A Ferencváros jó védekezéssel vette el a Vipers veretlenségét

MURÁNYI DOMONKOS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)MURÁNYI DOMONKOS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.02.06. 15:45
A Ferencváros női kézilabdacsapata a norvég Vipers gárdájával találkozott a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában. Az FTC végig koncentrált, jó játékkal és hatékony védekezéssel szinte végig vezetve szerezte meg a két pontot (30–28).
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG! (Fotók: Dömötör Csaba)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 13. FORDULÓ
A-CSOPORT

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–VIPERS KRISTIANSAND (norvég) 30–28 (14–11)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V: Budzák, Záhradník (szlovákok)
FTC:
JANURIK – Malestein1 (1),Bölk2,Stolle, Behnke3,KOVACSICS2,Schatzl Nadine2. Csere:Hadfi (kapus), KLUJBER7 (4),KOVÁCS ANETT4,Szucsánszki1,Márton G.2,Háfra N.3,Kisfaludy1,Tóth Nikolett2. Edző:Elek Gábor
KRISTIANSAND:E. Eriksson – AUNE7,N. Mörk4,REISTAD4,Yttereng2,Arntzen2,S. Andersen1. Csere:Katrine Lunde (kapus), Andenaes, Dahl, Sulland5 (5),Tomac, Jonassen3. Edző:Ole Gustav Gjekstad
Az eredmény alakulása. 2. perc:1–0.8. p.:3–2.10. p.:3–4. 15.p.:5–8.19. p.:8–8.35. p.:17–14.39. p.:19–17.43. p.:22–21.48. p.:26–22.53. p.:28–23
Kiállítások:14, ill. 6 perc
Hétméteresek:6/5, ill. 6/5
Elek Gábor:–
Értékes skalpot szereztünk, hiszen Európa egyik legjobb csapatát sikerült legyőznünk. Teljes mértékig a csapat, a játékosok érdeme a diadal. Gyúrónk, Pais Péter édesanyja elhunyt ezen a héten, az ő emlékének ajánlom a győzelmet.
Ole Gustav Gjekstad:– A Ferencváros a játék minden elemében, védekezésben, támadásban és kapusteljesítményben is jobb volt. Csalódás az eredmény, főleg, hogy a hajrában lett volna lehetőségünk feljebb zárkózni

„Ha hátrafelé tekintünk, akkor szerintem mi vagyunk kedvezőtlenebb helyzetben, mert a Vipers a bajnoki meccseken kívül nem nagyon játszott, mi viszont elég komoly sorozatban vagyunk” – mondta a meccs előtt Elek Gábor, az FTC vezetőedzője. Szavaival nem lehet vitatkozni, hiszen a zöld-fehérek az elmúlt hetekben négy BL-mérkőzést játszottak (és még fognak a jövő héten is kettőt), abból hármat kilenc napon belül, szerdán pedig legnagyobb hazai riválisukkal, a Győri ETO-val is összecsaptak a bajnokságban. Most pedig következett az Elek Gyula Arénában a Vipers elleni dupla csata első felvonása.

Ahogy az ETO ellen, úgy Bíró Blankára és Csiszár-Szekeres Klárára ezúttal sem számíthatott Elek Gábor – utóbbi játékos jó darabig nem is lesz még bevethető állapotban –, így ismét nagy kérdés volt, hogyan működik majd nélkülük a Ferencváros védekezése. A Vipersben el sem jött a túrára Heidi Löke, míg Silje Waade Metzben szenvedett súlyos sérülést.

Az első öt perc védőmunkáját látva végigfutott az ember fejében, hogy ha a folytatásban is ilyen jól teszi a dolgát a hátsó alakzat, akkor ebből a meccsből még akár egy bravúros győzelem is kisülhet. Merthogy a Vipers veretlenül érkezett Budapestre… A norvégok az első negyedóra végén 8–5-re vezettek, Elek Gábor időkérése után azonban rendezte a sorait a hazai csapat, hamar egyenlített, majd a félidő hajrájában nyolc percen át nem kapott gólt, és háromgólos fórt alakított ki a szünetre (14–11).

Szokták mondani, hogy a jó kapusteljesítmény és a védőfal jó munkája együtt jár, a találkozó első félidejében iskolapéldáját láthattuk ennek a tézisnek. A szünet után ritmust váltottak a norvégok, érkezett a kapuba Katrina Lunde, de Háfra Noémi góljaira és kiharcolt heteseire építve őrizte előnyét a Fradi.

A Vipers a játékrész közepén feljött egy gólra, ám amikor a legnagyobb szükség volt rá, a ferencvárosi védekezés ismét feljavult – Tóth Nikolett remekül szállt be a meccsbe –, és a győri rangadóval ellentétben a támadójáték sem „kopott meg”. Lunde nem is védte végig a második félidőt, a hajrára visszaállt a vendégek kapujába Evelina Eriksson. Az 53. percben már öt góllal ment az FTC (28–23), ezek után a kettős emberelőnyt kapó Vipers még ráijesztett a magyar csapatra, de az ezúttal kevesebb szerepet kapó és nem is annyira hatékony Emily Bölk második találatával 30–27-nél eldőlt a meccs. A vége 30–28.

Elek Gábor büszke lehet lányaira, akik nagy szívvel, igazi csapatként nyerték meg a meccset – majd úgy is ünnepelték a győzelmet.

Kérdés, a Ferencváros képes lesz-e három napon belül kétszer is ilyen teljesítményre, mert az biztos, hogy a Vipers játékosait hétfőn fűti majd a bizonyítási vágy…