Az ETO a félidei hátrány után átrobogott román ellenfelén

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.10.17. 17:48
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Győri ETO a szünetben még kétgólos hátrányban volt a román Valcea ellen, de a második félidőben ellenállhatatlan teljesítménnyel állva hagyta ellenfelét, és nagyon biztosan nyert.
Nze Minko ellenállhatatlan volt (Fotó: Szabó Miklós)
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Nze Minko ellenállhatatlan volt (Fotó: Szabó Miklós) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
B-CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–SCM RAMNICU VALCEA (román) 38–31 (15–17)
Győr,
Audi Aréna, 2257 néző. V: Rozskov, Novikov (ukránok)
GYŐR: Leynaud – LUKÁCS V. 8, V. KRISTIANSEN 6, Brattset 3, E. Amorim 1, S. Oftedal 2, Görbicz 4 (4). Csere: Silje Solberg (kapus), NZE MINKO 10, Fodor Cs. 2, Edwige, Anne M. Hansen 2, Kurtovic. Edző: Danyi Gábor
VALCEA: Batinovics – M. López 2, M. GONZÁLEZ 8, Liscsevics 3, Aardahl 1, Minevskaja 3 (2), Florica 1. Csere: Ciuca, Hosu (kapusok), Trifunovics 2, ELGHAOUI 6, A. Fernández, Nikolics 2, Nörgaard 3 (1). Edző: Florentin Pera
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 11. p.: 5–5. 19. p.: 7–11. 22. p.: 11–12. 32. p.: 17–17. 34. p.: 19–18. 37. p.: 23–19. 41. p.: 27–20. 51. p.: 33–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Danyi Gábor:
– Fantasztikus volt a csapat, és nem csak a második félidőben. Az első játékrészben is megvoltak a helyzeteink, de nem tudtuk bedobni azokat. Azt kértem a lányoktól, hogy lassabban játsszunk, nyugodjunk meg, és a második harminc percre szerencsére összeállt minden. Megnyugodtunk, a védekezés és a kapusteljesítmény is feljavult. A Valcea kiváló ellenfél, remek kézilabdát játszott.
Florentin Pera: – Nagyon jó csapat a Győr, és örülök, hogy ilyen jó meccset játszottunk itt. Az első félidőben remekül kézilabdáztunk és pontosak voltunk támadásban. Csütörtökön még a román bajnokságban volt mérkőzésünk, talán ezért sem tudtuk a második játékrészben tartani a lépést a nagyobb sebességre kapcsoló hazaiakkal. Sajnos sok labdát, szám szerint tizenegyet adtunk el, ez is közrejátszott a vereségünkben.

Úgy tűnt, hogy a Győr jó formában várja a mérkőzést, hiszen az utóbbi időben nagyon beindult a csapat. Az ellenfél, a Valcea több sebből is vérzett, nagy vereségeket szenvedett a BL-ben, erre a meccsre viszont nagyon felszívta magát.

Egészen hihetetlen volt látni, hogy a román együttes szinte minden támadásából gólt szerzett, főleg Mireya González volt elemében, egyszerűen nem tudott hibázni. Lényegében az egész első félidőben vezetett a Valcea, a Győr egyszer sem tudott fordítani. A gondot az okozta, hogy rengeteg indításgólt szereztek a vendégek, és sajnos magyar oldalon a kapusteljesítmény sem látszott. A kidolgozott helyzetek megvoltak az ETO-nak, de számos ziccert kihagytak a sztárok. 15–17

A második félidő első hat perce álomszerűen alakult, hiszen a Győr nemhogy ledolgozta a kétgólos hátrányt, hanem háromgólos előnyt is fabrikált belőle. Időt is kellett kérnie a románok edzőjének. Ezekben a percekben feljavult a védekezés, és a támadások is.

És nem volt vége. Lukács és a végén tíz gólig jutó Nze Minko egymás után dobhatta a ziccereket, és nem tudtak hibázni. A 44. percben már annyi gólt szerzett az ETO, mint az egész első félidőben (30–21). A Valcea szinte összeomlott, semmi sem jött össze nekik. Egy kicsit fellélegezhettek, ám nem sokáig, mert egészen fantasztikus iramot diktált a Győr.

