Remek védekezés, szép kontrák: győzött idegenben a Győri Audi ETO

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.01.29. 18:55
Nze Minko fontos gólokat lőtt Podgoricában (Fotó: Török Attila, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC 26–21-re nyerni tudott a Buducsnoszt Podgorica vendégeként.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A 6. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
B-CSOPORT
BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC 21–26 (8–14)
Podgorica, zárt kapuk mögött. V:
Hatipoglu, Simsek (törökök)
BUDUCSNOSZT: ARENHART – RADICSEVICS 6 (2), Dzaferovics 3, Grbics 5, Ramusovics, Pineau 5 (1), Mehmedovics. Csere: Attingré (kapus), Vukcsevics, Pavicsevics 1, Kadovics N. 1, Popovics. Megbízott edzők: Milena Raicsevics, Szuzana Lazovics
GYŐR: LEYNAUD – Faluvégi D. 2, NZE MINKO 6, Edwige, Amorim, V. KRISTIANSEN 5, Fodor Cs. Csere: Silje Solberg, Glauser (kapusok), S. Oftedal 2, Görbicz 4 (4), Brattset 2, Hansen 1, Lukács V. 4. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0–3. 10. p.: 1–6. 15. p.: 2–9. 21. p.: 3–11. 24. p.: 4–12. 37. p.: 10–15. 40. p.: 13–16. 45. p.: 14–19. 51. p.: 16–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Szuzana Lazovics: – Az első húsz percben nagyon rosszul játszottunk, rengeteget hibáztunk, de nem figyeltünk az eredményjelzőre, végig küzdeni akartunk, mindig nagy motivációt jelent a Győr ellen játszani, amely nagyon régóta veretlen a BL-ben. Fontos, hogy javuljunk a következő mérkőzésre.
Danyi Gábor: – A podgoricai csapat megint megmutatta, hogy igazi harcos. Az első félidő, annak is az első húsz perce volt a döntő, amikor kiválóan védekeztünk, ebből következően tudtunk futni és könnyű gólokat szerezni. A második félidő kiegyenlítettebb volt, Barbara Arenhart nagyszerűen védett. Mindig nagy büszkeség itt pályára lépni.

Mivel az Odense és a Brest ellen is csak egy pontot szerzett a Győr az előző két BL-fordulóban, azzal a tudattal utazott el Montenegróba, hogy többet már nem hibázhat, mert így nem érheti el a csoportelsőséget.

Talán megzavarta a Buducsnoszt Podgoricát, hogy koronavírusos lett az edző, Bojana Popovics, mert az első gólt a házigazda csak a kilencedik percben dobta, a másodikat hat percre rá, a harmadikat pedig a 21. percben. A meccs harmadánál az Andrea Lekicset és Valerija Maszlovát eleve nélkülöző montenegróiak elveszítették Ema Ramuszovicsot, akinek felrepedt a bőr a szeme alatt, amikor Estelle Nze Minko könyöke eltalálta.

Nem parádézott támadásaiban felállt fal ellen a Győr sem, de a stabil védekezésből többször is eredményesen kontrázott, az első negyedórában Görbicz Anita (hetesekből), Nze Minko és Veronica Kristiansen is mesterhármasig jutott. Az első félidőben úgy vezetett hat góllal a magyar csapat, hogy a hazaiaknál parádés formában védett a volt váci légiós, Bárbara Arenhart.

Kisebb hullámvölgybe került a Győr az első félidő hajrájára, és a második játékrészt sem jól kezdte, ha Lukács Viktória nem lő két gólt szélről, majd Nze Minko átlövésből, egyenlíthettek volna a hazaiak. Nagyon lelkes volt a pálya mellett a podgoricai másodedző, Milena Raicsevics, aki 2014-ben – még Milena Knezsevics néven – egy BL-meccsen lefejelte Görbicz Anitát.

Fej fej mellett haladt a két csapat a végéig, egy-egy hullámvölggyel, de kitartott a Győrnek a mérkőzés elején „összeszaladt” előnye, így sorozatban a 49. BL-csoportmérkőzésén sem kapott ki a magyar csapat.21–26

(EHF.COM)

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Grbics lő egy gólt a végére, 21–26!

60. perc Arenhart véd, Radicsevics a lábával az gólpasszt magának, Lukács ismét eredményes. Meg egy nagyon fontos hazai időkérés...

