Könnyed játék, nagy különbségű ETO-győzelem a Valcea felett

2021.01.10. 15:45
Stine Oftedal (jobbra) ezúttal nem sok gólt szerzett, de a többiek termeltek rendesen (Fotó: Szabó Miklós)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában a Győri ETO a román Valcea otthonában növelte pontjai számát, mert végig vezetve, nagy különbséggel győzött (20–37) a pont nélkül álló ellenfél otthonában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ

B-CSOPORT

SCM RAMNICU VALCEA (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 20–37 (12–19)
Ramnicu Valcea, zárt kapuk mögött. V
: Antics, Jakovljevics (szerbek)
VALCEA: Batinovics – M. López, M. González 3, AARDAHL 3, Dascalete, Elghaoui 1, Florica 3. Csere: Ciuca, Hosu (kapusok), A. Fernández 2 (1), Minevskaja 4 (1), Bucur, Trifunovics 3, Zs. Nikolics, Lupei 1 (1), Stamin. Edző: Florentin Pera
ETO: SILJE SOLBERG – Lukács V. 4, V. KRISTIANSEN 9 (3), S. OFTEDAL 2, Brattset 3, E. AMORIM 6, FODOR CS. 6. Csere: Leynaud (kapus), Nze Minko 2, Edwige 2, Faluvégi D. 2, Anne M. Hansen 1, Csekő. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 10. p.: 2–6. 16. p.: 4–11. 22. p.: 6–14. 34. p.: 12–24. 37. p.: 14–27. 51. p.: 17–30. 55. p.: 19–35
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/3

Aligha remegtek a győriek a Valcea elleni romániai összecsapás előtt, hiszen a hazaiak eddig még pontot sem szereztek a csoportkörben. A mérkőzéshiánnyal küzdő Valcea csak szenvedett, a Győr mindjárt az első félidőben nagy nyomást helyezett rá. Szinte nem tudott hibázni az ETO, sorra dobta be a helyzeteit, és már a 18. percben hét góllal vezetett (5–12).

A zöld-fehérek kapujában Silje Solberg alig-alig engedett gólt a románoknak, akiknek a játékosai csak vergődtek a győri védők szorításában. A 29. percre nyolc gólra hízott a vendégek előnye (10–18), és érezhető volt, hogy a Valcea képtelen lesz innen fordítani a második félidőben.

Annyira nem sikerült fordítaniuk a hazaiaknak, hogy csak nyolc gólig jutottak, a Győr viszont tovább száguldott, és egy pár perces rövidzárlatot leszámítva egymás után szerezte a találatait, főleg Veronica Kristiansen volt elemében. Macska-egér játék zajlott a pályán, a román edző időkérésekkel igyekezett felrázni a csapatát, mindhiába. A kérdés csak az volt, hogy sikerül-e a Győrben szerzett 38 gólt megdobni. Nos, nem sikerült, de a 37 sem volt rossz, nem is beszélve a 17 gólos különbségről. 20–37

Ezzel az ETO tovább nyújtotta BL-veretlenségi sorozatát, és száguld a csoportgyőzelem felé. A győriek a BL-ben rekordot jelentő 46 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek. Az elmúlt három évben 41 győzelem és öt döntetlen a mérlegük.

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
CSZKA Moszkva (orosz)–Brest Bretagne (francia)25–24
Odense Handbold (dán)–Podravka (horvát)35–20
Buducsnoszt (montenegrói)–Borussia Dortmund (német)31–27

Az A-csoportról, a Ferencváros győzelméről ide kattintva olvashatnak!

