Szoros első félidő után biztos ferencvárosi győzelem a Krim ellen

2020.11.21. 15:45
A női kézilabda Bajnokok Ligájában kulcsfontosságú meccsre készült Szlovéniában az FTC. Remek zöld-fehér kezdés után a hazaiak feltámadtak, de a második félidőben már csak egy csapat volt a pályán, a Ferencváros (26–32). Ezzel véget értek a BL-küzdelmek erre az évre, janárban folytatják.

Végül gond nélkül nyert a Fradi (Fotó: Tumbász Hédi, archív)

NŐIKÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR,
9. FORDULÓ
A-CSOPORT
RK KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–32 (13–13)
Ljubljana, zárt kapuk mögött. V:Mandák, Rudinsky (szlovákok)
LJUBLJANA:RISZOVICS – Kojic, SERCIEN-UGOLIN6,Ljepoja1,Pletikoszics, Vieira2,Svetik2. Csere:Zabjek4,van Kreij2,Konatar2,KLEMENCIC5 (2),Gomilar Zickero1,Juric1. Edző:Uros Bregar
FTC:JANURIK – MALESTEIN8 (4),Klujber1,Kovacsics2,BEHNKE3,BÖLK5,Schatzl Nadine2. Csere:Bíró B. (kapus), Csiszár-Szekeres, HÁFRA N.8,Szucsánszki, Pásztor N., Kovács Anett2,Márton G.1,Tóth N., Kisfaludy. Edző:Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc:0–4.12. p.:3–8.16. p.:5–9.23. p.:10–9.33. p.:14–16.37. p.:16–20.44. p.:19–22.48. p.:21–25.54. p.:21–29
Kiállítások:2, ill. 6 perc
Hétméteresek:4/2, ill. 5/4
Uros Bregar:– Az első tíz percben rosszul játszottunk, utána sikerült feljavulnunk, remek volt a kapusteljesítmény is, és többet futottunk ellenfelünknél. Szünet után viszont nem ment az irányítójáték, és ellenfelünk fokozatosan jobban kézilabdázott.
Elek Gábor:– Nagyon fontos győzelmet arattunk. Arra készültünk, hogy nem vár ránk könnyű mérkőzés, ennek ellenére az eleje könnyedebbre sikerült részünkről, de a Ljubljana erejét mutatja, hogy utána átvette a vezetést. A kapusteljesítménynek és a védekezésnek, illetve a feljavuló lövőteljesítménynek is köszönhetően biztos sikert könyvelhettünk el.

Remekül kezdte a találkozót a Ferencváros Ljubljanában, a női Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában, hiszen az első percekben szinte állva hagyta ellenfelét. Négy támadásból négy gól, és az ellenfél egyszer sem talált be. Nehezen találtak magukra a szlovénok, de ezt cseppet sem bántuk. A 15. percben viszont hazai időkérés után megindult a Krim felzárkózása. Ekkor már nem jöttek össze a ferencvárosi lövések, és a 19. percben egy gólra zárkózott fel a hazai csapat (8–9). Sajnos Elek Gábor időkérése sem változtatott a tendenciákon, mert nemhogy egyenlített a Krim, átvette a vezetést is, amelyet az utolsó percig megtartott, amikor is Schatzl góljával alakult ki a döntetlen állás. 13–13

A második félidőben ugyan a Krim szerzett vezetést, de ettől kezdve a Ferencváros akarata érvényesült. Nem elég, hogy Angela Malestein hozta remek helyzetkihasználását, és nyolc gólig jutott, a kapuban remekelt Janurik Kinga, az első félidőben gyengébben játszó Háfra Noémi pedig egymás után dobta a gólokat.

