Nem volt vita, a Győr jutott a BL legjobb 8 csapata közé

R. Gy.R. Gy.
2021.03.13. 15:45
Kari Brattseték kettős győzelemmel jutottak be a legjobb nyolc közé (Fotó: gyorietokc.hu)
A női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Győri ETO a német Bietigheimet fogadta, és különösebb megerőltetés nélkül négy góllal győzött. Így kettős győzelemmel bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a Buducsnoszt lesz az ellenfele.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–SG BBM BIETIGHEIM (német) 32–28 (19–16)
Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Prastalo, Balvan (bosnyákok)
GYŐR: Leynaud – Lukács V. 2, NZE MNKO 6, S. OFTEDAL 4, Brattset 2, V. KRISTIANSEN 5 (2), Fodor Cs. Csere: SILJE SOLBERG (kapus), EDWIGE 4, Görbicz 4 (3), E. Amorim 1, Anne M. Hansen 1, Faluvégi D. 3. Edző: Danyi Gábor
BIETIGHEIM: Salamakha – BERGER 6, Kudlacz-Gloc 3, Snelder 1, NAIDZINAVICIUS 7 (3), SMITS 5, Lauenroth 4. Csere: Keller (kapus), Loerper, Schulze 2, Patorra. Edző: Markus Gaugisch
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 11. p.: 8–6. 17. p.: 12–8. 24. p.: 14–12. 38. p.: 24–18. 49. p.: 27–23. 55. p.: 30–25
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Továbbjutott: a Győri ETO, kettős győzelemmel, 69–48-as összesítéssel

Miután idegenben 17 góllal nyert a Győr a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Bietigheim ellen, a továbbjutás kérdése eldőlt. Csak az maradt a kérdés, hogy mennyire hajtja meg a meccset az ETO.

Nos, bár a zöld-fehérek győzelme egy percig sem forgott veszélyben, a lehengerlő teljesítmény elmaradt. Már az első félidőben nagyon szívós játékot mutatott be a Bietigheim, de a Győr végig három-négy gólos előnyben játszott. A németek be akarták bizonyítani, hogy méltó ellenfelei tudnak lenni a BL címvédőjének, és ez sikerült is nekik, tizenhat gólt szereztek, ami nem sokkal maradt el attól, amennyit az egész előző meccsen tudtak összehozni (19–16).

A második félidőben sem változott a játék képe, a Győrből leginkább Silje Solberget lehetett kiemelni a kapuban, a gólokat elosztották egymás között, egyénieskedés helyett az összjáték dominált.

A Bietigheim többször is visszakapaszkodott mínusz ötről, de nem sok reménye lehetett az egyenlítésre. Csupa szív játéka viszont mindenképpen dicséretet érdemel. Végül nem történt meglepetés, a Győr két győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé, ahol a Buducsnoszt lesz az ellenfele. 32–28

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
CSM Bucuresti (román)–Ramnicu Valcea (román) 21–27
Továbbjutott:
a CSM Bucuresti, 54–51-es összesítéssel
CSZKA Moszkva (orosz)–Krim Ljubljana (szlovén) 27–21
a CSZKA Moszkva, 47–46-os összesítéssel
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 29–28 (9–15) – BŐVEBBEN ITT!

