Visszavágott a Ferencvárosnak az Esbjerg a hazai vereségért

MURÁNYI DOMONKOS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)MURÁNYI DOMONKOS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.01.16. 15:45
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában a Ferencváros hazai pályán fogadta az idegenben már legyőzött dán Esbjerg csapatát, de ezúttal nem tudott olyan jó teljesítményt nyújtani, mint idegenben, és négygólos vereséget (24–28) szenvedett.
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Szucsánszki Zita jól védekezett, de a Ferencváros kikapott (Fotó: Dömötör Csaba) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–TEAM ESBJERG (dán) 24–28 (12–13)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Caferopulosz, Bethmann, (görögök)
FTC: Bíró B. – Malestein 3, E. BÖLK 9, Behnke 1, Csiszár-Szekeres, Kovacsics, Schatzl Nadine 1. Csere: JANURIK (kapus), Klujber 7 (3), Kisfaludy, Szucsánszki 1, Kovács Anett, Háfra N. 1, Márton G. 1, Stolle. Edző: Elek Gábor
ESBJERG: R. Poulsen – M. Jacobsen 4, Tranborg 1, Pena 3, FRAFJORD 3, Breistöl 2, SANNA SOLBERG 8. Csere: Granlund (kapus), FREY 4 (3), Ingstad 3. Edző: Jesper Jensen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 13. p.: 3–5. 18. p.: 7–8. 25. p.: 11–10. 28. p.: 11–13. 36. p.: 15–15. 39. p.: 16–19. 45. p.: 19–23. 51. p.: 22–23
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Teljes mértékben megérdemelten győzött az Esbjerg. Nagyszerű mérkőzés volt, a dánok szempontjából nyilván hatványozottan igaz ez. Mindkét félidő hajrájába belefáradtunk, főleg mentálisan és gondolkodásban. Kovacsics Anikó sérülése miatt Szucsánszki Zitára akkora teher hárult, amihez az utóbbi időszakban nincs hozzászokva, de nem szeretnék erre hivatkozni. A dán védekezés valóban nagyon jól működött. Sokat hibáztunk ahhoz, hogy nyerni tudjunk.
Jesper Jensen: – Tiszteljük a riválist, kemény és kiélezett mérkőzésre készültünk, örülök, hogy sikerült nyernünk, külön örülök a védekezésben nyújtott teljesítményünknek.

Tavaly októberben hosszú ideig emlékezetes győzelmet aratott a Ferencváros, amikor a csapatot sújtó koronavírusos fertőzések miatt tulajdonképpen a fél keretével, több, ezen a szinten teljesen rutintalan fiatallal kiegészülve 24–21-re nyert Dániában. A hazája bajnokságában éllovas Esbjerg helyzete a BL-ben megszerzett pontokat tekintve azóta nem lett sokkal jobb, de Budapestre már az FTC-ben korábban hét évet lehúzó Nerea Penával a soraiban érkezett. És ha már Pena... A szurkolói szíveket melengető érzés volt látni, hogy a spanyol irányító szolid taps kíséretében fogadta a pályán volt csapattársait a hazai játékosok bemutatásánál.

ERŐS MARAD AZ ESBJERG
Azok után, hogy bejelentette a Siófokon is megforduló Dinah Eckerle és a norvég szupertehetség Henny Reistad megszerzését, az Esbjerg arról is hírt adott, hogy két évvel hosszabbított sérülésből lábadozó klasszisával, Estavana Polmannal.

A Ferencváros védekezése az utóbbi időben a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is jól működött, és az Esbjerg elleni találkozó első félidejében is jól teljesített összességében a hátsó alakzat, Bíró Blanka több remek védést is bemutatott, a játékrész nagyobb részében mégis a vendégcsapat vezetett – rosszul semmit sem csinált a Fradi, de annyira jól sem, hogy megtörje a dánok lendületét. A sérült Kovacsics Anikó csak tíz percet tölthetett a pályán az előzetesen megbeszéltek szerint, utána már nem tért vissza. Háfra Noémit az első 20 percben „jegelte” Elek Gábor, de ennek nem látta kárát az eredményesség, mert Emily Bölk összességében jól végezte a feladatát, nagy gólokat lőtt.

A második félidő első perceit jól, kemény védőmunkával kezdte az FTC, ám a dánok is érezték, hogy emelniük kell a sebességi fokozaton, így Elek 15–17-nél jobbnak látta, ha időt kér. A játék képe ezek után nem sokat változott, néhány sikeres védekezés és Janurik Kinga-védés után azonban 22–23-nál a zöld-fehérek az egyenlítésért támadhattak.

Talán ekkor jöhetett volna el a meccs fordulópontja, de sajnos nem sikerült „utolérni” a dánokat, a következő vendégtámadás végén pedig Pena magyar szempontból a legrosszabbkor szerezte meg a második találatát (az elsőre egyébként a 43. percig kellett várni). Ezek után szétesett a Fradi támadójátéka, Háfra többször is hibázott, s bár Bölk továbbra is kiválóan lőtt, a pontmentésre reális esélye a végjátékban már nem volt a Ferencvárosnak.24–28

Az Esbjerg így visszavágott a dániai vereségért, és elkönyvelte második sikerét a Bajnokok Ligája mostani kiírásában, ráadásul összevetésben is jobb már a Ferencvárosnál, ha azonos pontszámmal végeznek. Az FTC a négymeccses „BL-maratoni” következő állomásán szerdán a Metzet fogadja, könnyebb feladatuk akkor sem lesz a zöld-fehéreknek...