Fokozatosan elhúzott a Krimtől a Ferencváros, az 54. percben már nyolc gól volt az előnye. Ekkor már a hazaiak lélekben feladták, így az üres nézőtér előtt zajló meccs utolsó perceiben sem változott a játék képe, és végül 2020 utolsó BL-meccsét hatgólos győzelemmel zárta a Ferencváros (26–32). Jön az Európa-bajnokság, a téli szünet, és januárban folytatódnak a BL-küzdelmek.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, szép Fradi-győzelem Szlovéniában. 26–32
60. perc: A végére jutott még egy Háfra-gól. 26–32
60. perc: Háfra csavarása nem ment be, a másik oldalon viszont Ugolin lövése igen. 26–31
59. perc: Kovács rontott lövése után Zabjek a kapufa segítségével talált be. 25–31
58. perc: Kölcsönös rontások után beállóból Juric lőtt gólt, majd a másik oldalon Kovács Anett lőtt szép gólt. 24–31
57. perc: Kovács Anett a kapufa után most gólt szerzett. 23–30
56. perc: Klujber elrontotta, a másik oldalon Svetik bedobta. 23–29
55. perc: Svetik góljá kozmetikázott az eredményen. 22–29
54. perc:
A Krim beállósa vonalra lépett, Kovács Anett kapufát dobott.
54. perc: A hazaiak kihagyták, Háfra belőtte. Ez volt a hetedik neki. 21–29
53. perc: Hazai időkérés.
53. perc: Klujber szép labdája után Márton talált be. 21–28
53. perc:
Folytatódott a gólmentes időszak kölcsönös rontásokkal.
52. perc: Előbb a szlovénok, aztán a Ferencváros rontott, aztán megint a hazaiak...
50. perc: Janurik újabb remek védése után Háfra talált a hálóba. 21–27
49. perc: Háfra lövése kipattant, Behnke összeszedte, és belőtte. 21–26
48. perc: Betörés után Vieira lőtt a ferencvárosi hálóba. 21–25
47. perc: Kovacsics kissé balról remekül lőtt a bal alsóba. 20–25
46. perc: Hetest kapott a Krim, amelyet Klemencic a léc alá lőtt. 20–24
46. perc: A szlovének emberelőnyben is eladták, Háfra betört, és bevágta. 19–24
45. perc: Az viszont annál inkább, hogy Háfra belője. 19–23
44. perc: Ugolin a második félidőben most lőtte az első gólját. Nem hiányzott... 19–22
43. perc:
Elszórták a szlovénok, aztán Háfránál fújtak belemenést.
42. perc: Láb a szlovéneknél, Malestein a ziccert könnyedén bepattintotta. 18–22
41. perc: Behnke harcolt ki hetest, Malestein ezt is bedobta. 18–21
40. perc: Újabb elrontott ferencvárosi támadás után csak belőtték, Van Kreij talált be életerős lövéssel. 18–20
39. perc:
Rontott FTC-támadás után Janurik védett remekül.
38. perc: Össze is jött a szépítés, Vieira révén. 17–20
37. perc: Szlovén időkérés.
37. perc: Janurik újabb szenzációs védése után Háfra tört be, és harcolt ki hetest. A hetest Malestein a léc alá vágta. 16–20
36. perc: Labdaszerzés után Behnke lőtt hatalmas gólt. 16–19
36. perc: Háfra szép csel után lőtt a hálóba. 16–18
35. perc: Előbb Háfra, majd az ellenakcióból Pletikosic lőtt gólt. 16–17
34. perc: Nem sokáig, mert Konatar a bal szélről a léc alá lőtt. 15–16
33. perc: Belépett a szlovén szélső, jöhetett a Fradi, Bölk szép átlövésével kétgólos az előny. 14–16
32. perc: Janurik szép védése után Kovacsics lőtt a bal alsóba. 14–15
32. perc: Malestein egészen éles szögből lőtt szép gólt. 14–14
31. perc: Méghozzá szlovén góllal. Klemencic talált be beállóból. 14–13

