Női kézi BL: a Buducsnoszt majdnem elszórakozta a sikert

B. L.B. L.
2020.11.14. 19:32
A bukaresti Alexandrina Cabral Barbosa súlyosnak tűnő sérülést szenvedett (Fotó: Getty Images, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 8. fordulójában a Krim Ljubljana meglepetésre 22–22-es döntetlent játszott a csoportot (meccselőnyökkel) vezető CSM Bucuresti otthonában.

A román együttes hiába szerezte meg rendre az előnyt, a szlovén csapat folyamatosan felelt, egyszer sem volt kétgólosnál nagyon hátrányban az első félidőben (12–11). A fordulást követően úgy tűnt, hogy a CSM ellép ellenfelétől (16–13), de erre egy 6–2-es szériával feleltek a ljubljanaiak, és az 58. percben kettővel is vezettek (20–22), azonban végül csak egy pontot szereztek (22–22).

A meccs legeredményesebb játékosa a bukaresti Barbara Lazovics volt nyolc góljával, klubtársa, Carmen Martín hétből héttel zárt, rajtuk kívül viszont senki sem jutott el háromig.

A B-csoportban a Brest érvényesítette a papírformát, négygólos sikert aratott a Podravka Koprivnica vendégeként (29–33). A horvát együttes a találkozó elején még vezetett is (utoljára 7–6-nál), ezt követően viszont ritmust váltottak a franciák, kétgólos előnnyel mehettek pihenőre (14–16). A házigazda kaproncaiak erejéből annyira futotta, hogy időnként egy gólra felzárkóztak, a vendégek pedig a végén már öttel is vezettek.

A Podravkában Dejana Milosavljevic 12 találata is kevésnek bizonyult a Szladjana Pop-Lazics, Ana Gros (8-8), Kalidiatou Niakité (7) hármassal szemben.

A nap harmadik meccsén a koronavírus-járvány miatt erősen tartalékos Valcea lépett pályára a Buducsnoszt otthonában, ennek megfelelően a podgoricai csapat gyorsan ellépett (9–4), és 13–8-nál is mehetett a közte hatért, majd itt történt valami, folyamatosan eladta a labdákat a házigazda, a román együttes egyenlített (14–14), és csak egygólos hátrányba ment pihenőre (15–14).

A fordulást követően a rendkívül feljavuló Katarina Liscsevics remekebbnél remekebb megoldásaival, valamint Asma Elghaoui parádés beállójátékának hála fordítottak a vendégek (20–21), és a lelkesedés egészen a hajráig kitartott, de az utolsó pillanatokban Marta López ziccere a kapufáról kipattant (29–28).