59. perc Radicsevics ziccerére Hansen válaszol átlövésből, 19–25!

57. perc Arenhart üres kapura mellé lő, köszönjük... De nagyon rossz volt ismét az ETO-attak. Oftedal aztán a bal alsóba lő, kicsit potya, de nagyon örülünk. 18–24, ez eldőlt

56. perc Pineau megsurcolja Glausert.

5

6. percHansennek két perc, de hetes is. Ejnye... és bejnye.

55. perc Grbicsnél lépés, ez kellett most. Eldőlhet, a sporik is nekünk tévednek, Kristiansen góllal hálálja ezt meg, újabb betörés. Öt gól kilenc kísérletből. 17–23

54. perc Dzaferovics ismét két percet kap, de hetes nincs. Lukács újabb fontos gólt dob a jobb szélről, 17–22!

53. perc Pineau átlövése most jó, már csak négy gól a győri előny.

52. perc Grbics megtáltosodott, kiharcol egy hetest. De Solberg fogja Radicsevics lövését!

52. perc Pavicsevics szélről való bevetődéséig, szélsőt, Minko meg kiáll, másodszor.

Most lett iksz a második félidőben.

51. perc
Kapus nélkül a hazaiak, Pineau eladja. Oftedal bevetődése remek, négy ember közé, előnyben, középről! 15–21!

50. perc Pineau átlövésből javít, de Mehmedovics kiáll két percre. Oftedal szép passzát meg Dale bevágja, mint a huzat a szobaajtót!

48. perc Solberg javít, elcsípi Pineau beugrása után a közeli lövést! Minko bezzeg nem hibázott, bár beleért picit a kapus, 14–19.

48. perc Grbics és Oftedal is ront, a játékvezetők segítik most picit a hazaiakat.

46. perc Dzaferovics újabb belemenése, ez jókor jött. De mekkorát véd Arenhart Oftedal ziccerénél, elképesztő!

45. perc Danyi sárga lapot kap, Kristiansenhez visszapattan egy labda, köszöni szépen. Neki 8/4, az állás 14–19.

44. perc Radicsevics lövését bevédi Solberg, 14–18.

43. perc Arenhart védi Minko ziccerét, lökés, a második átlövés már pontos a légióstól, 6 gól 10 lövésből!

42. perc Minko átlövésgóljával némi levegőhöz juthat a Győr. Radicsevics meg a kapufát találja el...

41. perc Grbics-átlövéssel 13–16, Lukács meg a kapufára lő.

40. perc Kiáll Dzaferovics is, egyenlő a létszám. Csak sajnos lassan az állás is... De Lukács szélről ismét eredményes, most a bal alsóba lő.

39. perc Rossz támadás, üres kapus gól Pineau-tól.

38. perc Két perc és hetes, Minko kiáll, kapuscsere a Győrbél. Radicsevics felavatja Solberget.

38. perc Ajjaj.

37. perc Grbics belejön, könnyed átövéssel a bal alsóba lő. Lukács remek gól lő szélről, a kapus lába között! 9–15!

35. perc Radicsevics jobb szélről ballal zseniális gólt lő, 9–14!

33. perc Dale és Mehmedovics is ziccert ront, remek győri sánc, pocsék támadás.

31. perc Rossz Kristiansen-passzal Faluvégi felé. Pinault passza sem különb.

31. PERC FOLYTATJUK!

A 34 éves Amorim az elmúlt tíz esztendőben ötször nyerte meg a Bajnokok Ligáját a Győrrel, míg a brazil válogatottat 2013-ban a világbajnoki címig vezette.

Érdekesség, hogy a nyolcfős álomcsapatból Amorim mellett öt játékos is játszott Győrben: a kapus Katrine Lunde 2010 és 2015, a jobbszélső Jovanka Radicsevics 2011 és 2013, a jobbátlövő Nora Mörk 2016 és 2019, az irányító Nycke Groot 2015 és 2019, a beálló Heidi Löke pedig 2011 és 2017 között erősítette a magyar csapatot.

A védők különversenyében a balátlövő világklasszis magasan a legtöbb szavazatot nyerte el a zsűritől, valamint a közönségszavazatok 80 százalékát is ő kapta.