Borussia Dortmund (német)–Metz Handball (francia)elmaradelmarad
Az első mérkőzésen az elöl álló csapat játszik otthon, a visszavágót fordított pályaválasztással rendezik meg.
NEGYEDDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC
Vipers Kristiansand (norvég)/Odense Handbold (dán)–Podravka Koprivnica (horvát)/Rosztov-Don (orosz)
CSM Bucuresti (román)–CSZKA Moszkva (orosz)
Team Esbjerg (dán)/Brest (francia)–Borussia Dortmund (német)/Metz Handball (francia)
Az első mérkőzéseket április 3-án és 4-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Győr nyert, és kettős győzelemmel jutott a BL negyeddöntőjébe. 32–28
59. perc: Schulze
beállóból nagyon szépen ejtett a hálóba. 32–28
58. perc: Görbicz
futott be a beálló helyére, jött is az átadás és vele a gól. 32–27
57. perc:
Előbb Amorim szép passzát Edwige lőtte a bal alsóba, a másik oldalon Berger megint összeügyeskedett egy gólt. 31–27
56. perc:
Kínaival szépítettek a németek, Naidzinavicius talált be. 30–26
56. perc: Brattset
ziccergólja jelentette a kisebb győri gólcsend végét. 30–25
54. perc: Amorim
sem tudott gólt lőni, a másik oldalon Berger ziccerét védte Solberg, de maradt a labda a németeknél, de rontottak.
54. perc: Loerper
lövése középre tartott, Solberg kivédte.
52. perc: Schulze remek labdát kapott, és belőtte a helyzetét. 29–25
52. perc: Faluvégi
kapta a labdát Oftedaltól a jobb szélen, jó szögben ugrott fel, be is lőtte. 29–24
51. perc:
Rossz lövés a németeknél, amelyre rossz passzal válaszolt az ETO. Végül természetesen Berger nevethetett a végén, mert belőtt egy elépattanó labdát. 28–24
50. perc: Nze Minko,
ha megkapja, akkor belövi. Vagy nem. De most belőtte. 28–23
49. perc: Berger
sokat vállal ma, és jól is játszik. Ezúttal a jobb szélről szerzett gólt. 27–23
49. perc: Oftedalt
lökték ugyan de a bírók nem fújtak, a labda meg mellément.
48. perc: Hogy aztán a Győr azonnal el is adja a labdát... Kudlacz betörés után lőtt a bal fölsőbe. 27–22
47. perc:
Passzívig támadtak a németek, sehogy sem sikerült lövéshez jutniuk, el is vették tőlük a bírók a labdát.
46. perc: Hetest kapott a Győr, Görbicz a bal alsóba lőtt. 27–21
45. perc: Naidzinaviciusnál
hosszabb gólcsend jelentkezett, de ennek most vége. Óriási gólt szerzett. 26–21
44. perc: Faluvégi
került helyzetbe a jobb szélen, és remekül be is dobta. 26–20
43. perc: Berger
egészen váratlanul óriási átlövésgólt zúdított a bal fölsőbe. 25–20
43. perc: Oftedalt
visszarántani sem lehetett, így is belőtte a kapu jobb oldalába. 25–19
42. perc:
Győri emberelőny, mert Sneldert küldték ki két percre.
41. perc: Kudlacz remek betörése hozott gólt. 24–19
41. perc: Solberg
újabb szenzációs védése után nem sikerült az ETO kínai figurája.
40. perc: Faluvégi labdát lopott, de nem indult gyorsan a Győr, inkább lassacskán szövögette a támadását, majd el is adták a labdát a zöld-fehérek.
39. perc: Emberelőnybe került a Bietigheim Brattset kiállítása miatt.
39. perc: Német időkérés.
38. perc: Labdaszerzés után Nze Minko lőtt ziccerből a kapuba. 24–18
38. perc: Faluvégi
a jobb szélről nagyon pontosan lőtt a rövid sarokba. 23–18
37. perc: Sneldernél
megtört a jég, gólt szerzett. 22–18
36. perc: Nze Minko
most már odafigyelt, és a hálóba pattintott. 22–17
35. perc: Nze Minko a kapufát találta el, a kipattanóból indult Lauenroth, és a kapuba lőtt. 21–17
34. perc: Elrontotta a támadását a Győr, de ugyanígy tett a Bietigheim is.
33. perc: Solberg előbb Snelder, majd Kudlacz lövését is kivédte.
33. perc: Kristiansen alulról óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. 21–16
31. perc: Smits a kapufára dobta a ziccerét, a másik oldalon Edwige beállóból szerzett gólt. 20–16