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek, nagyon nagy különbséggel nyert az ETO. 20–37

59. perc: Edwige remek ejtésével szerzett újabb gólt a Győr. 20–37
58. perc: Faluvégi szedett össze egy labdát, majd remekül belőtte, ráadásul emberelőnybe is került az ETO. 20–36
57. perc: Heteshez jutott a Valcea, amelyet Lupei a hálóba ejtett. 20–35
56. perc: Trifunovics
lövését védte Leynaud, majd Hansen találta el a kapufát.
55. perc: Amorim óriási gólja után még nagyobb lett a különbség. 19–35
55. perc: Hazai időkérés.
55. perc: Remek győri védekezés után Faluvégi indult, és be is lőtte. 19–34
54. perc: Amorim ismét elvállalta, ezúttal a bal alsóból kellett kivennie a labdát Hosunak. 19–33
54. perc: Apró hazai öröm Trifunovics gólja után. 19–32
53. perc: Győri sánc után Nze Minko robogott a Valcea kapuja felé, és biztosan belőtte a ziccert. 18–32
52. perc: Amorim egyéni akcióból lőtt, a labda a jobb kapufáról pattant a hálóba. 18–31
52. perc: Trifunovics váratlan lövése a kapuban kötött ki. 18–30
51. perc: Leynaud védte Minevskaya lövését,Hansen mostanra belőtte magát,megszerezte a 30. győri gólt. 17–30
50. perc: Nze Minko
lövését védte Hosu.
50. perc: Edwige
vonalra lépett, Florica ziccert hibázott.
49. perc: Minevskaja nagyon aktív, megint ő szerzett gólt. 17–29
47. perc:
Újabb elrontott hazai támadás után jöhetett a Győr, de a koncentrációba hiba csúszott.
46. perc: González lövése magasan fölé szállt, az ellentámadásnál Nze Minko harcolt ki hetest, amelyet Kristiansen a kapusba lőtt.
45. perc: Passzív miatt vették el a labdát a románoktól, Hansen lövése azonban nem találta el a kaput.
44. perc: Nze Minko passzából Lukács lőtt könnyű gólt. 16–29
43. perc: Florica végre megtalálta a rést, ahová Solberg már nem ért oda. 16–28
42. perc: Edwige lőtt gólt emberhátrányban. 15–28
42. perc: Faluvégi hetest érően szabálytalankodott, ezért mehetett le két percre. A hetest Minevskaja belőtte. 15–27
41. perc: Hansen lövése a lécről ment fölé.
41. perc: López lőhetett a jobb szélről, Solberg megint védett.
40. perc: Oftedal harcolt ki hetest, amelyet Kristiansen fölé lőtt.
39. perc: Krisitansen lőtt mellé, az ellentámadásból Nikolics megint nem tudott túljárni Solberg eszén.
38. perc: Újabb győri labdaszerzés után Lukács robogott és lőtte be a ziccerét. 14–27
37. perc: Fodor ezúttal is jól mutatta magát, és szépen belőtte. 14–26
37. perc: Minevskaja pattintott lövésejutott a hálóba. 14–25

