A Vipers jobban „harapott”, biztos győzelemmel jutott a BL döntőjébe

R. Gy.R. Gy.
2021.05.29. 17:45
A fehér mezes moszkvaiak nagyon igyekeztek, de a norvégok nyertek (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének elődöntőjében a norvég Vipers legyőzte az orosz CSZKA Moszkvát, így vasárnap a trófeáért léphet pályára a francia Brest ellen.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NÉGYES DÖNTŐ
ELŐDÖNTŐ

VIPERS KRISTIANSAND (norvég)–CSZKA MOSZKVA (orosz) 33–30 (18–12)
Papp László Budapest Sportaréna, 2300néző.V:Antics, Jakovljevics (szerbek)
KRISTIANSAND:KATRINE LUNDE – Knedlíková2,H. LÖKE5,Yttereng, Tomac4,REISTAD10,Jonassen1. Csere:N. Mörk5 (4),ARNTZEN5,Sulland1,Aune. Edző:Ole Gustav Gjekstad
CSZKA:Szedojkina– Szudakova1,Szkorobogatcsenko5,Iljina5,Heindahl1,Dmitrijeva4,Gorskova1. Csere:Masson (kapus), VEDJOHINA7,Illarionova, Gorsenyina, S. Jacobsen, Mihajlicsenko1 (1),Risztovszka1,MARKOVA4,Csigirinova. Edző:Olga Akopjan
Az eredmény alakulása. 10. perc:5–4.15. p.:6–8.18. p.:9–10.22. p.:14–10.26. p.:15–12.35. p.:22–14.39. p.:22–17.46. p.:24–21.53. p.:27–23
Kiállítások:10, ill. 12 perc
Hétméteresek:5/4, ill. 1/1
Ole Gustav Gjekstad:
– Kemény ellenfélre számítottunk, amely csapatként is nagyon erős, egyénileg pedig kiváló játékosokkal rendelkezik. Szerencsére nagyjából végig kontrollálni tudtuk a mérkőzést, és akadt néhány játékosunk, akinek nagyon sült a keze. Boldogok vagyunk, hogy a döntőbe jutottunk!
Olga Akopjan:
– Az első félidőben volt néhány nagyon rossz percünk, és ez nagyban befolyásolta a meccset. Elismerésem a Vipersnek, megérdemelten nyert, nem tudtuk megállítani a lerohanásait. A második félidőben szerkezeti váltással is próbálkoztunk, de nem volt időnk visszajönni a mérkőzésbe.

A másik elődöntőben:
GYŐRI AUDI ETO KC–BREST BRETAGNE (francia) 23–23 (8–11, 20–20, 22–22) – hétméteresekkel: 2–4

A női kézilabda Bajnokok Ligája második elődöntőjében az előzetesen esélyesebbnek tartott Vipers nyert az orosz CSZKA Moszkva ellen, de az első félidőben az oroszok meglepték a norvégokat.

A félidő közepéig jól tartották magukat az oroszok, különösen Polina Vedjohina volt elemében, egymás után szerezte a gólokat. 8–9

Ekkor azonban megrázta magát a Vipers, és szinte pillanatok alatt ellépett az ellenfelétől, főleg Katrine Lunde remek védései miatt, a kapu előtt pedig a végül tíz gólig jutó Henny Reistad lőtte be biztos kézzel a helyzeteit. A félidő végére már hat gól volt a norvégok előnye, és úgy tűnt, a Vipers simán juthat be a döntőbe. 18–12

A második félidőben sem lassítottak a norvégok, és a 35. percben már nyolc góllal vezettek. Ekkor azonban könnyelműsködni kezdtek, és a nem túl jól, ám nagyon elszántan küzdő oroszok nekiláttak a felkapaszkodásnak. De csak közelebb tudtak kapaszkodni, az egyenlítésre nem volt esélyük. A végén három gól lett a különbség, ami nem sok, viszont a pályán jóval biztosabbnak látszott a norvég győzelem (33–30). Így a Vipers jutott a vasárnapi fináléba (története során először), ahol a Győrt hetespárbajban kiverő Brest lesz az ellenfele.

BL, NÉGYES DÖNTŐ (PAPP LÁSZLÓ BUDAPEST SPORTARÉNA)
ELŐDÖNTŐ (május 29.)
GYŐRI AUDI ETO KC–Brest (francia)23–23 – hetesekkel: 2–4
Vipers Kristiansand (norvég)–CSZKA Moszkva (orosz)
33–30
A 3. HELYÉRT (május 30.)
GYŐRI AUDI ETO KC–CSZKA Moszkva (orosz)
15.15
DÖNTŐ (május 30.)
Brest (francia)–Vipers Kristiansand (norvég)
18.00

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nyert a Vipers, és bejutott a BL-döntőbe. 33–30

60. perc: Iljina még lőtt egy gólt, de ez már nem osztott, nem szorzott. 33–30

60. perc: Tomac harcolt ki hetest, amelyet Mörk ezúttal is bevágott. 33–29

59. perc: Markova került helyzetbe a bal oldalon, és szépen pattintott a bal felsőbe. 32–29