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, jó kezdés után kiegyenlített találkozón, döntetlen az állás. 13–13
30. perc: Schatzl szép góljával sikerült az egyenlítés. 13–13
30. perc: Azonnal válaszolt a Ljubljana, Zabjek talált be. 13–12
29. perc: Behnke kapott nagy átadást, és szépen bedobta. 12–12
28. perc: Be is dobták. Klemencic pattintott ziccerből a kapuba. 12–11
28. perc: Pásztort
is leküldték két percre.
28. perc: Elvették a labdát a Fraditól, jöhettek a hazaiak.
26. perc: Zabjek került ziccerbe, és ő már kihasználta a lehetőségét. 11–11
26. perc: Schatzl egészen éles szögből lőtt remekül a kapuba. 10–11
25. perc: Janurik újabb ziccervédése! Pletikosic
lövését hárította.
24. perc: Szekerest küldték ki két percre.
24. perc: Bölk lövése jutott a jobb felsőbe. 10–10
23. perc: Vezet a Krim. Nagyszerű kombináció után Van Kreij lőtt a bal fölsőbe. 10–9
22. perc: Bölk
lövését is védte a kapus. Fradi-gödör.
21. perc: Heteshez jutott a Krim, amelyet Klemencic bedobott. 9–9
21. perc:
Négyszer vesztett labdát a Fradi, négyszer szerezte vissza, majd Háfra ziccerét védte Riszovics.
19. perc: Ferencvárosi időkérés.
19. perc: Klemencic maradt középen egyedül, belőtte. 8–9
18. perc: Háfra
lövését védte a kapus, a másik oldalon zúgó kapufa, de maradt a labda a Krimnél.
17. perc: Szucsánszki gyenge lövését védte könnyen a kapus, az ellentámadásból Zabjek lőtt elvetődve a kapuba. 7–9
16. perc: Ugolin egészen gyorsan lekopírozta az előző gólt. 6–9
16. perc: Háfra most jött be, és messziről óriási gólt ragasztott a jobb felsőbe. 5–9
16. perc: Ljeposa indult gyorsan, ziccerben talált a jobb alsóba. 5–8
15. perc: Malestein ziccert hibázott, a másik oldalon Konatar bedobta a bal szélről. 4–8
13. perc:
Hetest kapott a Krim, amelyet Pletikosic mellé dobott.
13. perc: Támadóhiba a hazaiaknál, Janurik megpróbálta rádobni az üres kapura – nem sikerült neki.
12. perc: Behnke újabb hetest harcolt ki, plusz Zabjek ment ki két percre. A hetest Malestein a kapus lába között dobta be. 3–8
11. perc: Malestein
belépett, Svetik a kapufára ejtett.
10. perc: Újabb rontott zöld-fehér támadás után tanácstalankodtak egy darabig a hazaiak, végül Vieira lőtt mellé.
9. perc: Hibázott a Fradi, Zabjek gyorsan indult, de Janurik bravúrral fogta ki a ziccert!
8. perc: Ugolin kicsit balról éppen betalált a kapufa és Janurik között. 3–7
8. perc: Behnke harcolt ki hetest, amelyet Malestein pattintott a kapu bal oldalába. 2–7
7. perc: Ugolin emelkedett a magasba, és a jobb alsóba lőtt. 2–6
7. perc: Janurik védése után Malestein indult gyorsan és a bal fölsőbe lőtt. 1–6
6. perc: Pillanatok alatt jött rá a ferencvárosi válasz, Bölk talált be. 1–5
6. perc: Hosszas ljubljanai akció végén Ugolintalált a léc alá. 1–4
5. perc: A másik oldalon Schatzl harcolt ki hetest, amelyet Klujber a kapusba lőtt.
5. perc: Hetest kaptak a szlovének, amelyet Vieira kihagyott! Bíró Blanka védett.
3. perc: Megint Janurik! Sőt az indítása is jó volt, de Riszovics védte Malestein lövését. Maradt a labda a Fradinál. Behnke kapta beállóban, és a léc alá lőtt. 0–4
2. perc: Janurik remek lövése után Malestein került helyzetbe a jobb szélen, és szép gólt lőtt. 0–3
2. perc: Schatzl labdát szerzett, Klujber betört, és ő is a jobb alsót választotta. 0–2
1. perc: Rögtön Fradi-góllal, Emily Bölk lőtt a jobb alsóba. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ljubljana kék-feketében, a Ferencváros tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Utolsó 2020-as klubmérkőzésére készül a Ferencváros, a tét pedig meglehetősen nagy a Bajnokok Ligája csoportkörének idei zárásán. A továbbjutást érő első hat hely elérése szempontjából létfontosságú, hogy a Fradi két ponttal térjen haza a Krim Ljubljana otthonából. A Szlovéniában egyeduralkodó, 2001-ben és 2003-ban BL-győztes ellenfél már a két nagyvad, az orosz Rosztov-Don és a román CSM Bucuresti-től is pontot rabolt, a két csapat egy hónappal ezelőtti érdi találkozóján ugyanakkor a 32–25-ös sikert arató FTC bizonyította: nagyon is verhető a ljubljanai együttes.

„Napról napra jobbak vagyunk az edzéseken, ezért bizakodva várom a szombati BL-meccset – mondta Tóth Nikolett, az FTC 19 éves, junior Európa-bajnok irányítója. – Sokat javult a játékunk a legutóbbi két, Bietigheim elleni mérkőzés között is, de tény, hogy az előző, németországi fordulóban a második félidőre elfáradtunk kicsit, és abból adódtak pontatlanságok. Ha az erőnlétünk javul, csökken a figyelmetlenségek száma is. Ha megcsináljuk, amit az edzőnk kér és mentálisan végig kitartunk, minden rendben lesz.”

Tóth szerint a négy héttel ezelőtti érdi meccs abból a szempontból is hasznos volt, hogy már ismerik a másikat, tudják, mire számíthatnak.

„A szlovénok jók az egy az egy elleni játékban, jó felépítésű játékosok alkotják a csapatukat, ezért védekezésben segítenünk kell egymásnak – folytatta Tóth. – Ha a saját kapunk előtt összeszedettek leszünk, meg tudjuk törni a Ljubljana játékát, s ez lesz a kulcs. A Bukarestnél sok volt a hiányzó a múlt héten, de lehet, hogy sem a románok, sem a Rosztov nem vette elég komolyan a szlovénokat. Mi úgy jöttünk ki Ljubljanába, hogy foggal-körömmel harcolunk majd a győzelemért.”

A ferencvárosiak az elmúlt hetekben nem számíthattak Szucsánszki Zitára és Márton Grétára (hivatalos tájékoztatás nincs arról, hogy sérülés vagy betegség miatt dőltek-e ki), míg szerdán arról számolt be a klub, hogy egy játékos koronavírustesztje pozitív lett, ezért az érintettet elkülönítették. Az viszont biztos, hogy Alicia Stolle a mai keretben nem szerepel. Ettől függetlenül és az itthoni csata tapasztalataiból kiindulva, jó esélye van a győzelemre az FTC-nek, amely sikerével a mögötte álló Krim, Esbjerg, Bietigheim hármast leszakíthatná a januári folytatás előtt.