–15.)  
CSM Bucuresti (román)–Krim Ljubljana (szlovén) 22–22
Metz Handball (francia)–Vipers Kristiansand (norvég) 28–29
BBM Bietigheim (német)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–29
Team Esbjerg (dán)–Rosztov-Don (orosz) 24–25
9. FORDULÓ (2020. november 21–22.)  
Krim Ljubljana (szlovén)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–32
Vipers Kristiansand (norvég)–Rosztov-Don (orosz) 23–24
CSM Bucuresti (román)–BBM Bietigheim (német) 10–0*
Team Esbjerg (dán)–Metz Handball (francia) 25–28
10. FORDULÓ (2021. január 9–10.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–CSM Bucuresti (román) 31–27
BBM Bietigheim (német)–Krim Ljubljana (szlovén) 22–22
Metz Handball (francia)–Rosztov-Don (orosz) 27–26
Vipers Kristiansand (norvég)–Team Esbjerg (dán) 28–28
11. FORDULÓ (2021. január 16–17.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Team Esbjerg (dán) 24–28
CSM Bucuresti (román)–Vipers Kristiansand (norvég) 22–29
Rosztov-Don (orosz)–BBM Bietigheim (német) 27–21
Krim Ljubljana (szlovén)–Metz Handball (francia) 22–26
12. FORDULÓ (2021. január 23–24.)  
Metz Handball (francia)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 30–29
Rosztov-Don (orosz)–CSM Bucuresti (román) 0–10*
Vipers Kristiansand (norvég)–BBM Bietigheim (német) 10–0*
Team Esbjerg (dán)–Krim Ljubljana (szlovén) 33–23
13. FORDULÓ (2021. február 6–7.)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Vipers Kristiansand (norvég) 30–28
CSM Bucuresti (román)–Team Esbjerg (dán) 28–26
BBM Bietigheim (német)–Metz Handball (francia) 25–33
Krim Ljubljana (szlovén)–Rosztov-Don (orosz) 28–27
14. FORDULÓ (2021. február 13–14.)  
Metz Handball (francia)–CSM Bucuresti (román) 25–22
Rosztov-Don (orosz)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–24
Vipers Kristiansand (norvég)–Krim Ljubljana (szlovén) 37–30
Team Esbjerg (dán)–BBM Bietigheim (német) 37–29
*megállapított eredmény