58. perc: Szkorobogatcsenko közelről minden dühét beleadta a lövésbe, nem is védhette Lunde. 32–28

58. perc: Reistadnak meglett a tizedik gólja, ezzel valószínűleg megnyerték a meccset. 32–27

57. perc: Iljina most találta meg a góllövőformáját, a bal alsóba lőtt. 31–27

57. perc: Megint Löke maradt egyedül három védő között, de ő így is belövi... 31–26

56. perc: Eladták a labdát az oroszok, de visszakapták a norvégoktól, és így Iljina lőtt közelről egy újabbat. 30–26

55. perc: Persze hogy Heidi Löke az, aki újabb gólt szerez a Vipersnél, mielőtt az oroszok elhihetnék, hogy nyerhetnek... 30–25

54. perc: Jonassen ment ki két percre a Vipersből, a szabálytalanságért megítélt hetest Mihajlicsenko belőtte. 29–25

54. perc: Sulland került helyzetbe, és belőtte az első gólját. 29–24

54. perc: Iljina vállalta el a lövést, nem is nagyon volt helyzet, mégis bement. 28–24

53. perc: Vedjohina meglepte Lundét, de Arntzen a gyors középkezdés után az üres kapuba bombázott. 28–23

52. perc: Csigirinova lövése gyenge volt, Lunde védett, majd a másik oldalon Reistad hibázta el a helyzetét.

51. perc: Dmitrijeva kapott kétperces büntetést, a Vipers pedig hetest. A hetest Mörk a jobb alsóba lőtte. 27–22

51. perc: Vedjohina remek testcsellel tört be a védőfalba, majd lőtt a kapu bal oldalába. 26–22

50. perc: Moszkvai időkérés.

50. perc: Szkorobogatcsenko lövése remek volt, de akkor mit mondjunk Lunde védésére? Csodálatos!

49. perc: Az újabb elrontott moszkvai támadásnak az lett a vége, hogy Reistad nagy erővel lőtt a CSZKA kapujába. 26–21

48. perc: Az oroszok eladták, de Arntzen lövése a kaput sem találta el.

47. perc: Hatott a jó szó, Löke a kapus lába között lőtte be a helyzetét, ráadásul emberelőnyt is kiharcolt. 25–21

47. perc: Norvég időkérés.

46. perc: Gyengélkedik a Vipers, Gorskova lőtt könnyű gólt. 24–21

46. perc: Itt az újabb üres kapus gól, ezúttal Markova talált be messziről. 24–20

45. perc: Mörk eladta a labdát, erreDmitrijeva a saját szaggatottjáról lőtt az üres kapuba. 24–19

44. perc: Aunét kiküldték két percre, de az oroszok Heindhal révén helyzetet hibáztak, majd Iljina lövését mentette Lunde.

44. perc: Emberelőnybe kerültek a norvégok, Arntzen pedig óriásigólt lőtt a léc alá. 24–18

43. perc: Na, ez szép volt. Polina Vedjohina a szaggatottról lőtt nagy erővel a kapu bal oldalába. 23–18

42. perc: Reistad távoli átlövése Massonról ment be a bal alsóba. 23–17

41. perc: Szkorobogatcsenko gyenge lövését Lunde könnyen védte.

41. perc: Hullámvölgyben a Vipers, Knedlíkovát ki is küldték két percre.

40. perc: Újabb támadóhiba a Vipersnél, de az oroszok visszaadták az ajándékot...

39. perc: Iljina vállalt el egy lövést, és a labda a kapu jobb oldalában kötött ki. 22–17

39. perc: Ezúttal megvolt a norvégoknak a helyzet, Löke azonban a bal kapufa tövére lőtt.

38. perc: Kapkodnak a Vipers játékosai, viszont Dmitrijeva az ellentámadásból belemenéssel jelentkezett.

37. perc: Újabb norvég eladott labda után Markova megint csak belőtte a ziccert. 22–16

36. perc: Mörk elvesztette a labdát, gyorsan indultak az oroszok, és Markova lőtte be a ziccert. 22–15

35. perc: Újabb rossz orosz támadás után Lunde gyorsan indította Lökét, aki a bal alsóba lőtt. 22–14

35. perc: Knedlíková harcolt ki hetest, amelyet Mörk kegyetlenül bevágott a jobb felsőbe. 21–14

34. perc: Gorskova ívelni próbált, de Lunde lekapta a labdát.