36. perc: Oftedal passzából Fodor a bal szélről szerzett gólt. 13–25

35. perc: González nevéhez fűződik az első román gól a második félidőben. 13–24
34. perc: Krisitansen a kilencedik gólját szerezte, most betörés után talált be. 12–24
34. perc: Aardahl harcolt ki hetest, amelyet Minevskaja a lécre pattintott.
33. perc: Hibáztak a románok, Fodor roboghatott, és ezt is bedobta. 12–23
33. perc: Román időkérés mínusz tíznél.
33. perc: Fodor labdát lopott, végigrohant és bepattintotta. 12–22
32. perc: Solberg ezúttal is kivédte Nikolics lövését. Gyorsan támadott a Győr, Kristiansen újból betalált. 12–21
32. perc: Amorimé lett a második félidő első gólja. 12–20
31. perc: Nikolics
a jobb szélről lőtt, Solberg védett.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, nagyon vezet a Győr. 12–19
30. perc: Jutott még egy hazai gól, Aardahl lőtt beállóból a hálóba. 12–19
30. perc: Ziccerig játszották a győriek, Oftedal adta a befutó Fodornak, aki középről lőtte be. 11–19
29. perc: Aardahl kapott nagy labdát, összeszedte és belőtte. 11–18
29. perc: Fernández eladta a labdát, Oftedal Brattsetet hozta a játékba, aki megszerezte a harmadik gólját is. 10–18
28. perc: Brattset harcolt ki hetest, amelyet Kristiansen a jobb alsóba lőtt. 10–17
27. perc: Győri időkérés.
27. perc: Minevskaja tört be a védőfalba, nem tudták a győriek megállítani, ő pedig belőtte. 10–16
26. perc: Nze Minko nemrég állt be, és most gólt szerzett. 8–16
26. perc: Rendezetlen védelemre támadott a Valcea, Florica kicsit középre húzódva lőtt a jobb alsóba. 9–15
25. perc: Fodorra jött ki a lövés sora, és ezúttal belőtte a helyzetét. 8–15
23. perc: Egy elrontott győri támadás után a hazaiak keresték a lövés lehetőségét, Aardahl megtalálta beállóból, és be is vágta. 8–14
23. perc: Trifunovics nagyon kipókhálózta a jobb felsőt. Szép volt. 7–14
22. perc: Belemenés a románoknál, Brattset gyorsan indult, kapta is a labdát, a ziccer meg ujjgyakorlat volt neki... 6–14
20. perc: A hetest Kristiansen a bal alsóba dobta. 6–13
20. perc: Oftedal
betörését Minevskaja hetest érően tudta csak megállítani, ráadásul ki is küldték két percre.
19. perc: Fernández harcolt ki hetest, amelyet Minevskaja bedobott. 6–12
1
8. perc: Elgaoui belépett, Oftedal robogott a megszerzett labdával, és a bal alsóba bombázott. 5–12
17. perc: Amorim
rossz lövése után Florica ejtett a kapu tetjeére. Az ellentámadásból Fodor a kapust találta el.
16. perc: Betaláltak a hazaiak, méghozzá González révén. 5–11
15. perc: Minevskaja a kapufát találta el, gyorsan indult a Győr, és Kristiansen ezt is belőtte. 4–11
15. perc: Kristiansen betört, majd kissé jobbról a jobb kapufa segítségével lőtt gólt. 4–10
14. perc: Mireya González lövését Amorim sáncolta, de maradt a labda a hazaiaknál, akik hetest harcoltak ki. A hetest Florica végezte el, de Solberg kivédte!
14. perc: Román időkérés.
13. perc: Oftedal viszont nem hagyta ki a helyzetét, öt góllal vezet a Győr. 4–9
13. perc: Mineskaja
hagyta ki a ziccert, maradt a labda a Valceánál, de aztán Elghaoui is ziccert rontott.
13. perc: Brattset kapott szép átadást, onnantól meg már nem volt nehéz dolga. 4–8
12. perc: González egyéni akció után hozta közelebb a hazaiakat. 4–7
11. perc: Úgy tűnt, labdát szerez a Valcea, csakhogy mégsem így történt, így Lukács kerülhetett ziccerbe, és be is lőtte a jobb alsóba. 3–7
11. perc: Florica lőtt a bal oldalról a rövid sarokba. 3–6
10. perc: Sokáig támadtak a románok, de lövéshez sem jutottak, Amorim viszont tört előre, mint egy tank, és nagyon bevágta. 2–6
9. perc: Solberg
lábbal védett, Brattset nem kapott jó labdát az ellentámadásnál.
8. perc: Trifunovics lőtt fölé, az ellentámadásnál belemenést fújtak Amorimnál.
6. perc: Kristiansen kapufája után rosszul indított a Valcea, majd Amorim lőtt a bal alsóba. 5–2
5. perc: Újabb elrontott ETO-támadás után Solberg védett nagyot, a gyors indítás végén a Győr kapott hetest. A büntetőt Kristiansen bedobta. 2–4
4. perc: Elghaoui szerzett szemfülesen labdát, befordult, és bedobta. 2–3
4. perc: Fernández volt roppant szerencsés, megszerzett egy lepattanó labdát, majd bevágta. 1–3
3. perc: Florica került helyzetbe, de balról mellé lőtt. Az ellentámadásból Kristiansen lőtt a bal alsóba. 0–3
2. perc: Florica labdát vesztett, Lukács gyorsan indult, és a bal alsóba lőtt. 0–2
1. perc: Az első támadás a Győré volt, és az első gól is, Kristiansen lőtt váratlanul, a labda a hálóban kötött ki. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Győr tiszta zöldben, a Valcea fehér-feketében játszik.