Női kézi BL: Metzben kapott ki először a Rosztov

N. T.N. T.
2021.01.10. 18:06
Broch először volt nevezve mérkőzésre a visszatérése óta (Fotó: Imago)
A Metz hazai pályán 27–26-ra legyőzte a Rosztov-Dont a Ferencváros csoportjában a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

A Rosztovba visszatért a decemberi Eb-t hátsérülése miatt kihagyó klasszis jobbátlövő, Anna Vjahireva. Per Johansson szokatlan módon már 75 másodperc után, kétgólos hátránynál időt kért Metzben. Az első félidőben a franciák 3-4 góllal vezettek, az Orlane Kanor, Meline Nocandy páros hétszer volt eredményes, azonban az oroszok a szünetre visszajöttek 14–13-ra.

A Metzben a friss Eb-bronzérmes horvát Camila Micijevic az első játékrészben könnyek között, a jobb térdét fájlalva hagyta el a pályát. Az átlövőnek korábban már volt súlyos térdsérülése, csak remélni lehet, hogy ezúttal nem komoly a baj. A hazaiaknál először volt a meccskeret tagja Yvette Broch, aki 2018-ban hagyta abba a játékot. A volt győri beálló pár hónapja tért vissza a pályára, és edzésre jelentkezett korábbi csapatánál Metzben. Ezúttal a kispadról figyelte végig a meccset, és azt láthatta, hogy a második félidőben a Rosztov 21–17-re fordított. A Metz azonban egy 10–5-ös sorozattal fejezte be a találkozót, és a végén az utolsó rosztovi akciót kivédekezve 27–26-ra nyert.

Annak fényében még értékesebb a franciák sikere, hogy legutóbb súlyos vereségbe szaladtak bele a bajnokságban a Brest elleni rangadón. A Rosztov ezzel elvesztette a veretlenségét, amely kilenc meccset számlált, és 2020 februárja után kapott ki újra – ismét a Metztől. Ezzel már csak a Győri ETO és a Vipers veretlen az idényben, bár a norvégok kevés meccset játszottak a koronavírus-járvány miatt.

A Győri ETO romániai győzelméről itt olvashatnak!