33. perc: Mörk első akciógólja nagyon nem hiányzott a moszkvaiaknak... 20–14

33. perc: Reistad lövését védte Masson, majd Vedjohina talált be. 19–14

32. perc: Vedjohina lövése a blokkról ment mellé, majd a sarokdobás után Dmitrijeva talált meg átlövésből. 19–13

31. perc: Sokáig támadott a Vipers, majd Reistad óriási gólt lőtt vagy 10 méterről a bal felsőbe. 19–12

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, a Vipers biztosan vezet. 18–12

30. perc: Dmitrijeva lövését védte Lunde, majd Tomac a kapus lába között talált be. 18–12

30. perc: Magukhoz képest roppant sokáig járatták a labdát a norvégok, és végül Tomac lőtt a bal alsóba. 17–12

29. perc: Mörk eladta a labdát, Gorskova végigszaladt a pályán, majd a lécre lőtte a ziccerét.

28. perc: Lunde remek védése után időt kért a Vipers.

28. perc: Rossz passz az oroszoknál, de a Vipers is elrontotta lövés nélkül a maga támadását.

27. perc: Újabb heteshez jutott a Vipers, ezt viszont Mörk révén már ki is használta. 16–12

26. perc: Risztovszka maradt egyedül a jobb oldalon, és ha már helyzetbe került, akkor be is lőtte. 15–12

25. perc: Löke harcolt ki hetest,amelyet Sulland a jobb alsóra lőtt, de Masson védett.

25. perc: Sokáig támadott a CSZKA, majd Szkorobogatcsenko távolról a kaput sem találta el.

24. perc: Vedjohina lövése most a hálóban kötött ki, de nem sokáig örülhettek a gólnak, mert Reistad szinte azonnal átlövésgóllal állította vissza a különbséget. 15–11

22. perc: Vedjohina lövése a kapufán csattant, a másik oldalon Artzen nagyon pontosan lőtte ki a bal alsót. 14–10

21. perc: Üres kapuval a hátuk mögött támadtak az oroszok, de megbánták, mert Reistad a saját hatosáról lőtt az üresen maradt kapuba. 13–10

21. perc: A kölcsönös hibázásokat Arntzen unta meg, és szépen lőtt a jobb alsóba. 12–10

19. perc: Rossz volt az orosz bejátszás Heindahlnak, a másik oldalon viszont Löke pontosan kapta a labdát, és be is lőtte a helyzetét. 11–10

18. perc: Megint Szkorobogatcsenko lőtt nagy gólt, hogy aztán az ellentámadásból Reistad is hasonlóan óriási góllal válaszoljon. 10–10

18. perc: Nem jutottak lövéshez az oroszok, Knedlíková viszont egyedül maradt a jobb oldalon, és szépen lőtt a kapus mellett a kapu közepébe. 9–9

17. perc: Tomac került ziccerbe a megindulása után, és a léc alá lőtt. 8–9

16. perc: Vedjohina nem sokat vacakolt a támadás felépítésével, inkább jól bevágta a labdát Lunde hálójába. 7–9

15. perc:Arntzen vállalta el elég messziről, és a pattintása a kapuban kötött ki. 7–8

15. perc: Belemenés a Vipersnél, majd az egyedül hagyott Heindahl könnyen lőtt a bal alsóba. 6–8

13. perc: Reistad megint elvállalta, és megint bevágta. Rögtön utána jött egy óriási Vedjohina-gól a jobb felsőbe. 6–7

12. perc: Elkapkodták a támadásukat a norvégok, és erre ráfizettek, mert Vedjohina szép átlövésgóllal szerzett vezetést az oroszoknak. 5–6

11. perc: Emberelőnybe került a Moszkva; Szudakova kapta a labdát a jobb oldalon, és biztosan lőtte be a helyzetét. 5–5

10. perc: Reistad találta meg a rést az orosz védőfalon, és úgy lőtte be, hogy az őt lökő Heindahlt ki is küldték két percre. 5–4

10. perc: Belemenés Mörknél, az egyenlítésért támadott a CSZKA. Szkorobogatcsenko maradt teljesen egyedül, és szinte ziccerből lőtt gólt. 4–4

9. perc: Sokáig támadhattak az oroszok, de Lunde könnyen védte Iljina lövését.

8. perc: Szkorobogatcsenko ezúttal jobban célzott, és a szaggatottról lőtt a bal alsóba. 4–3

7. perc: A Vipers támadása nem volt jó, de a moszkvaiak óriási kapufája után Jonassen gyönyörűen dobta be a ziccert. 4–2

6. perc: Dmitrijeva tört be a védők közé, Lunde beleért ugyan a labdába, de így is bement. 3–2

5. perc:Újabb elrontott orosz akció után Knedlíková lőtte ki a jobb szélről a jobb felsőt. 3–1

4. perc: Reistad lövése a blokkról pattant le, majd Lunde védése után Knedlíková rontott ziccert.

3. perc: Heindahl, majd Tomac is rontott, hogy utána az oroszok is eladják a labdát...

2. perc: Dmitrijeva villámgyorsan gólt lőtt, de a középkezdés után Tomac is belőtte. 2–1

1. perc: Dmitrijeva lőtt messze mellé, az ellentámadásnál Mörköt megállították, majd Reistad a kapufa segítségével szerezett vezetést. 1–0

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Vipers bíbor-feketében, a CSZKA tiszta fehérben játszik.