A honlap szerint az elmúlt tíz év legjobbjáról döntő voksoláson Amorim, valamint a korábban szintén Győrben játszó norvég Heidi Löke között 49–49-es döntetlen alakult ki, így a szurkolók leadott voksai száma döntött a brazil játékos javára (2800–1874).

A győri klub honlapjának beszámolója szerint az edzőkből, egykori legendás játékosokból és szakújságírókból összeálló zsűri minden poszton három jelölt közül szavazhatta meg a számára legjobbat, emellett a szurkolók is leadhatták voksaikat.

Eduarda Amorimot, a Győri Audi ETO KC brazil klasszisát választották az elmúlt évtized legjobb női kézilabdázójának, illetve védekezőjének a Handball-Planet kézilabdás szakportál szavazásán.

A Buducsnoszt pedig jó formában van, az utóbbi négy mérkőzéséből kettőt megnyert (a Dortmundot és az Odensét verte meg), a Bresttel az ETO-hoz hasonlóan döntetlent játszott, és csak a Valcea otthonában nem jött ki neki a lépés, Romániában kikapott. A kerete tele van monte negrói válogatott játékookkal, akik közül kiemelkedik a korábbi győri kedvenc, a jobbszélső Jovanka Radicsevics, aki 47 góllal vezeti a házi góllövőlistát. A két csapat november végén az Audi Arénában összecsapott már egymással, akkor a magyar együttes 34–29-re győzött, ilyen sikerrel nyilván most is kiegyeznénk.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Radicsevics bevágja. 8–14!

30. perc Egy-egy átlövés, Pineau és Oftedal. Hetes még a hazaiaknak, Amorim nem érti.

29. perc No, Dzaferovics czunderezik egyet, Dale a kapufára lő.

27. perc Faluvégi szélről ismét a kapust találja el. Mehmedovics meg a kapufát, ugyanúgy.

26. perc Magyar időkérés.

25. perc Mehmedovics lövése a lécen csattan, Faluvégi lövése a kapusé, N. Kadovic góllal büntet. 5–13!

24. perc Grbics átlövése a bal alsóba csorog, Dale átlövésből eredményes.

23. perc Egy-egy rossz támadás, bátor betörés jobbról Faluvégitől, 3–12!

22. perc Hansent lerántják, hazai kapuscsere, jő Görbicz... GÓL!

22. perc Hűha, Minko véletlenül lekönyökli Ramusovicot, vérzik, ápolás. Az orrán a vizes törölköző, ő aligha játszik ma.

21. perc Dzaferovics ezt már bevágja a szaggatottról felugorva, 3–10.

19. perc Grbics sokadik rossz passza, Amorim örülhet. Grbicset ismét szereli a brazil, Minko ziccerét fogja a kapus.

18. perc Gbrics eladja, Kristiansen, Minko, 2–10! Hazai időkéréssel.

18. perc Remek győri védekezés, de nincsenek lerohanások, és stabil már a hazai fal. Oftedal bevetődése sem az igazi, véd a kapus.

15. perc Hibahalmok, Radicsevics-góllal a tetején, 2–9.

13. perc Mehmedovics szélről a kapufára lő, Kristiansen végigviszi, a harmadik győri triplázó. 1–9!

12. perc Kristiansen lövése kijön a kapusról, Minko bedobja, Arenhart reklamál, joggal, az első lövés a fején csattant, a földön maradt, a győri játékos nagyon gyorsan lőtt, nem érzékelhette, miért ül a hazai kapus.

11. perc Görbicz most a jobb felsőbe lő! 1–7!

11. perc Leynaud két ziccert fog, Radicsevics ellöki a szélről bevetődő Fodort, két perc és hetes.

9. perc Dzaferovics megindul, ketten sem állnak ellent neki, ballal a jobb alsóba dobja a ziccert, bevetődve, az első hazai gól. Kristiansen-hiba a másik oldalon, rossz lövés ismét a bal szélről. Dzaferovics átlövése sem különb, Kristiansen három ember közé tör be, gól a jutalma! 1–6!

8. perc Görbicz értékesít egy hetes, a hazai Radicsevics megúszta sárga lappal. 0–5!

7. perc Leynaud fogja Radicsevics ziccerét, segített a kapufa is.

7. perc Hazai időkérés.

7. perc Ki nem találnák, Edwige harcos védekezése után a kósza labdára lecsapó Minko indul meg egyedül, ziccerik, higgadtan, 0–4!