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, három gól a győri előny. 19–16
30. perc:
Előbb Smits lőtt szemfüles gólt, majd az ellenakcióból Edwige talált be a hatosról. 19–16
29. perc: Kristiansen
lőhetett hetest, és nem is hibázta el. 18–15
29. perc: Smits
nagyon belőtte magát, most a bal felsőt vette be. 17–15
28. perc: Lukácsnak
az éles szög sem rossz, onnan is belőtte. 17–14
27. perc: Smits
két csellel került helyzetbe, és pontosan lőtte ki a bal alsót. 16–14
27. perc: Schulze
ment le két percre. Emberelőnyben a Győr gólt is szerzett, Amorim lőtt talpról a kapuba. 16–13
26. perc: Lauenroth
szabadult meg a védőjétől, és a rövid sarokba lőtt. 15–13
25. perc: Lukács
került helyzetbe a jobb oldalon, és nagyon pontosan lőtt a kapuba. 15–12
24. perc: Lauenroth
kapta teljesen tisztán a labdát, és szépen lőtt a léc alá. 14–12
23. perc: Edwige
kapott nagy labdát a hatoson, és a hálóba pattintott. 14–11
22. perc:
Nagyon sokáig támadott a Bietigheim, Smits lövése a lécről ment fölé.
22. perc: Emberelőnybe került a Győr, Amorim viszont eladta a labdát.
21. perc: Győri időkérés.
21. perc: Hansen rossz passza után Smits a kapufát találta el.
20. perc: Belemenés Amorimnál, majd Edwige szabálytalankodott két percet és hetest érően. A hetest Naidzinavicius ezúttal is belőtte. 13–11
19. perc:
Hetest harcolt ki a Bietigheim, amelyet Naidzinavicius gólra váltott. 13–10
19. perc: Hansen
óriási lövése hozott gólt. 13–9
18. perc:
Szabálytalan zárás után támadhatott a Győr, Amorim lövése kijött a kapufáról, gyorsan indult Berger, és bedobta a ziccert. 12–9
16. perc: Snelder
nem tudta elkapni a labdát, a másik oldalon viszont Oftedal hetest harcolt ki. A hetest Görbicz bedobta. 12–8
15. perc:
Rontott vendégtámadás után Nze Minko nagy átadását Kristiansen váltotta gólra. 11–8
14. perc: Kristiansen
nem bírta nézni, hogy egyre feljöttek a németek, lőtt egy nagy gólt. 10–8
13. perc:
Elrontott győri akció után hetest kapott a Bietigheim, amelyet Naidzinavicius belőtt. 9–8
12. perc: Smits
lőtte el kiváló ütemben átlövésből, és a labda a hálóban kötött ki. 9–7
12. perc: Nze Minko labdát lopott, végignyargalt, és a kapu jobb oldalába lőtt. 9–6
11. perc: Berger kapta a labdát a jobb szélen, és szinte kipókhálózta a jobb felsőt. 8–6
10. perc: Oftedal úgy tört előre, mint akit nem lehet megállítani, ezért nem is kísérleteztek vele a vendégek, így lett meg a norvég újabb gólja. 8–5
10. perc: Smits találta meg a rést a győri védőfalon, majd egy eladott labda után Lauenroth lerohanásból volt eredményes. 7–5
9. perc: Oftedal került helyzetbe, és szépen pörgetett a Bietingheim kapujába. 7–3
8. perc: Kudlacz volt nagyon harcos, és valósággal kiküzdötte magának a gólt. 6–3
7. perc: Lukács a kapufára dobta a helyzetét, labdát vesztettek a németek, Nze Minko betört két védő közé, és a léc alá lőtt. 6–2
6. perc: Naidzinavicius kapott szép zárást, ezek után kilőtte a bal felsőt. 5–2
5. perc: Elrontott német támadás után Lukáccsal szemben szabálytalankodtak hetest érően. A hetest Kristiansen a jobb alsóba dobta. 5–1
4. perc: Azonnal jött a válasz, Oftedal lőtt a jobb alsóba betörés után. 4–1
4. perc: Megvan az első gólja a németeknek, Naidzinavicius lőtt a léc segítségével a hálóba. 3–1
3. perc: Leynaud védése után Kristiansen harcolt ki hetest, amelyet Görbicz a bal alsóba pattintott. 3–0
2. perc: A németek gyorsan labdát vesztettek, Nze Minko cselezett balra, majd lőtt jobbra. Gól. 2–0
1. perc: Brattset nem sokat teketóriázott, alig néhány másodperccel a kezdés után a bal alsóba talált. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Győr tiszta zöldben, a Bietingheim fehér-feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

A női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Győri Audi ETO KC tizenhét góllal (20–37) nyert Németországban, ezért a lényegi kérdések eldőltek. A meccset ennek ellenére le kell játszani, gyakorlásnak talán jó lesz.