Az utolsó tíz perc már örömjátékot hozott, csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a közte tíz. Végül nem lett meg, de a hétgólos siker is remek játékkal párosult. 38–31

8. Ramnicu Valcea (román) 4 4 93–126 –33 0

Amorim és Oftedal öröme jogos, biztosan nyert az ETO (Fotó: Szabó Miklós)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nyert az ETO. 38–31
60. perc: Liscsevics
még lőtt egy gólt, hogy ne legyen olyan nagy a különbség. 38–31
60. perc: Nörgaard
annak örülhetett, hogy meglőtte a harmincadik Valcea-gólt. 38–30
59. perc: Lukács
gyors indulás után lőtt a kapu közepébe, a léc alá. 38–29
58. perc: Nze Minko
a tizedik gólját is meglőtte. 37–29
58. perc:
Újabb hibázott támadás után Liscsevics megint betalált. 36–29
57. perc: Liscsevics
meghallgatta a szavakat, szép gólt szerzett, ahogy a győri labdaveszés után Elghaoui is. 36–28
56. perc: Román időkérés.
56. perc: Hansen
megint megkapta az elzárást, és a jobb alsóba lőtt. 36–26
55. perc:
Heteshez jutott a Valcea, Minevskaja lövése a kapufáról jött ki.
54. perc: Leynaud védett egy elpackázott győri támadás után, de maradt a labda a románoknál, Nze Minko labdát lopott, végigrohant, és belőtte a kilencedik gólját. 35–26
53. perc: Minevskaja
mutatta meg, hogy azért még eltalálja a kaput, be is ment a labda a hálóba. 34–26
53. perc: Hansen
beállt, rögtön lőtt is egy nagy dugót a jobb fölsőbe. 34–25
52. perc:
Elrontott bejátszás után Nörgaard indult gyorsan, kapta is a labdát, majd belőtte. 33–25
51. perc: Győri időkérés.
51. perc: Trifunovics
a lehető leggyorsabban szépített, ne maradjon már a közte tíz. 33–24
50. perc:
Támadóhiba a Valceánál, Kristiansen került ziccerbe, és szépen belőtte. 33–23
48. perc: Trifunovics hagyta ki a ziccerét, ami román szempontból azért volt baj, mert Brattset viszont belőtte a magáét. 32–23
48. perc: Amorim
könnyű kézzel ellőtte, de nem ment be a labda...
47. perc: Nikolics kapott ezúttal is labdát, és a jobb szélről kegyetlenül bevágta. 31–23
46. perc: Nze Minko
lövéseivel szemben teljesen tehetetlen a románok kapusa. 31–22
45. perc: Újabb elrontott Valcea-támadás után jöhetett volna össze a közte tíz, de Amorim
hibázott, a másik oldalon viszont Nikolics belőtte. 30–22
44. perc: Amorim
harcolt ki hetest, amelyet Görbicz lőtt a jobb alsóba. 30–21
43. perc: Minevskaja
maradt egyedül, betört, de fölé lőtt.
43. perc: Kristiansen rántotta le az ellenfelét, kiküldték két percre.
43. perc: Nze Minko a saját térfeléről is képes gólt lőni... Óriási. 29–21
42. perc: Nze Minko
remek teljesítménye újabb gólt szült, ellenállhatatlan. 28–21
42. perc:
Szépített a Valcea, González, ki más?! 27–21
41. perc:
Emberelőnybe is került a Győr, Elghaoui ült le két percre.
41. perc: Edwidge labdát szerzett, Nze Minko pedig bedobta a ziccert. 27–20
40. perc: Liscsevics
kapufája után Lukács indult gyorsan, mint a villám, és szépen ejtett a kapuba. 26–20
39. perc:
Újabb rontott Valcea-támadás után Lukács lehetetlen helyen lőtte be a kapus és a kapufa között. 25–20
38. perc:
Ahogy szép volt Nze Minko betörése is, amely a bal alsóban kötött ki. 24–20
38. perc: Nörgaard
szenzációs cundere jutott a győri kapuba. Ami szép, az szép. 23–20
37. perc:
Az ellentámadásból Amorim lőtte ki rém pontosan a bal fölsőt. 23–19
37. perc: Leynaud
védésekkel tért vissza, most éppen Elghaoui ziccerét védte.
36. perc: Időt kért a Valcea.
36. perc: González első rontott lövése után Fodor indult hirtelen, és biztosan lőtte be a ziccert. 22–19
36. perc:
Most Fodor került helyzetbe, és ügyesen lőtt a bal alsóba. 21–19
35. perc:
Óriási játék után López maradt egyedül, és bevágta a ziccert. 20–19
34. perc:
Elszórták a labdát a románok, és aztán Kristiansen elég fura lövése a kapus lábáról pattant be a hálóba. 20–18
34. perc:
Labdát szerzett a Győr, Lukács végigszaladt a pályán, és a bal alsóba lőtt. 19–18
33. perc: Amorim
betört, hetest kapott. A hetest Görbicz a bal alsóba lőtte. 18–18
32. perc: González
elől szétrebbent a védőfal, ő pedig belőtte a hetedik gólját. 17–18