6. perc Ismét Minko szerez labdát, Kristiansen az indítás után okosan megoldja, be sem kell ugrania, null három.

6. perc Minko labdát szerez, és végigviszi egymaga, beugrásból eredményes, 0–2.

4. perc Újabb hetes, Görbicz jobbal a bal alsóba lő. 0–1

3. perc Kontra, elrontott Minko-ziccerrel, de a hazaiak is nagyon pontatlanok.

A Vác egykori kapusa.

2. perc Pineau átlövésből ront, Edwige kiharcol egy hetes Minko szép bejátszása után, Kristiansen jobbal a bal oldali kapufára lő, Arenhart kapus is beleért.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a magyar csapat zöld-fehér mezben és fehér nadrágban.

„A Buducsnoszt jó formában van, nagyon kemény, izgalmas meccs lesz, s biztos vagyok benne, hogy mindent beleadunk – mondta a győriek hivatalos honlapjának az átlövő Veronica Kristiansen, akinek a produkciójára egyáltalán nem lehet panasz. – A montenegróiaknál remek az összhang, csapatként jól játszanak együtt, kitűnő szélsőik vannak. A siker kulcsa az lehet, hogy keményebbnek kell lennünk védekezésben, mint az elmúlt mérkőzéseken, egyértelműen szintet kell lépnünk.”

Az Odense és a Brest ellen is csak egy pontot szerzett a Győr az elmúlt két BL-fordulóban, s bár még mindig vezeti csoportját, többet már nem hibázhat, hogy a CSZKA Moszkva elleni összecsapás az utolsó fordulóban az elsőségről döntsön. A Rába-partiakról is kiderült, hogy nem gépek, náluk is előfordulhatnak kisebb hullámvölgyek, de a jó csapat ismérve az, hogy ezekből gyorsan ki is mászik; vélhetően erre készül Danyi Gábor együttese Podgoricában.

A klubelnök elmondta, vannak olyanok, akik valószínűleg nem maradnak a csapatnál, és hangsúlyozta, a meghatározó játékosnak számító távozóktól szeretnének méltóképpen elbúcsúzni, mert rengeteget tettek a klub sikereiért. Eddig Görbicz Anita és a brazil Eduarda Amorim távozása tűnik biztosnak, mindketten befejezik a pályafutásukat.

A győriek eddig négy kézilabdázó szerződtetését jelentették be: a jobbátlövő Háfra Noémi és a balszélső Schatzl Nadine a Ferencvárostól, a montenegrói balátlövő Jelena Deszpotovics a Debrecentől, az irányítóként is bevethető dél-koreai jobbátlövő, Rju Eun Hi pedig Puszanból érkezik idén nyáron.

Hozzátette, az alapelveik nem változtak az elmúlt évekhez képest, továbbra is szeretnének az európai élmezőny egyik meghatározó csapata lenni. „Minden évben magasak az elvárások felénk a támogatóink és a közvélemény részéről, ennek szellemében alakítjuk ki a játékoskeretet a következő idényre” – szögezte le.

„Két játékossal tárgyalunk, az egyikkel közel van a megegyezés, rövidesen be is jelentjük. Egy másik posztra pedig keresünk még játékost, néhányan a látóterünkben vannak, de hamarosan ez is eldől” – nyilatkozta Bartha szombaton az M1 aktuális csatornán.

Bartha Csaba klubelnök elmondása szerint további érkezők várhatóak a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatánál – írja az MTI.

Pénteken az ETO ellen így Milena Raicsevics – aki 2014-ben Milena Knezsevics néven egy BL-meccsen lefejelte Görbicz Anitát –, valamint Szuzana Lazovics irányítja a Buducsnosztot.

A podgoricai együttes tájékoztatása szerint csütörtökön minden csapattagot újra leteszteltek.

A játékosként hatszoros BL-győztes Popovics novemberben lett a Buducsnoszt vezetőedzője Dragan Adzsics lemondását követően.

Pozitív lett a legutóbbi koronavírustesztje Bojana Popovicsnak, a Buducsnoszt Podgorica női kézilabdacsapat vezetődzőjének – számolt be róla a klub a hivatalos honlapján. A pénteki, Győri Audi ETO elleni Bajnokok Ligája-találkozón így Milena Raicsevics (született Knezsevics) és Szuzana Lazovics vezeti a montenegrói együttest.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PODGORICA–GYŐR MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!