A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. GYŐRI AUDI ETO KC 14 10 4 457–353 +104 24
 2. CSZKA Moszkva (orosz) 14 11 1 2 404–350   +54 23
 3. Brest Bretagne (francia) 14 6 5 3 384–349   +35 17
 4. Odense Handbold (dán) 14 6 1 7 384–370   +14 13
 5. Buducsnoszt (montenegrói) 14 5 2 7 363–377   –14 12
 6. Ramnicu Valcea (román) 14 5 9 263–319   –56 10
 7. Borussia Dortmund (német) 14 4 1 9 347–391   –44   9
 8. Podravka (horvát) 14 2 12 326–419   –93   4
A B-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (2020. szeptember 12–13.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–GYŐRI AUDI ETO KC 27–27
Odense Handbold (dán)–Borussia Dortmund (német) 32–27
Brest (francia)–SCM Ramnicu Valcea (román) 28–21
Podravka Koprivnica (horvát)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 29–26
2. FORDULÓ (2020. szeptember 19–20.)  
GYŐRI AUDI ETO KC–Podravka Koprivnica (horvát) 43–28
SCM Ramnicu Valcea (román)–Odense Handbold (dán) 21–30
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–CSZKA Moszkva (orosz) 22–25
Borussia Dortmund (német)–Brest (francia) 29–41
3. FORDULÓ (2020. szeptember 26–27.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–SCM Ramnicu Valcea (román) 30–20
Podravka Koprivnica (horvát)–Borussia Dortmund (német) 25–26
Brest (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC 25–25
Odense Handbold (dán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 30–21
4. FORDULÓ (2020. október 10–11.)  
Borussia Dortmund (német)–CSZKA Moszkva (orosz) 28–29
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Brest (francia) 22–22
GYŐRI AUDI ETO KC–Odense Handbold (dán) 32–25
SCM Ramnicu Valcea (román)–Podravka Koprivnica (horvát) 0–10*
5. FORDULÓ (2020. október 17–18.)  
GYŐRI AUDI ETO KC–SCM Ramnicu Valcea (román) 38–31
Borussia Dortmund (német)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 26–28
Brest (francia)–CSZKA Moszkva (orosz) 28–30
Podravka Koprivnica (horvát)–Odense Handbold (dán) 17–33
6. FORDULÓ (2020. október 24–25.)  
SCM Ramnicu Valcea (román)–Borussia Dortmund (német) 0–10*
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC 21–26
CSZKA Moszkva (orosz)–Podravka Koprivnica (horvát) 30–26
Odense Handbold (dán)–Brest (francia) 24–31
7. FORDULÓ (2020. november 6–8.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Odense Handbold (dán) 27–23
Brest (francia)–Podravka Koprivnica (horvát) 32–25
Borussia Dortmund (német)–GYŐRI AUDI ETO KC 24–34
SCM Ramnicu Valcea (román)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 25–23
8. FORDULÓ (2020. november 14–15.)  
Podravka Koprivnica (horvát)–Brest (francia) 29–33
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–SCM Ramnicu Valcea (román) 29–28
Odense Handbold (dán)–CSZKA Moszkva (orosz) 26–25
GYŐRI AUDI ETO KC–Borussia Dortmund (német) 38–25
9. FORDULÓ (2020. november 21–22.)  
Brest (francia)–Odense Handbold (dán) 32–21
GYŐRI AUDI ETO KC–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 34–29
Podravka Koprivnica (horvát)–CSZKA Moszkva (orosz) 20–36
Borussia Dortmund (német)–SCM Ramnicu Valcea (román) 0–10*
10. FORDULÓ (2021. január 9–10.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Brest (francia) 25–24
Odense Handbold (dán)–Podravka Koprivnica (horvát) 35–20
SCM Ramnicu Valcea (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 20–37
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Borussia Dortmund (német) 31–27
11. FORDULÓ (2021. január 16–17.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Borussia Dortmund (német) 35–28
Brest (francia)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 28–28
Odense Handbold (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 32–32
Podravka Koprivnica (horvát)–SCM Ramnicu Valcea (román) 25–27
12. FORDULÓ (2021. január 23–24.)  
SCM Ramnicu Valcea (román)–CSZKA Moszkva (orosz) 24–34
GYŐRI AUDI ETO KC–Brest (francia) 27–27
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Odense Handbold (dán) 27–24
Borussia Dortmund (német)–Podravka Koprivnica (horvát) 32–31
13. FORDULÓ (2021. február 6–7.)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 27–23
Brest (francia)–Borussia Dortmund (német) 33–33
Odense Handbold (dán)–SCM Ramnicu Valcea (román) 25–26
Podravka Koprivnica (horvát)–GYŐRI AUDI ETO KC 15–33
14. FORDULÓ (2021. február 13–14.)  
SCM Ramnicu Valcea (román)–Brest (francia) 10–0*
GYŐRI AUDI ETO KC–CSZKA Moszkva (orosz) 31–24
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Podravka Koprivnica (horvát) 33–26
Borussia Dortmund (német)–Odense Handbold (dán) 32–24

 

2021.05.16 17:22:35

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A Debrecen sokáig jól tartotta magát, de végül kiütközött a nagyobb tudás, és hat góllal nyert a Győr.

2021.05.15 16:05:10

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Ambros Martín csapat végig vezetett, és négy góllal nyert. A döntőben az ETO a Debrecennel találkozik.

2021.05.13 19:22:43

Kézilabda T. D.

Jó kezdés után nagyon visszaestek a bakonyiak • Ha nincs Corrales, nagyobb a különbség.

2021.05.09 16:32:28

Kézilabda H. D., N. T.

A francia együttes története első európai kupadöntőjét szinte végig vezetve nyerte meg.

2021.05.07 19:11:10

Kézilabda NAGY PÉTER

A balkezes átlövő a norvégiai lazac ízéről, Luc Abalo ruháiról és a családi NBA-mániáról is mesélt.