32. perc: Edwige
labdát szerzett, Nze Minko pedig kiegyenlített egy szép lövéssel a bal alsóba. 17–17
31. perc: Jól kezdődött, Lukács kapta a labdát, és biztosan dobta be a helyzetét. 16–17
31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Görbicz ziccert hibázott, ezzel ért véget a félidő. 15–17
30. perc: Elghaoui
szinte nem tud hibázni, ezúttal is gólt szerzett. 15–17
29. perc: Oftedal
harcolt ki hetest, amelyet Görbicz biztosan belőtt. 15–16
28. perc: Florica
a vonalra lépett, de elrontotta az átadást a Győr, Elghaoui gyorsan indult, be is lőtte a ziccert. Bosszantó. 14–16
28. perc:
A legjobbkor jött Solberg ziccervédése, mert Kristiansen belőtte a negyedik gólját. 14–15
27. perc:
Most például Nze Minko hagyta ki...
27. perc: Megvannak a győri lehetőségek, de rengeteg helyzet kimaradt...
25. perc: Görbicz labdát szerzett, Nze Minko a kapufát találta el, gyorsan indult Elghaoui, és belőtte. 13–15
24. perc: González
ezúttal a Kígyó térről lőtt nagy gólt, a másik oldalon Lukács lőtt gólt pillanatok alatt. 13–14
23. perc: Nze Minko
játszott Lukácshoz, aki ezúttal biztosan vágta be a labdát a bal alsóba. 12–13
23. perc: Liscsevics
mehetett ki két percre, esély a szépítésre a Győr előtt.
23. perc: González egyszerűen nem tud hibázni, ezúttal is bevágta. 11–13
22. perc: Időt kért a Valcea
22. perc: Elghaoui most kihagyta, mert Solberg védett, gyorsan indult a Győr, Kristiansen
bevágta. 11–12
21. perc: Liscsevics
lőtt fölé, ideje volt. A másik oldalon viszont Brattset fordult be és lőtt a kapu bal oldalába. 10–12
20. perc: Nze Minko
szép csel után betört, és a kapuba pattintott. 9–12
20. perc: Őrület...
Három ember között lőtt Elghaoui gólt. 8–12
19. perc: Amorim
remek labdájával Nze Minko tört be, és a kapuba pattintott. 8–11
19. perc: Győri időkérés.
19. perc: González
óriási cselekkel tört be, és kilőtte a jobb alsót. 7–11
18. perc:
Nem elég a labdavesztés, Kristiansent még ki is küldték két percre.
17. perc: A másik oldalon viszont belőtték. Trifunovics talált a kapu bal oldalába. 7–10
17. perc: Hihetetlen... Oftedal
gyalogolt be a hatosra, aztán mellé lőtt.
16. perc: González
harcolt ki hetest, amelyet Minevskaja belőtt. 7–9
15. perc: López
belőtte, Lukács viszont kihagyta... 7–8
14. perc: Solberg
beállt, és máris védte Trifunovics lövését. A győri támadás egy buta belemenés miatt futott zátonyra.
14. perc: Máris egyenlő, megint Kristiansen volt ellenállhatatlan. 7–7
13. perc:
Nem hagyják magukat... Ezúttal Florica szerzett szép ejtésgólt a bal szélről. 6–7
13. perc: Kristiansen
betörés után szerzett gólt, ráadásul emberelőnyt is kiharcolt. Minevskaját küldték ki. 6–6
12. perc:
Eladott román labda után belemenés Görbicznél, az ellentámadásból Elghaoui szerzett gólt. 5–6
11. perc:
Technikai hiba a románoknál, Brattset maradt egyedül a hatoson, kapta is a labdát, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 5–5
10. perc: Amorim
labdaszerzése után Görbicz ziccere sem ment be...
9. perc: Elrontott Valcea-támadás után Oftedal a kapusba vágta a ziccerét.
8. perc: Olftedal találta meg a rést a védőfalon, és a léc alá lőtt. 4–5
8. perc: Gonzálezszel
nem bír egyelőre a Győr, megint lőtt egy nagy gólt. 3–5
7. perc:
A hetest Görbicz a jobb alsóba lőtte. 3–4
7. perc: Oftedal
betört, lebirkózták, Trifunovics még egy kétpercest is kapott.
6. perc: Nem úgy a másik oldalon Aardahl, aki szépen kilőtte a bal alsót. 2–4
6. perc:
Elrontott román támadás után hosszasan támadott a Győr, Brattset viszont kihagyta a ziccert.
5. perc: Amorim remek passzát Oftedal váltotta góllá beállóból. 2–3
3. perc: Oftedal
lövése nem volt jó, jöhettek a románok. Ráadásul hetest is kiharcoltak, amelyet Minevskaja belőtt. 1–3
2. perc: González nem hagyta annyiban, a kapu bal oldalába lőtt. 1–2
2. perc: Lukács
kapott labdát a jobb szélen, be is lőtte, ahogy kell. 1–1
1. perc:
Vezet a Valcea, González lőtt szép gólt. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Győr tiszta zöldben, a Valcea tiszta pirosban játszik.

ELŐZMÉNYEK

„Ritkán mondok ilyet, de nagyon elégedett vagyok a csapattal, mert amit megbeszéltünk és szerettünk volna gyakorolni, azt maradéktalanul sikerült megvalósítanunk. védekezésben és támadásban is előreléptünk” – értékelt szerdán, a Vác ellen 43–19-re megnyert bajnoki után Danyi Gábor, az ETO mestere. Ráadásul a szakember néhány napon belül másodszor dicsérhette meg együttesét, hiszen az előzőleg a Bajnokok Ligája B-csoportjának rangadóját is imponáló magabiztossággal, végig vezetve húzta be a dán Odense ellen. Már azon az összecsapáson is látszott, mennyire összeszedett hátul a zöld-fehér alakulat, elöl pedig nemcsak egy-két ember kezének elsülésében bízhat, egyre szélesedik a repertoár az akciók befejezésénél, a játékosok élvezik a kézilabdát, úgy tűnik, tökéletes mentális és fizikai állapotban vannak.

Akiknek ez nem jó hír, azok a Valcea tagjai. A román csapat egyébként sincs jó formában, ebben az évadban a legszűkebb BL-veresége is hétgólos volt, amikor a Bresttől kapott pofont, de ennél még nagyobba szaladt bele otthon az Odense ellen (21–30), illetve a CSZKA Moszkva vendégeként (20–30). Ráadásul az elmúlt hét végén elmaradt a negyedik fordulóbeli összecsapása a Podravka ellen hazai pályán, hiszen a román város és környéke a járványhelyzet szempontjából nem tartozik a biztonságos helyek közé, ezért a hatóságok nem engedélyezték a mérkőzést. A horvátok felajánlották a pályaválasztói jog felcserélését, ebbe meg a Valcea vezetői nem mentek bele, úgyhogy a találkozót elhalasztották.

Hogy az extra pihenő ilyen helyzetben jól jön-e a csapatnak, nehéz megmondani, mindenesetre a papírforma a Győr mellett szól. Persze nem szabad a soknemzetiségű, montenegrói, spanyol, dán, német és szerb légiósokkal teletűzdelt együttest félvállról venni, amelynek ebben az évadban 10 góljával Asma Elghaoui a legeredményesebb játékosa, aki a tunéziai mellett magyar állampolgársággal is rendelkezik, s a 2016–2017-es idényben bajnok lett és BL-t is nyert – nyilván a Győrrel.